Hobbytec - zimná záhrada

Zimná záhrada má celoročné využitie a rozšíri Váš obytný priestor

Reklamný článok - 21. júla 2022 - 1698. zobrazení

Rozšírenie obytného priestoru, lepšia energetická efektivita, zhodnotenie nehnuteľnosti. Nielen to sú plusy, ktoré majiteľovi rodinného domu prinesie zimná záhrada. Investícia do tohto druhu zastrešenia sa vyplatí po praktickej aj finančnej stránke.

Zimné záhrady nie sú žiadnou novinkou. Spoločnosť HOBBYTEC sa zaoberá ich realizáciou už niekoľko rokov. Ako ich popredný výrobca a predajca na česko-slovenskom trhu neustále prichádza s novými nápadmi a riešeniami, ako urobiť toto záhradné zastrešenie praktickejšie, šetrnejšie a trvácnejšie. Vďaka vhodne zvoleným materiálom a prepracovaným konštrukciám uvádza na trh nadčasové modely, ktoré sa hodia do každého domu, kde plnia viac úloh naraz. Tomu zodpovedá aj niekoľko možností využitia zimnej záhrady.

Rozšírenie obytného priestoru

Nech budete zimnú záhradu využívať akýmkoľvek spôsobom, jej realizácia vám vždy zväčší výmeru rodinného domu. Tá narastie o niekoľko m² v závislosti od zvoleného typu či modelu zimnej záhrady. Novovzniknutý priestor sa vo väčšine prípadov využíva ako obytný, prípadne sa rozdelí na dve alebo tri zóny. Jedna z nich poslúži ako obytná, v ostatných sa bude tvoriť, pracovať alebo pestovať. Tým sa široké spektrum možností využitia zimnej záhrady nekončí. Každý majiteľ si ju môže v rámci možností prispôsobiť svojim individuálnym požiadavkám a využívať ju ľubovoľným spôsobom.

Možnosti, ako využívať zimnú záhradu

 • Zasklená terasa pod strechou.
 • Herňa pre deti alebo dospelých.
 • Ďalšia obývateľná izba v dome.
 • Jedáleň s výhľadom do záhrady.
 • Pracovňa alebo umelecký ateliér.
 • Relaxačná a meditačná miestnosť.
 • Skleník na pestovanie kvetov a bylín.
Zimná záhrada s posuvnými dverami

Zimná záhrada s celoročným využitím

Kvalitne zasklená a dobre izolovaná zimná záhrada si nachádza uplatnenie počas celého roka. Spoločnosť HOBBYTEC kladie pri výbere materiálov a výrobe vybraného modelu dôraz na zaistenie nadpriemerných tepelných vlastností. Zimná záhrada tak poskytuje najvyšší možný tepelný komfort, vďaka čomu sa dá využívať od začiatku do konca roka. Celoročné využitie poskytuje aj sezónna zimná záhrada, ktorá je v porovnaní s celoročnými modelmi lacnejšia o tisícky eur. V najchladnejších dňoch ju stačí viac vykúriť ohrievačom a teplota v priestore bude rovnaká ako teplota v drahých celoročných zimných záhradách.

Zimná záhrada s dlhodobou životnosťou

Dosiahnuť čo najvyšší tepelný komfort umožňuje aj hliníková konštrukcia, ktorá je základom celej zimnej záhrady. Materiál známy svojou ľahkosťou vyniká po viacerých stránkach. Jeho hlavnou prednosťou je najmä veľmi dobrá odolnosť, ktorá vašej novej zimnej záhrade zaručí dlhodobú životnosť. Tá dosahuje až niekoľko desiatok rokov bez toho, aby ste sa o ňu museli pravidelne starať. Hliníková konštrukcia je stabilná a nenáročná, takže zastrešenie nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť.

Hlavné plusy hliníkovej zimnej záhrady

 • Rýchla realizácia zimnej záhrady.
 • Perfektná variabilita konštrukcie.
 • Konštrukcia je odolná a stabilná.
 • Viac možností dizajnu na výber.
 • Hliník je čistý a neškodný materiál.
 • Bez negatívneho vplyvu na zdravie.
Zimná záhrada - Hobbytec SK

Investícia do zhodnotenia nehnuteľnosti

Kúpa zimnej záhrady neprináša iba praktické výhody. Ďalším dôvodom, pre ktorý popularita tohto druhu zastrešenia rýchlo rastie, je aj finančný prínos. Efektivita tejto investície spočíva v zhodnotení vašej nehnuteľnosti. Cenu domu, ktorého súčasťou je zimná záhrada, zvyšuje už samotné rozšírenie obytného priestoru a s tým spojená väčšia výmera domu. Nehnuteľnosť sa stáva lukratívnejšia aj vďaka zlepšeniu jej energetickej efektivity. Dom so zimnou záhradou má preukázateľne nižšiu spotrebu tepla, čo sa automaticky odzrkadlí na celkových výdavkoch za energie. Ročne môže ísť o úsporu rátanú vo výške niekoľkých desiatok až stoviek eur.

Väčšia úspora vďaka solárnym panelom

Úspora energií môže byť ešte vyššia vďaka zimnej záhrade so solárnymi panelmi. Spoločnosť HOBBYTEC začala vyrábať tieto modely za účelom zvýšenia energetickej efektivity domov. Zastrešenie využíva moderný fotovoltaický systém kombinovaný bezpečnostným sklom. Celá zimná záhrada spĺňa najvyššie kvalitatívne požiadavky. Vyrobená je z hliníkovej konštrukcie, ktorá je zárukou vyššie uvedených výhod. Ďalším pozitívom je možnosť financovania nákupu a inštalácie zastrešenia so solárnymi panelmi prostredníctvom rôznych štátnych príspevkov či dotácií.

Zimná záhrada sa hodí do každého domu

Rozšíriť obytný priestor, prispieť k úspore energií a popritom zhodnotiť nehnuteľný majetok môže každý vlastník domu bez ohľadu na typ stavby, jej veľkosť alebo pôdorys. Umožňuje to výroba hliníkových zimných záhrad na mieru. HOBBYTEC navrhuje a vyrába modely tohto zastrešenia sama, vďaka čomu dokáže prispôsobiť ich tvar, dizajn a celkovú veľkosť aj tomu najnáročnejšiemu zákazníkovi. Okrem samotnej výroby sa postará aj o montáž zastrešenia na vopred dohodnutom mieste. Samozrejmosťou je poradenstvo o možnostiach využitia zimnej záhrady aj o efektívnych krokoch, ako v nej udržiavať najvyšší možný tepelný komfort.

Oceľový alebo hliníkový prístrešok pre auto: Aký prístrešok si vybrať?

Spoločnosť HOBBYTEC uvádza na trh prístrešky pre auto v rôznych prevedeniach, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou či materiálom…

Prístrešok pre auto solárny

Kúpa zimných záhrad zažíva v posledných mesiacoch obrovský boom. Jedným z dôvodov je inflácia, ktorá je hrozbou pre finančné úspory v bankách. Majitelia nehnuteľností tak hľadajú efektívne riešenia, ako ochrániť svoje peniaze pred ich znehodnotením. Tomu sa dá predísť aj investíciou do zimnej záhrady s celoročným využitím, ktorá vnesie do vášho rodinného domu viac komfortu a zároveň výrazne zvýši jeho trhovú hodnotu.

 • Kategórie

Podobné články