Záhradný ratanový nábytok

Rozvojové trendy v záhradnom nábytku: Inovácie pre pohodlné a štýlové vonkajšie priestory

Reklamný článok - 4. júla 2023 - 820. zobrazení

Chystáte sa na záhradke vytvoriť moderné posedenie a neviete, aký nábytok zadovážiť, aby bolo štýlové a zároveň praktické? Aké sú aktuálne trendy v oblasti zariaďovania terasy alebo záhradného posedenia?

Vytváranie posedenia na záhradke alebo priestrannej terase u rodinného domu je v dnešnej dobe veľmi obľúbeným trendom, pretože umožňuje rozšíriť vnútorné priestory domu v podstate o ďalšiu miestnosť umožňujúcu tráviť čas v príjemnom a kľudnom prostredí záhradky a na čerstvom vzduchu. Tento trend sa rozvíja predovšetkým v posledných desaťročiach, ktoré pretvárajú pôvodné záhradky určené prevažne na pestovanie plodín na priestor pre relaxáciu, hranie či oslavy a večierky. Na pestovanom trávniku tak oveľa častejšie grilujeme, venujeme sa športovým aktivitám či trávime svoj voľný čas. Vybavenie takého kútika s posedením na záhrade preto vyžaduje ten správny nábytok.

Aké sú moderné trendy v oblasti záhradného nábytku

Ak ste v minulosti vytvárali u rodinného domu alebo na záhradke v kolónii či na využívanej terase posedenie, obvykle išlo iba o dočasné riešenie, alebo sa obmedzovalo na nie príliš vzhľadný nábytok z kovových rámov s výpletom či v celoplastovom prevedení. Cenovo dostupný záhradný nábytok bol obvykle málo kvalitný, s nízkou životnosťou a veľmi nepohodlný. Ak ste chceli naozaj kvalitné riešenie, bolo potrebné uchýliť sa k drevu, ktoré je však nutné náročne udržiavať a držať minimálne pod strechou, alebo k veľmi drahému prírodnému ratanu či obdobným rastlinným materiálom. Moderný záhradný nábytok však ponúka oveľa väčší výber a variabilitu, a to nielen s ohľadom na materiály, ale aj funkčnosť a dizajnové prevedenie. Modely, ktoré sú aktuálne v tejto kategórii veľmi populárne, nájdete tu.

Ako vyzerá moderné záhradné posedenie

Pre vytvorenie kompletného posedenia je vhodné kombinovať niekoľko typov nábytku, ktoré poslúžia nielen k pohodlnému sedeniu a odpočinku, ale ponúknu naviac možnosť ďalšieho využitia. Ideálne je tak spoľahnúť sa na multifunkčné riešenia prinášajúce kompaktné a pritom veľmi praktické prevedenie. Základná zostava záhradného posedenia je tvorená vždy nábytkom na sedenie alebo ležanie, nábytkom na odkladanie vecí a nábytkom na uskladnenie stálych predmetov určených pre využitie na záhrade či terase, či už ide o spoločenské alebo športové hry, riad alebo vankúšiky a deky.

Ako vybrať a použiť postrek na burinu?

Viete, ako vybrať a použiť postrek na burinu? Aké postreky na burinu sú tie najúčinnejšie? Viete, aké druhy postrekov na burinu poznáme?

Postrek na burinu

Aký nábytok by na záhrade alebo terase nemal chýbať

Ak chcete vytvoriť naozaj moderný vzhľad, je vhodné pri zariaďovaní záhradného kútika či terasy vsadiť na kombináciu rôznych štýlov posedenia. Vhodné je zadovážiť si posedenie s úložným priestorom (lavice, truhlice s dostatočnou stabilitou a pevnosťou pre usadenia a pod.). Veľmi obľúbené sú i lehátka v niekoľkých variantoch materiálového a funkčného riešenia ideálne s nastaviteľným sklonom operadla. Klasické viacmiestne hojdačky v súčasnej dobe nahradzujú závesné kreslá s pohodlnými vankúšmi. Celé posedenie by malo byť možné dostatočne zatieniť pomocou slnečníka alebo altánu či výsuvnej markízy. U všetkých moderných modelov sa vždy dbá predovšetkým na trvanlivosť, pevnosť a ľahkú údržbu, preto je jedným z hlavných využívaných materiálov umelý ratan.

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články