Hobbytec - titulná fotka

Oceľový alebo hliníkový prístrešok pre auto: Aký prístrešok si vybrať?

Reklamný článok - 21. júna 2022 - 1386. zobrazení

Kvalitné a bezpečné zastrešenie auta môže mať každý. Nie sú k tomu nutné žiadne veľké investície ani náročné stavebné zásahy, aké vyžaduje výstavba garáže. Lacnejšou, rýchlejšou a jednoduchšou, no kvalitatívne porovnateľnou alternatívou je prístrešok pre auto.

Prístrešky pre auto sú na trhu už niekoľko rokov. Vzhľadom na viaceré plusy, ktoré ponúkajú, sa ako alternatíva voči klasickým murovaným garážam osvedčili hneď. Dopyt po tomto druhu záhradného zastrešenia rastie aj vďaka neustálemu rozširovaniu ponuky modelov. Spoločnosť HOBBYTEC uvádza na trh prístrešky pre auto v rôznych prevedeniach, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou či materiálom. To umožňuje nájsť funkčný a esteticky pútavý model, ktorý dokáže ladiť s okolitým exteriérom, aj najnáročnejším zákazníkom.

Akú úlohu plní prístrešok pre auto?

 • Ponúka bezpečné zastrešenie auta.
 • Slúži ako náhrada za klasickú garáž.
 • Chráni auto pred vetrom či dažďom.
 • Chráni farbu auta pred UV žiarením.
 • Dopĺňa voľný priestor na pozemku.
 • Slúži ako pútavý estetický doplnok.

Výber prístrešku podľa materiálu

Nielen praktické, ale aj estetické využitie prístrešku pre auto závisí od materiálu, z ktorého je vyrobený. Práve materiál je kľúčový faktor, od ktorého sa odvíja, či bude vybraný model ladiť s okolitým prostredím, aká bude jeho funkcia a aká je jeho odhadovaná trvácnosť. Materiálov na výber je niekoľko. HOBBYTEC po dlhoročných skúsenostiach s výrobou rôznych druhov záhradného zastrešenia odporúča voľbu medzi oceľovým a hliníkovým prístreškom pre auto.

Oceľový prístrešok pre auto

Prístrešky z ocele vynikajú jednoduchou, no kvalitnou a dlhodobo trvácnou konštrukciou. Tá sa zhotovuje z ocele najvyššej akosti, ktorá je použitá pri výrobe všetkých rámov. Tým model získava potrebnú pevnosť a stabilitu, čo zvyšuje jeho celkovú odolnosť. Oceľový prístrešok je známy aj neutrálnym vzhľadom. Ako univerzálny estetický doplnok sa hodí do akéhokoľvek exteriéru bez ohľadu na jeho veľkosť či pôdorys.

Plusy oceľového prístrešku

 • Prístrešok je bezúdržbový, vyžaduje minimum starostlivosti.
 • Bez problémov odoláva vetru, dažďu, mrazu aj UV žiareniu.
 • Pútavý estetický vzhľad si zachová aj po rokoch používania.
 • Na záhrade vydrží bez renovácie aj niekoľko desiatok rokov.
 • Montáž oceľového prístrešku pre auto trvá len niekoľko dní.
Hobbytec - prístrešok pre auto

Hliníkový prístrešok pre auto

Viacero výhod spojených s praktickou aj estetickou funkciou ponúkajú aj hliníkové prístrešky pre auto. Ich konštrukcia je vyrobená z kvalitných a dlhodobo trvácnych hliníkových prvkov, vďaka čomu budú majiteľovi slúžiť až niekoľko desaťročí. Ich životnosť zvyšuje nezničiteľná polykarbonátová strecha, ktorá sa neláme a nepoškodzuje ani pri silnom vetre, daždi či mraze. Podobne ako v prípade oceľových prístreškov, aj tie hliníkové sú bezúdržbové a vyžadujú len základnú starostlivosť.

Plusy hliníkového prístrešku

 • Široká variabilita veľkostí a farebných prevedení prístreškov.
 • Zhotovujú sa vo viacerých prevedeniach pre 1 alebo viac áut.
 • Všetky hliníkové prístrešky v ponuke majú moderný vzhľad.
 • Montáž je ešte rýchlejšia ako v prípade oceľových prístreškov.
 • Hliníkový prístrešok pre auto bude namontovaný za pár hodín.

Prístrešok ako zdroj energie

Prístrešok pre auto môže plniť aj ďalšiu úlohu, ktorou je produkcia elektriny. O tú sa postará špeciálny fotovoltaický systém tvoriaci súčasť zastrešenia. Vyspelý systém s fotovoltaickými panelmi je možné integrovať priamo do bezpečnostného skla na prístrešku. Do jeho štruktúry sa integruje dostatok panelov s podobným výkonom, aký mávajú panely na strechách domov. Moderný solárny systém cenu prístrešku pre auto zvýši, no na jeho zaobstaranie sa dá získať dotácia. S jej vybavením pomôže zákazníkom spoločnosť HOBBYTEC, ktorá sa stala prvou firmou v Česku a na Slovensku vyrábajúcou prístrešky pre auto slúžiace aj ako súkromné solárne elektrárne.

Prístrešok pre auto solárny

Prístrešok pre auto na mieru

Prístrešok pre auto s fotovoltaickými panelmi nebude vyzerať ako bežná solárna elektráreň. Spoločnosť HOBBYTEC kladie dôraz na jeho vzhľad, ktorý dokáže prispôsobovať nárokom zákazníka, resp. veľkosti a dispozície jeho záhrady alebo pozemku, kde bude zastrešenie stáť. Umožňuje to služba výroby prístrešku pre auto na mieru, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou portfólia firmy. Tá záhradné zastrešenie nielen predáva a montuje, ale aj vyrába. Vďaka tomu si zákazníci môžu nechať zhotoviť prístrešok pre auto podľa vlastných požiadaviek. Vybrať si môžu tvar aj sfarbenie podľa vlastného vkusu. Obmedzovaní nebudú ani pri výbere veľkosti. Objednať si môžu zastrešenie pre 1 alebo viac vozidiel, prípadne prístrešok vo veľkosti XXL pre dodávku alebo karavan.

Hliníková pergola ako praktické a elegantné zastrešenie terasy

Hliníkové pergoly sú na trhu už niekoľko rokov. Vďaka mnohým výhodám sa okamžite stali najpredávanejšími zo všetkých pergol… Hobbytec…

Hliniková pergola - Hobbytec

Jednoduchý prístrešok z dreva

Okrem oceľových a hliníkových prístreškov sa na trhu objavujú aj modely z dreva. Tie majú omnoho jednoduchšiu konštrukciu, ktorá sa nevyznačuje až takou odolnosťou. Na rozdiel od modelov z ocele alebo hliníka sú skôr estetickým doplnkom do exteriéru, kam vnášajú trochu klasiky. Aj keď slúžia ako bezpečné zastrešenie auta, vzhľadom na pomerne kratšiu životnosť sa primárne nevyužívajú ako funkčný prvok nahrádzajúci garáž.

Všetky typy prístreškov pre auto vrátane modelov vyrobených na mieru majú záruku až do 10 rokov. Výrobca garantuje zákazníkom rýchle dodanie a montáž zastrešenia priamo na mieste. Zákazníci môžu využívať pravidelné zľavy na vybrané produkty, ktoré im garantujú najnižšie ceny na trhu. Okrem úspory pri kúpe môžu rátať aj so zhodnotením investície. Prístrešok pre auto je ideálnym riešením, ako investovaním do bývania chrániť svoje peniaze pred infláciou.

 • Kategórie

Podobné články