Hliniková pergola - Hobbytec

Hliníková pergola ako praktické a elegantné zastrešenie terasy

Reklamný článok - 22. mája 2022 - 1836. zobrazení

Odolnosť, trvácnosť, elegancia, ohľad na životné prostredie. Hliník disponuje viacerými pozitívami, ktoré ho radia medzi najvyhľadávanejšie konštrukčné materiály. Jeho plusy ho predurčujú aj na výrobu kvalitných pergol, ktoré plnia praktickú funkciu a zároveň sú pútavým imidžovým doplnkom do záhrady.

Hliníkové pergoly sú na trhu už niekoľko rokov. Vďaka mnohým výhodám sa okamžite stali najpredávanejšími zo všetkých pergol. Pod výrazný nárast dopytu po tomto type záhradného zastrešenia sa podpísala spoločnosť Hobbytec, ktorá je jedným z lídrov medzi výrobcami kvalitných a dlhodobo trvácnych pergol z hliníka. Z jej dielní sa na trh pravidelne dostávajú nové modely, ktoré rozširujú ponuku záhradných prístreškov trendovými pergolami v rôznych farbách aj veľkostiach.

Praktické a elegantné zastrešenie terasy

Primárnou funkciou pergoly je zastrešenie terasy alebo miesta pri dome, ktoré sa využíva na posedenie na záhrade. Jej montáž má najmä praktický význam. Terasu chráni pred dažďom aj vetrom, čím obyvateľom domu umožňuje sedieť na terase aj pri nepriaznivom počasí. Pergoly však neprinášajú iba praktický úžitok. Stále vyššie nároky zákazníkov vedú k zohľadňovaniu estetickej funkcie, čoho výsledkom je dôraz na samotný dizajn prístreškov. Ten je inšpirovaný aktuálnymi trendmi vsádzajúcimi na nadčasový vzhľad vhodný do každého exteriéru. Nová hliníková pergola v ňom poslúži aj ako estetický doplnok, ktorý bude terasu a jej okolie nielen chrániť, ale aj skrášľovať.

Flexibilné využitie hliníkovej pergoly

Hliníkové pergoly sa nemusia využívať len na zastrešenie terás. Hobbytec ich vyrába ako flexibilné prístrešky, ktoré poslúžia aj na iné účely. Stačí si vybrať správny typ a veľkosť pergoly, ktorá bude so záhradou ladiť po estetickej stránke a zároveň sa hodí k jej pôdorysu a dispozícii. Modely väčších rozmerov si nachádzajú uplatnenie ako prístrešky pre auto, ktoré sú plnohodnotnou a cenovo výhodnejšou alternatívou voči klasickej garáži. Hliníková pergola môže poslúžiť aj ako praktické zastrešenie bazéna, vďaka ktorému bude voda chránená pred znečistením a majiteľ si pod ňou nájde útočisko pred slnkom.

Hliníková pergola

Najobľúbenejšie typy pergol z hliníka

Stavebnicové pergoly

Ľahké pergoly so stavebnicovou konštrukciou sú obľúbené najmä kvôli ich cene a nenáročnosti. Známe sú jednoduchou montážou, ktorú majitelia zvládnu aj sami. Napriek nižšej cene a jednoduchšiemu prevedeniu disponujú vysokou kvalitou. Plusom sú aj nulové nároky na starostlivosť o pergolu a jej funkčný stav.

Typizované pergoly

Jednoduchšou konštrukciou a možnosťou svojpomocnej montáže sa vyznačujú aj typizované pergoly. Na výber sú 4 rôzne prevedenia v najčastejšie používaných rozmeroch. Všetky typy týchto pergol oplývajú nadčasovým dizajnom, ktorý zo zastrešenia robí praktický aj estetický doplnok do záhrady. Využívajú sa najmä na zastrešenie terasy, no uplatnenie si nachádzajú aj ako prístrešky pri bazénoch.

Hliníkové pergoly XXL

Veľké XXL pergoly sú určené najmä do záhrad s terasou, ktorá má atypický tvar alebo nadštandardnú veľkosť. Vďaka väčším rozmerom dokáže zakryť celú plochu terasy bez ohľadu na jej tvar. Takéto pergoly sú rovnako kvalitné a odolné ako menšie prístrešky. Využiteľné nie sú iba v záhradách, kde môžu nahradiť klasickú murovanú garáž, ale aj v priemyselných areáloch alebo na pozemkoch patriacich ku komerčným budovám.

Bioklimatické pergoly

Hliníkové prístrešky s otáčavou lamelovou strechou, ktorá pergole umožňuje prispôsobovať sa aktuálnemu stavu počasia, sú najmodernejším typom záhradného zastrešenia. Vyrobené sú tak, aby dokázali čo najefektívnejšie pracovať s prírodnou energiou. Umožňuje im to prepracovaný systém regulácie tienenia a odvetrávania vzduchu. To na terase udržiava zdravší a čistejší vzduch, čo vedie k vyššiemu komfortu.

Atypická pergola

Hliníkové pergoly nahrádzajú tie drevené

Rozširovanie ponuky hliníkových pergol viedlo k zníženiu záujmu o prístrešky z ostatných materiálov. V minulosti boli obľúbené najmä klasické drevené pergoly, no tie modernejším pergolám z hliníka konkurovať nemôžu. V súčasnosti sú skôr iba estetickým doplnkom pre milovníkov tradičných štýlov. Z praktického hľadiska nedisponujú takým praktickým osohom ani kvalitatívnou stránkou. Hliníkové pergoly, ktoré ponúkajú omnoho viac pozitív, vytlačili tie drevené úplne do úzadia. V spoločnosti Hobbytec sú však naďalej dostupné. Využiť ich môžu vlastníci menších záhrad, ktorí chcú do exteriéru vniesť trochu klasiky. Namontovať si ich dokážu aj sami, čo im ušetrí ďalšie peniaze.

Výhody hliníkových pergol Hobbytec

  • Viacero typov a veľkostí pergol na výber.
  • Široká variabilita dizajnu, tvarov a farieb.
  • Životnosť pergoly dosahuje desiatky rokov.
  • Hliníkový materiál šetrí životné prostredie.
  • Pergoly majú viacero funkčných vlastností.
  • Konštrukcie sú bezpečné a zdraviu neškodné.

Aký typ pergoly sa hodí na vašu záhradu?

Bezpečné, vysoko odolné a cenovo dostupné záhradné prístrešky plnia praktickú úlohu a popritom zhodnocujú vašu nehnuteľnosť…

Bioklimatická pergola

Medzi najväčšie výhody hliníkových pergol patrí aj možnosť výroby záhradného zastrešenia na mieru. Zákazníci môžu prispôsobiť tvar, sfarbenie a veľkosť konkrétneho modelu záhrade, čím si na terase zaistia ešte väčší komfort. V závislosti od typu záhrady sa môžu rozhodnúť pre voľne stojaci prístrešok alebo pre pergolu ukotvenú k stene. Náročnejšie konštrukcie im namontuje výrobca, ktorý ku každej pergole poskytuje záruku a v prípade záujmu aj potrebný servis. Typizované a stavebnicové prístrešky si kupujúci môžu namontovať sami kedykoľvek po dodaní pergoly, ktoré trvá maximálne 10 dní.

  • Kategórie

Podobné články