Hobbytec - zimná záhrada

Hliníková zimná záhrada na mieru

Reklamný článok - 16. októbra 2022 - 813. zobrazení

Zimné záhrady sa realizujú v rôznych prevedeniach z rôznych materiálov. Za najlepší z nich sa považuje hliník, ktorý ponúka viacero plusov. Na tento materiál vsádza každý výrobca, ktorý kladie dôraz na praktickú aj estetickú stránku a zároveň chce umožniť zákazníkom vybrať si zimnú záhradu na mieru.

Hliníkové zimné záhrady nechýbajú ani v ponuke spoločnosti HOBBYTEC. Jeden z lídrov československého trhu so záhradným zastrešením zužitkoval potenciál hliníkového materiálu a začal z neho vyrábať moderné zimné záhrady spĺňajúce najvyššie kvalitatívne aj estetické požiadavky. V súčasnosti má v portfóliu viacero modelov, ktoré sú odpoveďou na aktuálne trendy, či už z hľadiska dizajnu, praktického využitia alebo hospodárnosti rodinného domu, s čím význam zimnej záhrady pre majiteľa nehnuteľnosti ešte viac vzrastá.

Hlavný účel realizácie zimnej záhrady

Zimná záhrada plní viacero funkcií naraz. Pôvodne slúžila ako krytý priestor, ktorý v prípade nepriaznivého počasia a mimo sezóny nahrádzal terasu alebo altánok. Postupne si našla nové možnosti využitia a stala sa miestnosťou, ktorá rozširuje obytný priestor v dome. Kým niekde je využívaná na pestovanie izbových rastlín, inde slúži ako relaxačná zóna. Niektorí majitelia ju využívajú aj ako pracovňu alebo jedáleň, prípadne hľadajú iný spôsob praktického využitia ďalšieho priestoru v dome.

Výhodná investícia do zimnej záhrady

Rozšírenie obytného priestoru a s tým súvisiace využívanie zimnej záhrady na rôzne účely má pre majiteľa aj ekonomický prínos. Zväčšenie obytnej plochy vedie k zhodnoteniu domu, a to až o niekoľko tisíc eur v závislosti od veľkosti a funkčnosti zrealizovanej zimnej záhrady. Ak zastrešenie disponuje doplnkami a nadštandardným príslušenstvom, ktoré prispieva k zníženiu spotreby, hodnota rodinného domu s novou zimnou záhradou bude ešte o niečo vyššia. Takáto investícia je výhodná najmä v čase inflácie, kedy sú peniaze na účte ohrozené znehodnotením. Investovaním do kvalitnej hliníkovej zimnej záhrady budú efektívne investované a chránené.

Zimná záhrada s posuvnými dverami

Najlepšia spomedzi zimných záhrad

Práve hliníková zimná záhrada je pri investovaní do záhradného zastrešenia najlepšou voľbou. V porovnaní so zimnými záhradami z iných materiálov ponúka viacero plusov, ktoré ju robia kvalitnejšou a funkčnejšou. Hliníková konštrukcia je aj garanciou nadčasového dizajnu, ktorý sa vďaka možnosti vyrábať zimné záhrady na mieru hodí do akéhokoľvek domu. Zastrešenie z hliníka zároveň vytvára optimálne podmienky na úsporu energie, čím po praktickej stránke prevyšuje záhradné zastrešenie z ostatných materiálov. Aj to robí z hliníkovej zimnej záhrady najlepšiu spomedzi všetkých zimných záhrad, ktoré sú momentálne na trhu.

Výhody hliníkových zimných záhrad

Elegancia

Ľahká hliníková konštrukcia spojená s kvalitným polykarbonátom alebo s bezpečnostným sklom je vyrobená v minimalistickom štýle. Pôsobí jednoducho, no originálne a elegantne. Hliník jej dodáva moderný až nadčasový vzhľad s neutrálnym prevedením vhodným do každého domu.

Variabilita

Hliníková zimná záhrada môže mať rôzne podoby. Jej konštrukciu je možné zhotoviť vo viacerých farebných odtieňoch, ktoré budú ladiť s domom, resp. s exteriérom. Dobrá variabilita tohto materiálu umožňuje realizovať zimné záhrady aj v rôznych tvaroch a veľkostiach vrátane tých atypických.

Odolnosť

Konštrukcia hliníkovej zimnej záhrady je ľahká, čo zlepšuje manipuláciu pri jej výrobe a realizácii. Vďaka nižšej hmotnosti nezaťažuje statiku rodinného domu. Napriek ľahkosti je dostatočne pevná a jej povrch je odolný voči dažďu, silnému vetru aj UV žiareniu.

Životnosť

S odolnosťou súvisí aj trvácnosť zastrešenia. Životnosť hliníkovej zimnej záhrady sa počíta v niekoľkých desiatkach rokov. Keďže povrch konštrukcie je odolný aj voči mechanickým poškodeniam, počas celej doby využívania si zachová elegantný vzhľad.

Nenáročná údržba

K udržiavaniu elegantného vzhľadu hliníkovej zimnej záhrady nie je potrebná takmer žiadna starostlivosť. Kvalitný hliníkový profil vydrží dlhé roky bez údržby. Tá je nutná iba v súrnych prípadoch. V rámci starostlivosti je potrebné len čistenie skiel.

Dôraz na bezpečnosť a úsporu energie

Súčasná doba vyniesla na povrch ďalšie výhody, ktoré robia z hliníkových zimných záhrad najlepšiu voľbu. Jednou z nich je dôraz na úsporu energie. Hliníkový profil je vyrábaný tak, aby domu pomáhal znižovať spotrebu energie. Darí sa to vďaka konštrukcii, ktorá disponuje veľmi dobrou tepelnoizolačnou funkciou. Navyše, v prípade záujmu zákazníka sa na zimnú záhradu môžu nainštalovať fotovoltaické systémy podporujúce lepšiu hospodárnosť domu. Tú podporujú aj veľké sklá, ktoré zabezpečujú optimálne presvetlenie priestoru. Na zasklenie sa používajú kvalitné bezpečnostné sklá, ktoré chránia stavbu aj jej majiteľov.

Zimné záhrady a záhradné zastrešenie Hobbytec na mieru

Česko-slovenský trh so záhradným zastrešením neustále napreduje. Výraznou mierou sa o to pričinila spoločnosť HOBBYTEC…

Hobbytec - zimná záhrada

Realizácia zimnej záhrady na mieru

Typ skiel, veľkosť konštrukcie, tvar zastrešenia či inštalácia úsporných systémov, to všetko je vecou voľby konkrétneho zákazníka. Spoločnosť HOBBYTEC vsádza pri realizácii zimných záhrad na individuálny prístup. Jednotlivé modely záhradného zastrešenia vyrába vo vlastnej dielni, čo jej umožňuje zhotoviť zimnú záhradu na mieru. Zákazníci si môžu vybrať veľkosť, tvar aj sfarbenie modelu presne podľa svojich požiadaviek. Vďaka tejto službe majú možnosť objednať si zimnú záhradu aj v XXL veľkostiach a v atypických rohových tvaroch.

Spoločnosť HOBBYTEC chce zákazníkom vyhovieť po všetkých stránkach. Pri objednávke zimnej záhrady garantuje zameranie záhrady úplne zdarma. Bezplatná je aj cenová kalkulácia. Súčasťou pestrej ponuky služieb je aj dovoz zimnej záhrady priamo na miesto realizácie, kde ju zamestnanci spoločnosti hneď zrealizujú.

  • Kategórie

Podobné články