Bezrámové zasklenie Hobbytec - SK

Výhody bezrámového zasklenia terás a zimných záhrad

Reklamný článok - 20. novembra 2022 - 952. zobrazení

Elegantný dizajn, jednoduchá manipulácia, praktické a bezpečné prevedenie. Nielen to prinášajú najmodernejšie systémy bezrámového zasklenia vhodné pre viacero druhov záhradného zastrešenia. V porovnaní s bežným zasklením využívajúcim rámy disponujú niekoľkými výhodami.

Viaceré výhody bezrámového zasklenia zaradili vybrané modely záhradného zastrešenia bez rámu medzi najpredávanejšie produkty. Prístrešky využívajúce moderné bezrámové systémy nechýbajú ani v ponuke spoločnosti HOBBYTEC. Popredný výrobca záhradného zastrešenia neustále rozširuje svoje portfólio o nové služby a produkty. Záujemcovia o kúpu kvalitného a bezpečného prístrešku s moderným vzhľadom si tak môžu vybrať z pestrej ponuky rámových aj bezrámových modelov.

Zasklenie pre rôzne prístrešky

Bezrámové zasklenie vás pri kúpe nového záhradného zastrešenia nebude nijak obmedzovať. Moderný systém bez rámov je možné využiť pri všetkých druhoch záhradných prístreškov, pri ktorých sa využíva aj klasické zasklenie s rámom. Praktické aj estetické plusy tohto zasklenia vám budú k dispozícii pri využívaní zimnej záhrady alebo terasy. Flexibilita týchto systémov vám umožní vsadiť na zasklenie bez rámov aj pri balkónoch a lodžiách, čo rozširuje možnosti ich uplatnenia aj v bytoch.

Terasa s celoročným využitím

Bezrámové zasklenie splní svoju praktickú úlohu všade, kde bude využité, a to od rodinných domov cez byty až po gastronomické zariadenia. Jeho úloha je rovnaká ako úloha klasického zasklenia s rámom. Slúži na uzatvorenie otvoreného priestoru terasy, ktorá sa vďaka zaskleniu premení na celoročne využiteľný krytý priestor. To urobí z terasy novú miestnosť, ktorá bude plnohodnotnou súčasťou domu. Bezrámové zasklenie bude plniť rovnakú funkciu aj v bytoch, kde sa dá využiť ako moderné zasklenie balkóna alebo lodžie. V obidvoch prípadoch prinesie viacero praktických aj estetických plusov.

Bezrámové zasklenie - Hobbytec

Plusy bezrámového zasklenia

Ochrana priestoru

Ak je bezrámové zasklenie využité na uzatvorenie terasy, poslúži aj ako ochrana priestoru pred vetrom a dažďom. V lete vás zas ochráni pred slnečnými lúčmi a prehrievaním terasy. V zasklenom priestore bude možné tráviť čas bez ohľadu na počasie, resp. nízke či extrémne vysoké vonkajšie teploty.

Otvárateľný systém

Veľkou výhodou bezrámových systémov je ich otvárateľnosť. Ak bude vonku pekné počasie a budete si chcieť užiť čerstvý vzduch, zastrešenie si otvoríte, či už čiastočne alebo úplne dokorán. Umožní vám to posuvný alebo otočný systém otvárania, ktorý ponúka jednoduchú a bezpečnú manipuláciu.

Nerušený výhľad

Ak zasklenie nemá žiadne rámy a priečky, výhľad z terasy bude omnoho lepší. To vám umožní umiestniť kreslo alebo stoličku kdekoľvek na terase bez toho, aby bol váš priamy výhľad do exteriéru obmedzovaný rámovými stĺpikmi.

Nenáročná údržba

Zasklenie bez rámov a stĺpikov sa ukazuje ako veľká výhoda aj pri údržbe a čistení. Celý proces údržby a čistenia zvládnete ľahšie a rýchlejšie. Keďže moderný systém zasklenia nemá žiadne rámy, bez problémov vyčistíte celé sklo. Na rozdiel od klasického zasklenia nebudete mať ani problém s koncentráciou nečistôt pod povrchom rámu.

Bezrámové zasklenie

Kvalita a trvácnosť zasklenia

Pri správnej údržbe budete môcť využívať zastrešenie s bezrámovým systémom pár desiatok rokov. Každý model disponuje kvalitnými sklami z vysoko odolného tvrdeného skla, ktoré je takmer nerozbitné. Zasklenie vydrží mechanické nárazy a odolá aj náročnejším klimatickým podmienkam, vďaka čomu je vhodné aj na terasu chaty alebo chalupy situovanej v horskom prostredí. Plusom zasklenia z tvrdeného skla je okrem odolnosti a s tým spojenej trvácnosti aj bezpečnosť. Bezrámové systémy nechránia užívateľov terasy alebo zimnej záhrady len pred vetrom a dažďom. Ich využitie znižuje aj riziko úrazu.

Zasklenie vyrobené na mieru

Pestrá ponuka záhradného zastrešenia s bezrámovým zasklením umožňuje vybrať si správny model aj tým najnáročnejším zákazníkom. K lepšiemu výberu pomáha aj možnosť výroby na mieru. Spoločnosť HOBBYTEC sa dlhodobo venuje výrobe záhradného zastrešenia na mieru a túto službu ponúka aj pri výbere bezrámového zasklenia. Vaša terasa tak bude zasklená bez ohľadu na jej veľkosť či tvar. Problémom nie sú ani neobvyklé terasy s atypickým tvarom či terasy obrovských rozmerov, na ktoré sa hodí zasklenie v dostupných XXL veľkostiach. Jeho vzhľad je možné zladiť s prevedením vašej terasy, resp. s farbou rodinného domu. V ponuke sú 4 základné farebné odtiene, ktoré sú momentálne najvyužívanejšie. Za príplatok je možné navrhnúť zastrešenie v akejkoľvek inej farbe podľa vášho individuálneho výberu.

Bioklimatická pergola zastreší vašu terasu na celý rok

Príchod bioklimatických pergol zahájil na trhu so záhradným zastrešením novú éru. Spoločnosť HOBBYTEC predstavila hneď niekoľko modelov…

Bioklimatická pergola Hobbytec

Bezrámové zasklenie ako investícia

Bezrámové zasklenie vás vyjde viac ako klasické zasklenie s rámom. Rozdiel v cene závisí od veľkosti zasklenia a od prípadnej voľby vlastného farebného odtieňa. Za moderný bezrámový systém však zaplatíte maximálne o niekoľko stoviek eur viac. Vzhľadom na vyššiu kvalitu tohto zasklenia sa jedná o výhodnú investíciu, ktorá sa odrazí aj na hodnote vášho domu. Čím je záhradné zastrešenie krajšie, kvalitnejšie a trvácnejšie, tým bude cena nehnuteľnosti stúpať vyššie. Rozdiel trhovej hodnoty rodinného domu pri jeho prípadnom predaji v budúcnosti sa môže počítať v stovkách až v tisíckach eur.

  • Kategórie

Podobné články