Bioklimatická pergola

Bioklimatická pergola zastreší vašu terasu na celý rok

Reklamný článok - 27. septembra 2022 - 891. zobrazení

Každá pergola plní praktickú aj estetickú funkciu. Jej rozsah závisí od daného modelu, jeho prevedenia a vlastností. V prípade bioklimatickej pergoly sa možnosti uplatnenia tohto záhradného zastrešenia ešte viac rozširujú.

Príchod bioklimatických pergol zahájil na trhu so záhradným zastrešením novú éru. Nový typ týchto prístreškov priniesol kvalitnejšie a úspornejšie zastrešenie, ktoré ponúka mnoho výhod. Spoločnosť HOBBYTEC predstavila hneď niekoľko nadčasových modelov, ktoré spĺňajú tie najprísnejšie technické a ekologické nároky. Vďaka tomu výrazne zvyšujú komfort a umožnia vám využívať pergolu počas celého roka.

Čo je bioklimatická pergola?

Prvé bioklimatické pergoly sa dostali do predaja už pred niekoľkými rokmi. Vďaka viacerým plusom sa okamžite stali trendom, ktorý ovládol segment s hliníkovými záhradnými stavbami. Záujem o tieto inovatívne záhradné prístrešky začal rýchlo rásť najmä kvôli ich celoročnému využitiu a schopnosti prispôsobiť sa momentálnemu počasiu. Tajomstvom úspechu je otočná lamelová strecha, ktorá sa pohybuje a naklápa v závislosti od smeru vetra a dopadu slnečného svetla. Na základe efektívnej práce s počasím a s prírodnou energiou následne dokáže zaistiť vyšší komfort a lepšiu mikroklímu.

Plusy bioklimatickej pergoly

 • Pergola chráni priestor pred dažďom.
 • Dokáže regulovať intenzitu tienenia.
 • Umožňuje regulovať slnečné svetlo.
 • Z priestoru odvetráva prehriaty vzduch.
 • Ako zastrešenie je využiteľná celý rok.
Bioklimatická pergola v záhrade

Pergola s celoročným využitím

Práve možnosť využívať bioklimatickú pergolu počas celého roka je pre mnohých majiteľov domov najväčším pozitívom. Kým iné typy pergol plnia svoju funkciu len na sezónnej báze, bioklimatické modely vám umožnia tráviť čas v exteriéri aj v chladnejších obdobiach. Počas nich si vďaka schopnosti prispôsobiť sa momentálnemu počasiu budete môcť dopriať komfort aj v zime. Zaistia to špeciálne screenové rolety a posuvné zasklenie prístrešku, ktoré je možné namontovať na všetky pergoly tohto typu.

Jednoduché diaľkové ovládanie

Ďalšou z obrovských výhod bioklimatických pergol je ich jednoduché ovládanie. S otočnou lamelou nemusíte pri zmene počasia v snahe regulovať tienenie alebo vetranie manipulovať mechanicky. Všetky bioklimatické pergoly využívajú prepracovaný smart systém, pomocou ktorého sa dajú ovládať na diaľku, čo výrazne zvyšuje komfort pri ich užívaní. Každý pohyb lamely je možné ovládať zo vzdialenosti niekoľkých metrov diaľkovým ovládačom, ktorý je súčasťou príslušenstva. Diaľkovo ovládaná nie je iba otočná lamela. Moderný smart systém riadi aj strešnú markízu a screenové rolety, prípadne aj ďalšie doplnkové príslušenstvo, ktoré je súčasťou zastrešenia.

„Zelená“ bioklimatická pergola

Využitie smart systému pri ovládaní pergoly prináša viac ako len zvýšenie komfortu. Vďaka inteligentnej technológii má záhradné zastrešenie aj ekologický aspekt. Pri riadení pergoly je možné efektívnejšie narábať s teplom, resp. s chladom, čo sa podpisuje na celkovej spotrebe energie domu. Platí to najmä pri bioklimatickej pergole, ktorej súčasťou sú screenové rolety a posuvné zasklenie. Oba z týchto doplnkov pomáhajú v zime udržiavať teplo a v lete chrániť priestor pred prehrievaním. To vedie k zníženiu spotreby tepla pri vykurovaní domu, resp. k zníženiu spotreby elektriny pri ochladzovaní priestoru pomocou klimatizácie.

Bioklimatická pergola Hobbytec

Hliník prináša kvalitu aj eleganciu

Jednoduché ovládanie a praktický úžitok s dosahom na znižovanie spotreby energie je iba polovicou úspechu bioklimatických pergol s celoročným využitím. Spoločnosť HOBBYTEC si dáva záležať aj na estetickej stránke. Jednotlivé modely si vyrába sama, čo jej dáva priestor vytvárať návrhy s originálnym dizajnom. Pri výrobe vsádza na osvedčené hliníkové materiály, ktoré ponúkajú širokú variabilitu tvarov a farieb zvýrazňujúcich vzhľad prístrešku. Hliníková konštrukcia je tiež zárukou vysokej kvality, ktorá tieto pergoly predurčuje k dlhšej životnosti. Vďaka použitému materiálu je konštrukcia aj ľahká a ľahko zmontovateľná.

Zastrešenie do každého exteriéru

Elegantná hliníková konštrukcia robí z bioklimatickej pergoly flexibilný záhradný prístrešok, ktorý vynikne v akomkoľvek exteriéri. Široká variabilita tvarov a farieb umožní nájsť vhodné zastrešenie aj náročnejším zákazníkom. Pre tých je k dispozícii aj možnosť výroby pergoly na mieru. Túto možnosť využijú najmä majitelia domov situovaných na pozemkoch s atypickým pôdorysom, prípadne zákazníci, ktorí majú záujem o montáž bioklimatickej pergoly vo väčšej XXL veľkosti. Objednanie, kúpa a následná montáž bioklimatickej pergoly na mieru prebieha podobne ako objednávka ostatných pergol či iných typov záhradného zastrešenia.

Zimné záhrady a záhradné zastrešenie Hobbytec na mieru

Česko-slovenský trh so záhradným zastrešením neustále napreduje. Výraznou mierou sa o to pričinila spoločnosť HOBBYTEC…

Hobbytec - zimná záhrada

Rýchla objednávka, rýchla montáž

 • Proces kúpy prístrešku začína výberom konkrétneho modelu.
 • Vybrať si môžete typizovanú pergolu alebo pergolu na mieru.
 • Pri výbere daného modelu si zvolíte doplnkové príslušenstvo.
 • Po objednaní vám bude pergola doručená na zvolené miesto.
 • Pracovníci vám za niekoľko hodín namontujú celý prístrešok.
 • Po ukončení montáže bude pergola pripravená na používanie.

Typ modelu, jeho veľkosť, prevedenie a príslušenstvo určuje, koľko bude nová bioklimatická pergola stáť. Cena jednotlivých prístreškov sa pohybuje na úrovni od 6000-7000 € v závislosti od uvedených faktorov. Táto investícia nemá iba praktický význam. Kúpa pergoly pomáha aj so zhodnotením nehnuteľnosti, ktorej cena môže po montáži tohto typu zastrešenia vzrásť až o niekoľko tisíc eur.

 • Kategórie

Podobné články