Hobbytec - titulná fotka

Využite prístrešok pre auto ako kryté parkovacie miesto

Reklamný článok - 15. februára 2022 - 1886. zobrazení

Záhrada sa dá využívať rôznymi spôsobmi. Pre mnohých majiteľov je často aj miestom, ktoré slúži na parkovanie vozidiel. Bez kvalitného prístrešku pre auto však bude spĺňať iba samotnú bezpečnostnú funkciu. Vozidlo nebude chránené pred ostatnými externými faktormi, ktoré majú priamy vplyv na vzhľad aj technický stav vášho auta.

Prístrešok pre auto nie je na trhu so záhradným zastrešením žiadnou novinkou. Jednoduchá konštrukcia určená na ochranu vášho auta sa už dávnejšie osvedčila ako praktická alternatíva voči klasickej garáži. Vďaka prístrešku bude vaše auto chránené rovnako, no za účelom jeho ochrany nebude potrebná výstavba novej garáže. Nakoľko sa jedná o jednoduchú konštrukciu, nutné nebudú ani iné veľké stavebné zásahy, ktoré by si vyžiadali značné finančné investície.

Akú úlohu plní prístrešok pre auto?

Základnou funkciou prístrešku pre auto je spomínaná ochrana vozidla. Každý prístrešok pre auto v ponuke spoločnosti HOBBYTEC, ktorá dlhodobo patrí medzi popredných predajcov špičkového záhradného zastrešenia, je zhotovený s najvyšším dôrazom na ochranu auta pred rôznymi nástrahami počasia. Voľba najlepších materiálov použitých pri zhotovení prístrešku ochráni vozidlo pred dažďom, snehom aj silným vetrom. Auto je zároveň chránené pred UV žiarením, ktoré by mohlo poškodiť povrchový vzhľad jeho farby. V rámci ochrannej funkcie sa nezabúda ani na ochranu pred padajúcim lístím, ktoré sa vďaka tomuto prístrešku do auta nedostane. Vozidlo tak môže byť zaparkované aj v tesnej blízkosti stromov.

Prístrešok pre auto - Hobbytec

Flexibilné kryté parkovacie miesto

Možnosť využiť prístrešok pre auto na jeho ochranu pred nástrahami počasia umožňuje urobiť z plochy pod takýmto typom zastrešenia samostatné parkovacie miesto, ktoré ponúka dostatok flexibility. Keďže strešnú konštrukciu je možné inštalovať takmer kdekoľvek, kde je dostatok voľného priestoru, parkovacie miesto sa dá zriadiť v akejkoľvek časti záhrady. Prístrešok plní vďaka zastrešeniu rovnakú úlohu ako garáž, no na rozdiel od klasickej murovanej garáže si ho môžete časom zložiť a nechať nainštalovať na iné miesto podľa potreby. Parkovacie miesto sa tak dá presúvať po záhrade a v prípade budúcej prístavby domu ho prispôsobiť individuálnym nárokom daného exteriéru.

Prístrešok pre auto každého druhu

Flexibilitu krytého parkovacieho miesta prispôsobeného nárokom vášho exteriéru zvyšuje aj široký výber prístreškov. Spoločnosť HOBBYTEC ich má v ponuke hneď niekoľko, pričom všetky ponúkané modely sú zhotovené z najkvalitnejších materiálov. Pozitívom sú aj viaceré veľkosti, ktoré umožňujú nájsť správny typ zastrešenia majiteľovi akéhokoľvek vozidla. Na výber sú 1-miestne aj 2-miestne prístrešky pre auto, ktoré disponujú dostatočným priestorom. K dispozícii je takisto možnosť výroby prístrešku pre auto na mieru, ktorý splní individuálne nároky vozidiel vrátane väčších dodávok či karavanov.

Hobbytec - prístrešok pre auto

Typy prístreškov od HOBBYTEC

1. Hliníkový prístrešok pre auto PJR (typizovaný), 5 m x 3 m

Konštrukcia tohto typu prístrešku pre auto je zhotovená z eloxovaného hliníka. Vzhľad strešnej krytiny imituje sklo a jej technický stav sa vyznačuje skvelými izolačnými vlastnosťami a vysokou odolnosťou voči UV žiareniu.

2. Hliníkový prístrešok pre auto PJF (typizovaný), 5 m x 2,7 m

Ďalší špičkový hliníkový prístrešok kvalitnej japonskej výroby, ktorý ponúka vynikajúce izolačné vlastnosti. Aktuálne sa jedná o najpredávanejší produkt svojho druhu, ktorý je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach.

3. Hliníkový prístrešok pre auto vlastnej výroby Milano, 6 m x 6 m

Samostatne stojaci hliníkový prístrešok je typický elegantnou konštrukciou, ktorá mu dodáva atraktívny vzhľad. Obľúbený je aj kvôli sedlovej streche, vďaka ktorej sa dá využívať ako záhradná pergola.

4. Hliníkový prístrešok pre auto vlastnej výroby (samonosný), 3 m x 6 m

Prístrešok nie je potrebné kotviť, no napriek tomu ponúka rovnakú odolnosť a bezpečnosť ako iné modely. Jedná sa o bezúdržbový prístrešok pre auto predávaný v polykarbonátovom prevedení alebo v prevedení s bezpečnostným sklom.

Prístrešok pre auto

Jednoduchá montáž prístreškov pre auto

Elegantný vzhľad a vysoká odolnosť je iba časť plusov, ktorými sa vyznačujú prístrešky pre auto od spoločnosti HOBBYTEC. Ďalším pozitívom je jednoduchá montáž, ktorú zákazník zvládne aj bez odborných znalostí. HOBBYTEC, samozrejme, v rámci širokej ponuky služieb ponúka aj možnosť inštalácie zastrešenia priamo na mieste. V závislosti od typu prístrešku pre auto a od typu záhrady, kde bude inštalovaný, sú na výber až 2 osvedčené možnosti montáže. Obe možnosti sú k dispozícii pri všetkých typoch predávaných prístreškov pre auto.

2 možnosti montáže prístreškov pre auto

1. Zaliatie do betónu

Prvou z 2 možností je zaliatie prístrešku do betónu. Konštrukcia sa priamo zabetónuje do výkopu, čím sa zvýši jej pevnosť a stabilita. Betónuje sa do hĺbky 50 cm.

2. Ukotvenie pomocou oceľových prírub

V rámci druhej z 2 možností sa využíva systém kotvenia na betónovú pätku. Prístrešok sa na ňu ukotví pomocou oceľových prírub, ktoré sa kotvia do vopred pripraveného základu.

Ako sa vyhnúť inflácii investovaním do bývania?

Rast cien tovarov a materiálov ohrozuje finančné úspory. Zdražovaniu sa nevyhli ani stavebné materiály, od ktorých závisia ceny ďalších tovarov a služieb využívaných pri výstavbe a rekonštrukcii bývania.

Hobbytec - zimná záhrada

Pri procese inštalácie je možné dodatočne nastaviť presnú výšku prístrešku pre auto. Vďaka takejto možnosti ho ešte viac prispôsobíte individuálnym požiadavkám vášho vozidla aj vašej záhrady. Prístrešok pre auto následne môžete využívať niekoľko rokov, pričom 10 rokov po kúpe máte naň predajcom garantovanú záruku.

  • Kategórie

Podobné články