December v záhrade

December v záhrade (Kalendár záhradkára)

Redakcia - 3. decembra 2019 - 3549. zobrazení

Milí záhradkári,

tešíte sa zo zimnej prestávky alebo vám skôr chýba váš obľúbený koníček a radi by ste si užili aj v zime trochu záhradkárčenia? V takomto prípade pre vás máme zopár jednoduchých tipov, čo môžete v záhrade robiť aj v decembri.

Pravidelná zimná údržba

Odstraňovanie posledného lístia a upratovanie záhrady nemusia byť jedinými činnosťami, ktoré december v záhrade so sebou prinesie. Práve v decembri máte viac času na menšie opravy alebo renovácie, napríklad na úpravu poškodených častí plota či ochranný náter v altánku.

Vyčlente si december v záhrade na revíziu a servis náradia

V rámci zimnej údržby sa môžete zabaviť aj podrobnou revíziou náradia a v prípade objavených poškodení aj jeho servisom. Nejde len o dôkladne vyčistenie kosačky či ponorného čerpadla. Pozornosť venujte aj kontrole všetkého náradia určeného na mechanickú prácu.

Revízia náradia - december v záhrade

Náš TIP na obľúbené záhradné náradie

Lopatka

Kosačka

Posýpací vozík

Lopatka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 8.15 €

Kosačka - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 85.55 €

Posýpací vozík - apríl v záhrade
Hodnotenie

Cena: od 59.00 €

December v záhrade a starostlivosť o stromy

Na rozdiel od kvetov a zeleniny vám budú stromy oživovať záhradu aj v decembri. Ani v zime sa nevyhnete starostlivosti o ich zdravie a krásu, takže sa pripravte na povinnosti, akými sú napríklad aplikovanie ochranného postreku, eliminácia lišajníkov a chorobných zárodkov či presvetlenie koruny, teda odstraňovanie poškodených konárov na vrcholkoch.

Bylinky, ktoré môžete pestovať vonku aj v zime!

Viete, ktoré bylinky môžete pestovať vonku aj v zime? Mäta spolu s medovkou dokážé prečkať zimu aj vonku. Aké bylinky radšej zazimujte doma?

Bylinky

Pestovanie byliniek doma

V tých najchladnejších dňoch si lásku k záhradkárčeniu môžete užiť aspoň doma. Stačí sa dať na pestovanie byliniek, ktoré bez problémov vyrastú aj na okne a urobia vám radosť. Pažítka, rozmarín, bazalka či tymián sú len niektorými druhmi z byliniek, o ktoré sa môžete starať bez ohľadu na neduhy počasia vyčíňajúceho vonku.

Pestovanie byliniek - december v záhrade

Ak ste natoľko šikovní, že ste stihli spraviť všetky úlohy a stále máte dostatok času a energie venovať sa svojmu hobby, v tom prípade môžete presedlať na trochu teórie. Zimné večery sú ako stvorené na čítanie, sledovanie dokumentov či návštevu záhradkárskych prednášok. Aspoň nadobudnete cenné poznatky a počas budúcej sezóny dáte svojmu záhradkárčeniu nový rozmer.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články