Doplnky do detskej izby

Doplnky do detskej izby

Redakcia - 4. mája 2013 - 6160. zobrazení

Detská izba je jediná miestnosť, pri ktorej zariaďovaní môžete zapojiť všetku svoju fantáziu a detské sny, ktoré ste mali ako malé dieťa. Čo ste si želali mať vo svojej izbe? Ponúknite to svojmu dieťaťu v jeho detstve. Samozrejme ak máte syna, poličku plnú bábik by asi veľmi neocenil, no v dôležitých veciach by ste nemali nič vynechať.

deti

Čo sú tie dôležité veci? V prvom rade si uvedomte, aké záľuby má vaše dieťa, čomu sa venuje, čo sa mu páči (ak zariaďujete izbu pre staršie dieťa, nie pre novorodeniatko). Ak máte všetky tieto detaily naštudované, potom sa môžete pustiť do zariaďovania. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili zopár vecí, na ktoré by ste nemali zabudnúť.

Nástenka

Možno to pre niektorých z vás môže znieť smiešne, no nástenka je veľmi praktickou pomôckou a zároveň sa môže stať pekným doplnkom. Vaše dieťa si na ňu môže popripínať viacero užitočných informácií, na ktoré nechce zabudnúť, či si ju len môže skrášliť rozličnými obrázkami, ktoré sa mu páčia.

korkova-nastenka

Dokonca sme videli už aj také prípady, kedy malo dieťa v detskej izbe namiesto nejakých obrazov malé nástenky a na nich popripínané rôzne plagáty, prvých pár sekúnd vám to môže pripadať podivné, no potom si uvedomíte, že je to vcelku veľmi vynaliezavý spôsob ako nezničiť steny a zároveň nechať vaše dieťa, aby sa „vybláznilo“.

Koberec

Možno si poviete, že koberec je len časť nábytku, ktorý nemá žiadny hlbší význam pre deti, opak je však pravdou. Častokrát sa deti len tak zložia na zem, prenesú si tam všetky svoje veci a venujú sa momentálne aktivite tam, či už si kreslia alebo si čítajú, vďaka kobercu sa im to bude pohodlnejšie. Ide taktiež o dekoráciu, ktorou môžete skrášliť svoju podlahu a zároveň sa nemusíte báť, že si vaše dieťa pri páde nejako závažnejšie ublíži.

carrera-1267028_1920

Kvety

Je zrejmé, že kvety dokážu oživiť aj tú najpochmúrnejšiu miestnosť, no v prípade detskej izby by sme vás chceli upozorniť, že by to nemusel byť najlepší nápad. Ak navyše očakávate, že by sa vaše dieťa o tú rastlinku začalo starať a získalo tak „pocit zodpovednosti“, s takýmito očakávaniami sa rýchlo rozlúčte. V detskom veku nie je žiadna rastlina hodná ich voľného času (ak doma nemáte syna či dcéru, ktorá by sa o ne obzvlášť zaujímala). Kritickejším bodom je ich bezpečnosť – dieťaťa aj rastliny, preto nie je vhodné umiestniť do detskej izby kvetináč s kvetom. Ak by ste ju však chceli silou mocou nejako oživiť, v dnešnom čase už nájdete v každom obchode veľmi pekné umelé kvietky v črepníkoch, ktoré vydržia určite dlhšie.

Hry

Dovolíme si tvrdiť, že ide o najdôležitejšiu vec, ktorá nesmie chýbať v žiadnej detskej izbe. Či už máme na izby rôzne malé, spoločenské či iné hry, ktorými sa môže zabaviť vaše dieťa alebo inú techniku, ktorá môže taktiež slúžiť na zábavu. Ako sme spomínali v úvode nášho článku, v tomto prípade musíte byť len veľmi dobre oboznámení so záľubami vášho dieťaťa a od toho odvíjať všetko ostatné.

detske-hry

Dúfame, že sme vám aspoň približne ozrejmili dôležité fakty zariaďovania detskej izby a vy sa vďaka nim budete vedieť lepšie orientovať.

  • Kategórie

Podobné články