Fínsky zrub

Sú fínske zruby budúcnosťou chalupárstva?

Redakcia - 7. augusta 2019 - 10208. zobrazení

Slovenskí chalupári sa činia a ich snaha prináša čoraz viac zaujímavejších drevostavieb. Mnohé z nich sú postavené na princípe fínskych zrubov, ktoré pútajú svojim dizajnom, ale predovšetkým však kvalitou. Aj preto pribúda zrubov u nás stále viac a často sú označované ako budúcnosť slovenského chalupárstva.

Prečo sú fínske zruby obľubenými?

Zruby sú bežnou súčasťou mnohých slovenských rekreačných lokalít, pričom najčastejšie sa s nimi môžete stretnúť v podobe chalúp. Tie sa vo veľkom začali stavať práve na princípe fínskych zrubov, ktoré sú známe atraktívnym dizajnom a ešte lepšou konštrukčnou kvalitou. Severania totiž vedia ako na to a práve preto fínske zruby ovládli stavebné trendy, a to nielen v Škandinávii.

Fínske zruby

Fínske zruby sú 1.trieda medzi drevostavbami…

Len veľmi málo drevostavieb sa môže pochváliť takou kvalitou ako samotné fínske zruby. Nie sú to len stavitelia, ktorí ich označujú za prvotriedne objekty. Potvrdzujú to aj názory chalupárov, ktorí si tieto rekreačné príbytky vyskúšali na vlastnej koži a zhodli sa na tom, že obývanie takýchto zrubov sa spája s maximálnym komfortom v príjemnej domáckej atmosfére.

Fínske zruby - interiér

Tajomstvom úspechu sú polárne dreviny

Po dôvodoch stúpajúcej popularity fínskych zrubov nemusíme pátrať vôbec dlho. Tajomstvo úspechu spočíva vo využití vybraných polárnych drevín, najčastejšie však borovice, ktoré sú známe svojou krásou, praktickou stránkou a hlavne odolnosťou. Okrem toho sa vystatujú luxusným vzhľadom a dobrou vzdušnosťou, čím podporujú tvorbu zdravšieho domáceho prostredia.

Luxusné fínske zruby

Pozitíva fínskych zrubov:

  • odolnosť voči náročným podmienkam
  • novodobé konštrukčné prevedenia
  • najvyššia energetická efektivita
  • pomerne rýchla výstavba
  • rozumný pomer ceny a kvality

Prečo si postaviť drevodom?

Viete, aké pozitíva majú drevodomy? Prečo sú obľúbenými? Ako by mal vyzerať moderný drevodom? Drevodom má vyššiu tepelnú ochranu než…

Prečo si postaviť drevodom?
Fínsky zrub v prírode

Dopyt po fínskych zruboch stúpa každým rokom aj v našich končinách. Stavebníci pochopili ich výhody, pričom ich začali uplatňovať najmä pri realizácii slovenských chát a chalúp. Práve v nich sa dá zužitkovať každá z vlastností, ktorá mení tieto príbytky na útulné hniezdočka a robí z nich budúcnosť slovenského chalupárstva.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články