Fínske zruby – budúcnosť chalupárstva

Fínske zruby – budúcnosť chalupárstva

Redakcia - 28. marca 2017 - 5208. zobrazení

Slovenskí chalupári sa činia a ich snaha prináša čoraz zaujímavejšie diela. Mnohé z nich sú postavené na princípe fínskych zrubov, ktoré pútajú dizajnom aj samotnou kvalitou. Aj preto ich u nás pribúda stále viac a často sú označované ako budúcnosť chalupárstva. 

Zruby sú bežnou súčasťou našich rekreačných lokalít, pričom najčastejšie sa s nimi môžeme stretnúť v podobe chalúp. Tie sa vo veľkom začali stavať práve na princípe fínskych zrubov, ktoré sú známe atraktívnejším dizajnom a ešte lepšou konštrukčnou kvalitou. Severania totiž vedia ako na to a chalupy inšpirované ich rukopisom nie náhodou ovládli stavebné trendy.

1.trieda medzi drevostavbami

1.trieda medzi drevostavbami

Málo drevostavieb sa môže pochváliť takou kvalitou ako samotné fínske zruby. Nie sú to len stavitelia, ktorí ich označujú za prvotriedne objekty. Potvrdzujú to aj názory chalupárov, ktorí si tieto rekreačné príbytky vyskúšali na vlastnej koži a zhodli sa na tom, že obývanie takýchto zrubov sa spája s maximálnym komfortom v príjemnej domáckej atmosfére.

Slovenskí chalupári

Tajomstvom úspechu sú polárne dreviny

Po dôvodoch stúpajúcej popularity fínskych zrubov nemusíme pátrať vôbec dlho. Tajomstvo úspechu spočíva vo využití vybraných polárnych drevín, najčastejšie borovice, ktoré sú známe svojou krásou, praktickou stránkou a hlavne odolnosťou. Okrem toho sa vystatujú luxusným vzhľadom a dobrou vzdušnosťou, čím podporujú tvorbu zdravšieho domáceho prostredia.

Dopyt po fínskych zruboch

Pozitíva fínskych zrubov:

– odolnosť voči náročným podmienkam

– novodobé konštrukčné prevedenia

– najvyššia energetická efektivita

– pomerne rýchla výstavba

– rozumný pomer ceny a kvality

Pozitíva fínskych zrubov

Dopyt po fínskych zruboch stúpa každým rokom aj v našich končinách. Stavebníci pochopili ich výhody, pričom ich začali uplatňovať najmä pri realizácii chát a chalúp. Práve v nich sa dá zužitkovať každá z vlastností, ktorá mení tieto príbytky na útulné hniezdočka a robí z nich budúcnosť chalupárstva.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články