Futuristická spálňa

Futuristický štýl, ktorý vás nadchne…

Redakcia - 27. septembra 2019 - 396575. zobrazení

S novými technológiami a s novou dobou prichádza aj nový štýl bývania, ktorý sa veľmi rýchlo udomácnil a stal sa populárnym hlavne v Amerike. Nejde však o nič, čo by nebolo realizovateľné aj u nás na Slovensku. V dnešnom článku vám predstavíme futuristický štýl, ktorý sa celosvetovo teší čoraz väčšej obľube.

Aký je futuristický štýl?

Keď si vyhľadáte význam slova „futuristický“, nájdete vysvetlenia ako „nereálny“ či „v súčasnosti neuskutočniteľný“. Ide o štýl, ktorý nekráča s dobou, ale snaží sa ju predbehnúť, snaží sa zobraziť niečo doposiaľ nové, neobjavené. Mohli by sme povedať, že je to „sci-fi“ v bývaní.

Futuristická izba

Čo sa týka farieb, neexistuje žiadny limit, žiadne pravidlá, ktorými by ste sa mali riadiť. Tentokrát je len na vás, aké farebné kombinácie zvolíte do svojho interiéru, resp., spálne. Dôležité je, aby bolo všetko farebne zladené, keďže si na to futuristický štýl potrpí.

Obľúbenými farebnými kombináciami sú čierno-biela s nejakou živšou farbou, ako je zelená či fialová. Pre jemnejší vzhľad sa volia svetlé farby. Do takýchto farieb by ste potom mali ladiť aj všetok ostatný nábytok v interiéri, resp., danej izbe.

Futuristická spálňa - futuristický štýl

Pri zariaďovaní nezabudnite na…

Pri zariaďovaní je dôležité využívať také kúsky nábytku, ktoré sú niečím jedinečné, či už svojou farbou alebo tvarom. Žiadna klasická manželská posteľ. Snažte sa uloviť si v obchode takú, ktorá bude svojím vzhľadom odlišná od všetkých ostatných. Buďte jednoducho kreatívni!

Čo tým máme na mysli? Ak to bude potrebné vytvorte nové priečky alebo upravte strop. Napríklad pri výbere obrazov voľte diela, ktoré sa hodia do futuristického štýlu. Žiadne krajiny alebo portréty. Hľadajte impresionistické diela, umelecké fotografie alebo abstraktné bytové doplnky a dekorácie.

Futuristická posteľ - futuristický štýl

Medzi ďalšie detaily, s ktorými sa pri zariaďovaní interiéru môžete pohrať, patrí osvetlenie. V súčasnosti už v obchodoch nájdete rôzne druhy osvetlení, ktoré vás svojím tvarom za normálnych okolností šokujú, no futuristický štýl potrebuje osvetlenie, ktoré vás šokuje, ale zároveň bude vkusné. Môžete si zvoliť krištáľové lustre, stojace lampy či bodové svetlá, ktoré môžu byť takisto vhodnou voľbou.

Kratšie jesenné dni vyžadujú viac svetla

Aké typy svietidiel sú populárnymi? Aký je rozdiel medzi visiacimi a závesnými svietidlami? Ako vyberať svietidlá? Aké svietidlá sú tie naj?

Kratšie jesenné dni vyžadujú viac svetla

Medzi dekorácie sa vo futuristickom štýle len málokedy zaraďujú kvety. Ak nie ste milovníkom rastlín, žiadne si nekupujte. Ak si však neviete predstaviť svoju spálňu aspoň bez jedného kvetu, potom môžete zvoliť nejakú zelenú rastlinku. Dokonca aj pri jej výbere môžete vsadiť na jedinečnosť. Podľa nás je vhodnou voľbou bonsaj.

Hican bed - futuristický štýl

Futuristický štýl je perfektný pre ľudí, ktorí obľubujú moderné veci, ktorí kráčajú s dobou a potrebujú mať vždy všetko najnovšie. Ak ste aj vy taký človek, či sa vám len jednoducho páči futuristický štýl, tak potom neváhajte a šup do zariaďovania!

Zdroj foto: HiCan.com

  • Kategórie

Podobné články