Futuristická spálňa

Futuristická spálňa

Redakcia - 30. apríla 2013 - 10165. zobrazení

S novými technológiami a s novou dobou prichádza aj nový štýl bývania, ktorý sa veľmi rýchlo udomácnil a stal sa populárnym hlavne v Amerike.

Nejde o nič také, čo by nebolo realizovateľné aj u nás, na Slovensku. Keď si vyhľadáte význam slova „futuristický“, nájdete vysvetlenia ako „nereálny“ či „v súčasnosti neuskutočniteľný“. Ide o štýl, ktorý nekráča s dobou, ale snaží sa ju predbehnúť, snaží sa zobraziť niečo doposiaľ nové, neobjavené. Mohli by sme povedať, že je to sci-fi v bývaní.

Ak uvažujete o spálni zariadenej takýmto spôsobom, je dôležité zapojiť svoju fantáziu a riadiť sa ňou.

futuristicka-izba

Čo sa týka farieb, neexistuje žiadny limit, žiadne pravidlá, ktorými by ste sa mal riadiť. Tentokrát je to len na vás, aké farebné kombinácie zvolíte do svojej spálne. Dôležité je, aby bolo všetko farebne zladené, keďže si na to tento štýl potrpí. Obľúbenými kombináciami sú čierno-biela s nejakou živšou farbou, ako je zelená či fialová. Pre jemnejší vzhľad sa volia farby biela, hnedá či sivá. Do takýchto farieb potom ladíme aj všetok ostatný nábytok v izbe. K bledým farbám zvolíme nábytok zo svetlého dreva, zatiaľ čo pri kombinácií čiernej a bielej môžeme použiť aj zvyšný nábytok v takýchto farbách.

futuristicka-spalna

Pri zariaďovaní je dôležité využívať také kúsky nábytku, ktoré sú niečím jedinečné, či už svojou farbou alebo tvarom. Žiadna klasická manželská posteľ. Snažte sa uloviť si v obchode takú, ktorá bude svojím vzhľadom odlišná od všetkých ostatných. Môže ísť o čalúnenú či kovovú, materiál v takomto prípade nezohráva veľkú rolu. Ak máte v miestnosti dostatok miesta, pohrajte sa so stenami. Čo máme na mysli? Vytvorte nové priečky, upravte strop, jednoducho nechajte pôsobiť vašu fantáziu či sa inšpirujte nejakými obrázkami. V prípade obrazov voľte diela, ktoré sa hodia do takéhoto štýlu. Žiadne krajiny, žiadne portréty. Hľadajte impresionistické diela alebo umelecké fotografie, ktoré môžu byť taktiež výbornou dekoráciou. Celkový vzhľad doplňte o veľké okná, ktoré cez deň presvetlia celú vašu spálňu a dodajú jej nadprirodzený efekt.

futuristicka-postel

Medzi ďalšie detaily, s ktorými sa môžete pohrať, patrí aj osvetlenie. V súčasnosti už v obchodoch nájdete rôzne druhy osvetlení, ktoré vás svojím tvarom za normálnych okolností  šokujú, no práve pri zariaďovaní takejto izby môžu byť perfektným doplnkom. Nemusíte sa báť použiť niečo nevšedné a niečo jedinečné. Môžete si zvoliť kryštálové lustre, stojace lampy či bodové svetlá, ktoré môžu byť takisto vhodnou voľbou. Medzi dekorácie sa vo futuristickom štýle len málokedy zaraďujú kvety. Ak nie ste milovníkom rastlín, žiadnu nekupujte. Ak si však neviete predstaviť svoju spálňu aspoň bez jedného kvetu, potom môžete zvoliť nejakú zelenú rastlinku. Dokonca aj pri jej výbere môžete vsadiť na jedinečnosť. Podľa nás je vhodnou voľbou bonsaj.

hican-bed

Futuristický štýl je perfektný pre typ ľudí, ktorí obľubujú moderné veci, ktorí kráčajú s dobou a potrebujú mať vždy všetko najnovšie. Ak ste aj vy taký človek, či sa vám len jednoducho páči takýto štýl, tak potom neváhajte a šup do zariaďovania!

Zdroj foto: HiCan

  • Kategórie

Podobné články