RC model

Hrať sa s modelmi môže naozaj každý

Reklamný článok - 20. júna 2021 - 1379. zobrazení

Hranie sa s rôznymi hračkami niektorých neprejde ani v dospelosti. Záleží samozrejme na mnohých faktoroch a určite sa so zvyšujúcim vekom mení aj priorita. Nie je ale hračka ako hračka. Dokonca nezáleží ani na pohlaví, pretože si budú schopní vybrať všetci, bez rozdielu. Netreba si vždy pod hračkou predstaviť malé kocky, vedierka alebo plyšových macíkov. Dnes sa už hrá s trochu vylepšenými modelmi hračiek.

Takmer ako reálne

Vďaka stále lepšej a dostupnejšej technológii môžeme kupovať svojim deťom, ale aj sebe lepšie a kvalitnejšie veci. Chlapci sa väčšinou hrajú s malými autíčkami alebo lietadlami. No čo ak by ste trochu zainvestovali a kúpili RC model nejakého skvelého a obľúbeného dopravného prostriedku? Vybrať sa dá medzi autami, nákladiakmi, loďami, lietadlami, vrtuľníkmi, ale dokonca aj dronmi. Ide o väčší model klasických hračiek, s ktorými sa hrajú poväčšine malé deti a práve vďaka dronu, alebo inému prostriedku by si mohli na svoje prísť aj dievčatá či ženy.

Elektrická kolobežka riešením pre 21. storočie

Zamysleli ste sa niekedy, ako váš výber dopravného prostriedku ovplyvňuje vaše bývanie? A čo taká elektrická kolobežka? Tá je mimoriadne…

Elektrická kolobežka

Čo vlastne takýto model dokáže?

Ide o diaľkovo ovládané hračky, ktoré dokážu zabaviť na veľmi dlho. Takáto hračka nemusí byť vôbec drahá, záleží najmä na kvalite použitých materiálov a hlavne na pohone. Model môže totiž obsahovať jednosmerné elektromotory alebo elektromotor na striedavý prúd. Prvý menovaný je samozrejme lacnejší, ale o zábavu vás určite nepripraví. Ide o skvelú voľbu na začiatok, kedy s takýmto modelom nemáte žiadne skúsenosti. Ak by ste mali záujem o model so striedavým prúdom, môžete sa tešiť na vyšší výkon a nižšiu spotrebu energie. Záleží preto, ako často by ste sa s ním hrali a používali ho.

Aj tu je ale možnosť kúpiť modely so spaľovacím motorom alebo bez pohonu. Ide o špecifické kategórie, kde po jednej idú už pokročilí používatelia a model bez pohonu stačí tým čo by chceli využiť silu vetra napríklad na vode s modelom plachetnice.

Zdroj obrázka: baseart / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články