Krt obyčajný

Krtko v záhrade: Ako sa ho zbaviť?

Redakcia - 18. júla 2019 - 9305. zobrazení

Jedným z najčastejších škodcov v našich záhradách je krt obyčajný. Napriek tomu, že je krtko hmyzožravec a požiera hmyz, červy alebo slimáky, čo je pre rastliny v záhrade prospešné, je zároveň však aj škodcom, ktorý podrýva rastliny a vytvára krtince, ktoré sú pre majiteľov záhrad nežiadúcimi. Ďalšími častými škodcami v záhradách sú hraboše a hryzce, ktoré predovšetkým požierajú korene rastlín.

Krtince - krtko v záhrade

Náš TIP na osvedčené vibračné a zvukové plašiče škodcov v záhrade

Isotronic

Deramax

Springos

Isotronic - vibračný solárny plašič škodcov
Hodnotenie

Cena: od 11.50 €

Deramax Profi - ultrazvukový plašič škodcov
Hodnotenie

Cena: od 32.00 €

Springos - vibračný plašič škodcov
Hodnotenie

Cena: od 15.90 €

Je prevencia dostatočným riešením proti škodcom vo vašej záhrade?

Ako sa hovorí, prevencia je väčšinou vždy tým najlepším riešením, a preto začneme práve s ňou. Prirodzeným nepriateľom škodcov, akými sú krtkovia, hraboše alebo hryzce, sú mačky, kuny, lasice alebo dravé vtáky. Ak máte takúto možnosť a môžete týmto živočíchom vytvoriť vhodné podmienky vo vašej záhrade, môžete to vyskúšať.

Krtko v záhrade

Avšak, nezabúdajte na to, že okrem mačiek sa jedná o dravé a voľne žijúce živočíchy, ktoré sú prirodzenými predátormi a rovnako ako vyššie zmienení škodcovia, môžu narobiť viac škody ako úžitku. Jednou z ďalších možností je použitie tzv. sieti proti krtom, ktoré sa umiestňujú pod kobercový trávnik a pred jeho pokládkou.

Inou možnosťou je, ak už v záhrade škodcov máte, že budete vysádzať stromčeky a rastliny v tzv. pozinkovaných košoch. Cez ne sa škodcovia nedostanú a navyše ich odradia. Krtkovia a iní škodcovia nemajú radi, ak im niekto neustále narúša ich tunely a chodbičky, preto sa väčšinou vyhýbajú obrábaným plochám.

Hraboš v záhrade

Ako si vybrať zavlažovací systém do záhrady?

Viete ako si vybrať zavlažovací systém do záhrady? Aké typy zavlažovacích systémov poznáme? Aký zavlažovací systém sa teší najväčšej obľube?

Závlahový systém

Pachová ochrana, zvukové plašiče a krtko v záhrade…

Viete o tom, že niektoré rastliny majú ako keby repelentný účinok na škodcov vo vašej záhrade? Narcis, cesnak, cibuľa, mliečnik, čierna báza alebo čierna ríbezľa, vám účinne pomôžu pri vyháňaní škodcov z vašej záhrady, a to „prírodným spôsobom“. Stačí, ak do dier po škodcoch vložíte listy nejakej z vyššie zmienených rastlín. Ak takúto možnosť nemáte, môžete tiež vyskúšať napustiť starú handru petrolejom alebo benzínom a vložiť ju do diery.

Krtinec - krtko v záhrade

Poslednou možnosťou ako sa zbaviť nežiadúcich škodcov vo vašej záhrade je použiť zvukové a vibračné plašiče. Tie, ktoré sa medzi majiteľmi záhrad najviac osvedčili, nájdete hore v tabuľke. Pri vyháňaní škodcov z vašej záhrady vám prajeme veľa úspechov.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články