Kryje poistenie domácnosti aj škody spôsobené domácim miláčikom

Kryje poistenie domácnosti aj škody spôsobené domácim miláčikom?

Reklamný článok - 7. januára 2021 - 1694. zobrazení

Súčasťou mnohých domácností sú aj štvornohí miláčikovia, ktorí môžu napáchať nemalé nepríjemnosti. Hovoríme teraz o škodách priamo v domácnosti poisteného, ale tiež aj na majetku alebo zdraví tretej osoby. Kryje takéto prípady aj poistenie majetku?

Nie je škoda ako škoda

Ak máte v rámci vášho poistenia domácnosti uzatvorené aj poistenie zodpovednosti, môžete rátať s tým, že poistná ochrana sa vzťahuje aj na škody, ktoré spôsobí váš domáci miláčik. Platí to však iba pre také poškodenia, ktoré domáce zviera napáchalo na majetku alebo zdraví niekoho iného. Ak teda váš pes zničí susedov plot alebo pohryzie poštára, môžete sa spoľahnúť na vaše poistenie domácnosti.

Iné je to pri škodách, ktoré domáci miláčik spôsobí u vás doma. Ak vaša mačka rozdriape drahú sedačku či pes zašpiní koberec, nárok na vyplatenie poistného plnenia z poistenia domácnosti nemáte. Poškodenia na vlastnom majetku, ktoré spôsobilo vaše domáce zviera, totižto nie sú kryté.

Poistenie domácnosti môže kryť aj úraz alebo ochorenie vášho miláčika

Vaša poistka síce nekryje škody, ktoré štvornohý člen domácnosti spôsobí u vás doma, môže ho však chrániť vtedy, keď sa zraní alebo ochorie. To však iba v prípade, že k úrazu alebo ochoreniu domáceho miláčika prišlo následkom niektorého z rizík, ktoré sú kryté z poistenia domácnosti.

Ak napríklad u vás doma vznikne požiar a váš pes sa pri tejto udalosti zraní, vznikne vám nárok na náhradu nákladov na jeho ošetrenie. Dajte si však pozor na to, aby vaša poisťovňa v pojme „domácnosť“ mala zahrnuté aj domáce zvieratá. V opačnom prípade vám poistné plnenie pre takúto nepríjemnosť nemusí vyplatiť.

Povodeň a záplava: Pozor na pojmy v poistnej zmluve!

Viete, aký je rozdiel medzi pojmom povodeň a záplava v poistnej zmluve? Na čo by ste si mali dať pozor? Vysvetlenie pojmov povodeň a záplava…

Povodeň a záplava – pozor na pojmy v poistnej zmluve

Chráňte svoj majetok aj svoje zviera

Poistenie domácnosti tak môže kryť vašu zodpovednosť v prípade, že zvierací člen domácnosti spôsobí škodu či ujmu tretej osobe. Taktiež sa nemusíte obávať vtedy, keď sa vaše zvieratko zraní alebo ochorie následkom udalostí, ktoré sú kryté z vášho poistenia.

Každá poisťovňa pristupuje k otázke domácich miláčikov v rámci poistenia domu a domácnosti inak. Preto je veľmi dôležité preštudovať si poistné podmienky a overiť si, či je daná poistka nastavená tak, aby kryla aj tieto nepríjemnosti. Z tohto dôvodu sa oplatí porovnať si viacero ponúk a vyberať podľa toho, čo naozaj potrebujete.

Neviete, ako na to? Stačí využiť poistnú kalkulačku od Netfinancie.sk a najvýhodnejšie poistenie nehnuteľnosti a domácnosti si vybavíte veľmi rýchlo a priamo z domu. Doprajete tak poistnú ochranu nielen vášmu majetku, ale aj vašim domácim miláčikom. A to sa vždy oplatí.

Zdroj obrázka: Bigstockphoto.com

  • Kategórie

Podobné články