Kvalitné vinylové podlahy, ktoré budú slúžiť aj budúcim generáciám

Kvalitné vinylové podlahy, ktoré budú slúžiť aj budúcim generáciám

Reklamný článok - 16. septembra 2018 - 1567. zobrazení

Kvalitné podlahové krytiny v peknom farebnom prevedení vytvárajú celkový dojem a práve preto by sme si pri ich výbere mali dávať pozor. Aby nám podlahy vydržali aj niekoľko desaťročí, nesmieme ich kupovať od lacných predajcov a musíme investovať do kvalitných. Investícia sa vám okamžite vráti, a to hlavne, ak si vyberiete vinylové podlahy.

Najnižší tepelný odpor

Medzi najpredávanejšie podlahy patria tie drevené, laminátové, ale aj vinylové. Práve posledné menované majú najnižší tepelný odpor. Odhaduje sa na 0,01 m2.K/W. Pre porovnanie s ostatnými typmi podláh – laminátové majú v rozmedzí 0,05-0,07  m2.K/W, drevené zase okolo 0,127  m2.K/W.

Najnižší tepelný odpor

Ak máte podlahové kúrenie, alebo nad ním práve uvažujete, moderné vinylové podlahy sú najvhodnejšie na podlahové vykurovanie.

Voda ich nezaskočí

Ak sa vám často stáva, že vylejete niečo na podlahu, alebo máte nad sebou susedov, ktorí vás už párkrát vytopili, vinylové podlahy voda nezaskočí. Všetky vinylové podlahy sa skladajú zo syntetického materiálu a ako dobre viete, syntetický materiál nie je taký nasiakavý materiál ako napríklad drevo. Práve pre toto sú vinylové podlahy vhodné, lebo nereagujú na zmenu vlhkosti a žiadne veľké množstvo vody ich nezaskočí.

Voda ich nezaskočí

Ak máte dlažbu, po čase vám začne praskať škárovacia hmota a nebude vám ostávať nič iné, len ju vymeniť za kvalitnejšiu špárovačku. Ak si ale vyberiete vinylovú podlahu, nemusíte sa báť toho, keď sa vám pri umývaní podlahy na ňu vyleje väčšie množstvo vody. Vodu utriete suchou handrou a podlaha bude zase opäť krásna.

Možnosť výmeny poškodenej lamely

Vinylové podlahy sú dobré aj preto, lebo sa ľahko udržiavajú a sú vhodné do domácnosti, kde žijú domáci miláčikovia a rodičia s malými deťmi. V prípade poškodenia jednej lamely nie je potrebné vymieňať komplet celú podlahu.

Zdroj/foto: Kupsipodlahu.sk

  • Kategórie

Podobné články