Malý byt, ale veľký potenciál

Malý byt, ale veľký potenciál!

Redakcia - 16. novembra 2019 - 8271. zobrazení

Tlačíme sa v byte! My všetci a veci, a ešte k tomu mačka a náš pes!

…povzdychla si pani Miazgová v zvučke obľúbeného animovaného seriálu. Bohužiaľ, s týmto javom sa stretávame nielen v spomínanej rozprávke, ale predovšetkým v realite.

Máte malý byt? Poradíme vám, čo s ním!

Najjednoduchším a najhumánnejším spôsobom, ako sa v malom byte „netlačiť“, je redukcia nepotrebných vecí. Dobre si zvážte, čo v malom byte skutočne potrebujete skladovať a čo si nájde vhodnejšie miesto niekde inde. A možno práve tieto vaše zbytočnosti môžu byť pokladom pre niekoho ďalšieho.

Schody - malý byt

Ako zariadiť malý byt?

Na ostatné veci je vhodné prispôsobiť úložné priestory tak, aby ste o nich, ideálne, ani nevedeli. Aj jedna menšia skriňa vás môže obrať o drahocenný meter štvorcový! Poobzerajte sa, koľko priestoru sa nachádza nad vašimi hlavami…

Na sezónne oblečenie, náradie a iné pomôcky môžete používať menšie skrinky umiestnené po obvode miestnosti, tesne pod stropom, s prístupom pomocou rebríka. Malé nepohodlie pri sťahovaní týchto vecí v rámci zmeny sezóny vám vynahradí pohľad do priestrannej predsiene. Ak budú navyše skrinky vo farbe stropného náteru, akoby sa stratili…

Aká klimatizácia do bytu je najlepšia?

Trápia vás v byte neznesiteľné teploty a cítite sa doma ako v saune? Poradíme vám, ktorá klimatizácia do bytu je tá najlepšia a prečo…

Aká klimatizácia do bytu je najlepšia?

Nezabudnite na…

Ďalším skvelým nápadom, ako si pomôcť k zlepšeniu priestorových podmienok sú aj multifunkčné nábytkové zostavy. Za oceánom sú veľmi obľúbené vyklápacie postele, ktoré by si určite aj vo vašich bytoch našli nepochybne svoje miesto.

Úložný priestor - malý byt

Aby ste do vášho malého bytu vniesli ešte viac vzdušnosti, vyhnite sa sýtym a tmavým farbám. Steny voľte v pastelových odtieňoch, ideálne biele. Na oknách by tiež nemali visieť ťažké závesy, prednosť majú ľahké záclony. Priestor opticky zväčšíte aj tapetou s horizontálne orientovanými jemnými prúžkami.

Vzorované tapety voľte len na jednu, vizuálne dominantnú stenu miestnosti. V malých bytoch sa vyhnite veľkým a komplikovaným vzorom. Mohli by na malé rozmery miestnosti zbytočne upozorňovať. Ak ste sa rozhodli položiť v miestnosti parkety, ich smer by mal byť rovnobežný s dlhšou stranou miestnosti.

Pod stropom - malý byt

Štatistické údaje poukazujú na to, že približne 40% obyvateľov Slovenska žije v rámci svojho obydlia v nedostatočných priestorových podmienkach. Čo však jeden vníma ako problém, druhý môže vnímať ako výzvu. Veď kúzlo malých bytov býva často práve v tom, že si človek, dotlačený nedostatkom priestoru, vymýšľa kreatívne spôsoby na to, aby si život zjednodušil. Zjednodušte si ho aj vy!

Text: Nina Kvasňovská    Foto: Alvhem makleri & interior

  • Kategórie

Podobné články