Sklo do kuchyne

Je sklo do kuchyne tou správnou voľbou?

Redakcia - 17. mája 2019 - 5714. zobrazení

Plánujete novú kuchynskú linku a túžite po modernom vzhľade vašej kuchyne? Nápadov ako oživiť vašu kuchyňu tak, aby bola modernou a štýlovou je veľa. Čo tak skúsiť vymeniť klasické prírodné materiály za sklo? V tomto článku vám pripomenieme, prečo je sklo stále obľúbeným a praktickým materiálom využívaným v interiérovom dizajne. Viete, aké výhody vám prinesie vaše rozhodnutie zakomponovať sklo do kuchyne?

Sklo do kuchyne? Ako efektívne využiť sklo?

Sklo je materiál, ktorý sa v bežnom živote používa už veľmi dlho. Najčastejšie sa používa na výrobu okien a rôznych bytových doplnkov a dekorácií a samozrejme, že ho nájdete aj v kúpeľni alebo v kuchyni. Prečo sa však sklo v interiérovom dizajne používa už roky? Odpoveď je jednoduchá… Pretože má množstvo výhod.

Kuchyňa so sklenenými doplnkami

Veľmi ľahko sa udržiava, je odolné proti chemickému znečisteniu, je hygienické a pritom ekologické a aby toho nebolo málo pôsobí elegantne a luxusne. Len veľmi ťažko by ste pri zariaďovaní kuchyne hľadali lepší materiál než sklo. Ak vám tieto výhody nepostačujú, čítajte ďalej… Dozviete sa, prečo je sklo do kuchyne skutočne jednou z najlepších možností, pre aké sa môžete rozhodnúť.

Náš TIP na obľúbené sklenené mozaikové obklady

Čierna-biela-sivá

Hnedo-oranžová

Čierno-sivá

Dlaždba - sklo do kuchyne
Hodnotenie

Cena: od 2.50 €

Dlažba 2 - sklo do kuchyne
Hodnotenie

Cena: od 2.50 €

Dlažba 3 - sklo do kuchyne
Hodnotenie

Cena: od 3.00 €

Sklo do kuchyne sa vyrába v rozličných farebných variáciách. Takže, nech máte interiér kuchyne zariadený v akomkoľvek štýle a farbe, sklo je neutrálnym materiálom, ktorý sa hodí do moderných, ale aj rustikálnych interiérov. V rámci kuchýň sa používa zväčša tvrdené, samonosné sklo namiesto pracovnej dosky alebo miesto klasických obkladov môžete použiť sklenené obklady, napr. rôzne sklenené mozaiky. Vhodnou voľbou do kuchynského prostredia je sklo s antibakteriálnou povrchovou úpravou.

Kuchyňa so sklenenou mozaikou

Sklenná zástena dodá vašej kuchyni nový nádych a nové farby, čím dosiahnete jej jedinečný dizajn. Takéto sklenné pozadie sa montuje na linku veľmi jednoducho pomocou lepenia, a to dokonca aj bez potrebnej demontáže dlaždíc. Samozrejme je to len na vás, či si pôvodné dlaždice odstránite alebo nie. Na výber máte z neskutočného množstva variant – jednofarebné alebo viacfarebné sklenné zásteny s lesklým alebo matným sklom.

Náš TIP na najpredávanejšie sklenené mozaikové obklady

Cappuccino

Sivá

Svetlosivá

Dlažba 4 - sklo do kuchyne
Hodnotenie

Cena: od 2.20 €

Dlažba 5 - sklo do kuchyne
Hodnotenie

Cena: od 2.50 €

Dlažba 6 - sklo do kuchyne
Hodnotenie

Cena: od 2.50 €

Prečo sa rozhodnúť pre sklo do kuchyne?

  • ľahká montáž
  • hygienické (žiadne ťažko umývateľné špáry medzi obkladačkami)
  • pôsobí luxusne
  • rôzne farebné variácie a motívy
  • možnosť zvoliť si úpravu skla – lesklé, matné, vzorové
  • nenáročné na údržbu
  • lacné
  • povrchovo upravené tak, aby vydržalo teplotné rozdiely (najmä pri sporáku)

Tak čo poviete? Nie je sklo zaujímavou možnosťou ako oživiť vašu kuchyňu a dodať jej jedinečný a elegantný vzhľad? Okrem svojho estetického rozmeru ponúka sklo aj nespočetne veľa praktických výhod…

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články