Čierne umývadlo

Moderná umývadlová batéria je krásna aj ekologická

Reklamný článok - 23. mája 2024 - 153. zobrazení

Pri výbere kúpeľňového vybavenia zohráva okrem spoľahlivej funkčnosti dôležitú úlohu aj design a estetika. V prípade umývadlovej batérie je ďalším z aspektov, ktorý treba zohľadniť, ekologický prístup k spotrebe vody.

Dôležitosť povrchov

Vzhľad kúpeľne by mal nasledovať celkové ladenie domácnosti. Pokiaľ preferujete skôr moderný, minimalistický štýl, zvoľte hladké, nekomplikované línie. Nadčasovosť môžete podporiť aj menej tradičnými povrchmi, skvele pôsobí čierna farba alebo matná nerezová. Luxusnejší vzhľad dosiahnete využitím zlatých tónov. Práve zlatá pristane aj vznešenému glamour štýlu. V takom prípade potom odporúčame priestor podporiť aj využitím mramoru a ďalšími zlatými doplnkami a sklom. Klasický štýl, retro, vintage či boho štýl pracujú s viacerými detailmi a tiež zdobením. Ak chcete priestoru dodať špecifickú atmosféru, siahnite po pôsobivej medi. Širokú ponuku umývadlových batérií si môžete pozrieť tu.

Moderné umývadlo

Zvoľte unikátnosť

Umývadlová batéria nie je len funkčnou „vecou“. Vďaka prepracovanej estetickej stránke sa môže stať malým umeleckým dielom. Vkusne vybraný štýl so špecifickými detailmi môže kúpeľni pridať osobitosť a eleganciu. Ak chcete niečo naozaj unikátne, zvoľte viacotvorovú stojankovú batériu. V rustikálne ladenej domácnosti, prípadne v retro štýle, oceníte napríklad trojotvorovú batériu, s klasickými krížovými kohútikmi pre teplú a studenú vodu. Nebojte sa siahnuť po odtieňoch zlatej v tóne vychádzajúceho či zapadajúceho slnka. Viacotvorová batéria však môže niesť aj línie rýdzo minimalisticky prísne, potom môžete siahnuť po tých v čiernej farbe alebo chróme, či už vo variante stojankovom alebo k podomietkovej inštalácii alebo montáži na stenu.

Design s funkčným presahom

Tvar a línie batérie nie sú len náhodnou fantáziou ich tvorcov, ale sú vytvárané tak, aby spĺňali vysoké nároky na ľahké a bezpečné ovládanie. Pri výbere umývadlovej batérie sa teda oplatí ísť si ju doslova ohmatať. Umývadlová batéria by mala správne padnúť do ruky, ovládať sa intuitívne a mali by ste na ňu pohodlne dosiahnuť. Preto vždy batériu skúšajte aj s preferovaným typom umývadla. Aby vám umývadlová batéria robila radosť, je potrebné aby tieto dva prvky spolu ladili, a to ako vizuálne, tak prakticky. Výtok batérie musí byť dostatočne dlhý/vysoký, umývadlo musí byť pripravené na zvolený typ batérie. Nezabudnite zvážiť možnosť ovládania odtoku. Bude ručné v podobe zátky, budete ho ovládať páčkou na tele batérie či ovládacím prvkom umiestneným vedľa samotnej batérie?

Retro umývadlová batéria

Krása vie byť aj ekologická

Moderná umývadlová batéria môže spĺňať nielen vysoké estetické nároky, ale zároveň byť šetrná k prírode bez toho, aby vám ubrala z užívateľského komfortu. Inovatívne technológie sa sústredia na celkové zníženie spotreby vody, a to prepracovaným systémom regulácie prietoku. U mnohých produktov môžete ekologickú stránku podporiť prostredníctvom zabudovaného obmedzovača teploty. Súčasťou množstva produktov je aj ekologicky zameraný perlátor, ktorý reguluje prietok a zároveň môže mať rýchločistiacu funkciu.

  • Kategórie

Podobné články