Princípy feng - šuej

Nový rok – nový dych! Zariaďte sa v novom roku podľa princípov feng – šuej

Redakcia - 2. januára 2020 - 5069. zobrazení

Ak ste starý rok s úľavou nechali za sebou, možno chcete ten nový odštartovať vo veľkom štýle, s náležitým elánom a odhodlaním k novým začiatkom a zmenám. Jednou z možností je pokúsiť sa o harmonizáciu vášho príbytku, čo vám môže dopomôcť k celkovému skvalitneniu vášho života v roku 2020.

Čo je to Feng – šuej?

Feng – šuej (v doslovnom preklade vietor a voda) je učenie, ktoré má korene v starovekej Číne. Prostredníctvom svojich prívržencov sa však veľmi rýchlo rozšírilo do celého sveta, kde neustále nachádza nových priaznivcov. Hlavnou myšlienkou tohto učenia je, že pomocou toho ako cielene prispôsobujete svoje obydlie, dokážete ovplyvňovať svoje vnútorné nastavenie a dosiahnuť celkovú harmóniu.

Nepopierateľným faktom je, že každé miesto, kde sa nachádzate, na vás istým spôsobom vplýva. Sú miesta, kde sa zdržujete radi, cítite sa tam príjemne a v bezpečí. Naopak, určite sa vám už niekedy stalo, že ste sa ocitli na mieste, kde ste sa cítili nepokojne a mali ste chuť tento priestor okamžite opustiť.

Kúpelňa - Feng – šuej

Z akých princípov vychádza Feng – šuej?

Keďže človek je s prírodou geneticky spätý, Feng – šuej sa zakladá na vzoroch odpozorovaných v prírode, ktoré sú časom overené a nemenné. V závislosti od miesta, kde sa toto učenie uplatňuje, dochádza aj k čiastočným modifikáciám jeho využitia v praxi, nakoľko západné interiéry sú celkovo odlišné od tých východných.

Podstata však ostáva všade rovnakou – cieľom je nájsť rovnováhu medzi pozitívnou a negatívnou energiou, tak ako to vyjadruje aj známy symbol Jin a Jang.

JIn - Jang

Keďže v prírode všetko so všetkým súvisí a nie je možné vnímať veci izolovane, nie je teda možné ani negatívnu energiu z našich životov celkom vytesniť. Dôležité však je, aby neprevažovala nad tou pozitívnou!

Feng – šuej: Ako zariadiť detskú izbu podľa feng – šuej?

Viete ako zariadiť detskú izbu podľa princípov feng – šuej? Čo sa do takto zariadenej detskej izby nehodí? Kam by mala byť…

Detská izba podľa princípov feng – šuej

Základné prvky sú…

Hlavnú úlohu v tomto učení zohrávajú svetové strany. Poznáme päť základných prvkov – drevo, oheň, zem, kov a voda – ktoré sú reprezentované materiálmi a farbami v interiéri. Dôležitú úlohu zohrávajú aj základné prvky čínskej astrológie, od tých sa však v západnom svete často upúšťa.

Feng – šuej projekt

Názory na toto učenie sa rôznia. Na jednej strane nemôžeme len bezducho kopírovať vzory, ktoré majú pôvod v celkom inej kultúre, najmä preto, že nám nie je vlastná. Zároveň sa však potom spochybňuje účinnosť jeho modifikovaných foriem v praxi. Je na každom, či a ako si nájde k tomuto učeniu cestu…

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články