Chesterfield sedačka

Obývacia izba v modernom štýle: Ako zmiešať staré s novým

Reklamný článok - 3. novembra 2022 - 727. zobrazení

Čisté línie moderných kúskov spojené s predmetmi, ktoré dodávajú charakter a príbeh, sú nadčasovou kombináciou pre interiérové priestory tých, ktorí sa nechcú vzdať klasiky, no pritom túžia po zmene. Naučiť sa vhodne miešať staršie doplnky s tými novými, je základ pre vytvorenie priestoru, v ktorom dominuje nostalgia s nádychom modernej elegancie.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, aké konkrétne kroky pomôžu aj vám s prepojeným obľúbených štýlov v priestore.

Nebojte sa experimentovať s nábytkom

Jednoduchým spôsobom, ako zaviesť do vintage štýlu moderný, je zmiešať odlišné štýly jednotlivých druhov nábytku. Či už je to párovanie vintage stola s modernými stoličkami alebo naopak, výsledkom je krásne spojenie nového a starého.

Spôsob kombinácie je však len a len na vás a pokiaľ sa obávate, že vintage modely dnes už len tak ľahko nekúpite, dostupnosť krásneho originálneho vintage nábytku vás veľmi rýchlo vyvedie z omylu.

Moderný rustikálny interiér

Vyskúšajte modernizovať s chesterfield sedačkou

Ak chcete do svojho moderného interiéru vniesť trochu modernej klasiky, môžete to skúsiť s luxusnou sedačkou, ktorá nábytkárskemu priemyslu dominuje už roky.

Bočné valcové opierky v rovnakej výške ako operadlo a špecificky plytko vsadené gombíky do poťahu, to všetko charakterizuje jednu z najslávnejších sedacích súprav z Chesterfieldu, ktorá sa od 18. storočia pre svoje dokonalé a nadčasové spracovanie stáva súčasťou našich domovov až dodnes.

Pre jej originálny vzhľad a prevedenie sa dokonca táto sedačka stala, už vo svojej vylepšenej verzii, veľmi obľúbeným doplnkom kráľovnej Viktórie na zámku Balmoral v Škótsku. Jedna z pôvodných verzii hlboko vsadených gombíkov do poťahu hovorí, že išlo o zámer, ktorým sa malo predchádzať poškodeniu odevu pri sedení, čo sa ale ukázalo ako nepohodlné. Kráľovná Viktória hĺbku vsadenia gombíkov našťastie znížila, čím sa komfort sedačky vylepšil.

Dnes sa o pohodlie a komfort tohto nábytku obávať nemusíte, pretože najlepšie originálne verzie luxusnej chesterfield sedačky si môžete vybrať nielen v tej najvyššej kvalite, ale aj luxusnom prevedení v dostupnej cene a z internetu. Získate tak solitér, ktorý dodá vášmu modernému domovu nádych nostalgie a pritom bude pôsobiť mimoriadne vkusne.

Pomôžte si kobercom

Ak nemáte na rozsiahle rekonštrukcie čas ani peniaze, môžete skúsiť oživiť interiér s kobercom. Nič nevnesie do vášho interiéru viac „bohatstva“ ako koberec v rôznom farebnom, materiálovom a dizajnovom spracovaní. Stačí si vybrať správnu veľkosť obľúbeného modelu a okrem dizajnu môžete s týmto doplnkom priestor a najmä podlahu v zime aj príjemne zahriať a izolovať pred chladom alebo zvukom.

Moderná sedačka

Vyberte si vhodné osvetlenie

Aj svietidlá sú ďalšími užitočnými štýlovými doplnkami miestnosti, pri ktorých výbere a inštalácii neprídete o ušetrené peniaze ani vzácne momenty s rodinou. V miestnosti s moderným štýlovým pozadím vytvoria kúsky ako art deco nástenné svietidlá, starožitné krištáľové lustre alebo priemyselné kužeľové modely tú správnu atmosféru, ktorej nebudú dominovať umelé strohé línie minimalizmu.

Ak už máte zvolené aj romantické osvetlenie, nebojte sa využiť jeho odlesky vo vysoko leštených povrchoch nábytku alebo doplnkov. Dodá to priestoru nádych luxusu.

Potosovec: Nenáročná izbová liana s praktickým úžitkom

Viete, ako sa pestuje potosovec? Čím je potosovec výnimočný? Aké druhy potosovca poznáme? Potosovec je prírodnou čističkou vzduchu…

Potosovec

Nepodceňujte silu malých akcentov

Ďalší pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako vdýchnuť vintage nádych modernému priestoru, je prostredníctvom akcentujúcich dekoratívnych kúskov. Väčšinou je to priestor, v ktorom prichádzajú do hry a úvahy rodinné dedičstvá alebo poklady preskúmané vo vašom miestnom second hande, či v obľúbenom obchode na internete Estila.

Zosúlaďte tieto nadčasové vintage kúsky s farebnou paletou vášho moderného priestoru a bez problémov si vytvoríte domov, v ktorom je na prvý pohľad dominujúca elegancia, vkus, štýl a luxus v jednom.

Zdroj obrázkov:

1.  jafara / Shutterstock.com

2.  YKvisual / Shutterstock.com

3.  Pixel-Shot / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články