Porcelán Goebel-Hummel

Porcelán Goebel-Hummel

Reklamný článok - 8. októbra 2013 - 9514. zobrazení

Ak sa vo vašom príbytku nachádzajú izby, ktoré sú zariadené v rustikálnom, staromódnom štýle, prinášame vám inšpiráciu pre doplnky, ktorými môžete skrášliť poličky vašich skriniek a zároveň môžete ulahodiť svojmu oku. Pod pojmom doplnok máme tentokrát na mysli porcelánové figúrky Goebel-Hummel, ktoré vás zaujmú svojou dokonalou prepracovanosťou a detailmi, peknými farbami a jedinečnosťou. Jediné čo vás môže odradiť pri kúpe porcelánových figúrok je vysoká cena, ktorá je v tomto prípade na mieste, pretože ak očakávate kvalitu, musíte očakávať aj vyššiu cenu.

Hummel figúrky

vznikli na základe nápadov, ktoré sa objavili v hlave jednej rehoľnej sestry, ktorá sa nazývala Mária Innocentia Hummel. Jej náčrty, zväčša išlo o kresby pastierskych detí sa objavili v tridsiatych rokoch v Nemecku a vo Švajčiarsku. Zo začiatku sa jej maľované obrázky dávali na pohľadnice, ktoré sa rýchlosťou blesku stali populárne obzvlášť v Nemecku, kde si ich všimol aj Franz Goebel – výrobca porcelánu a najvyšší šéf porcelánovej fabriky W. Goebel, ktorá vznikla v roku 1871. Netrvalo dlho a nadviazali spoločnú spoluprácu založenú vytváraním porcelánových figúrok na základe kresieb rehoľnej sestry Márie.

Porcelán Goebel-Hummel

Prvá rada figúrok vznikla v roku 1935. Goebel, ako jedna z viacerých firiem orientovaných na výrobu porcelánu sa snažila presadiť aj na americkom trhu. Po druhej svetovej vojne sa to podarilo, keď sa americkí vojaci ocitli v západnom Nemecku a do domova ako darčeky posielali Hummel figúrky. Tým sa to však neskončilo, predaj figúrok sa začal rozširovať a stávať viac populárnym čo v sedemdesiatych rokoch spôsobilo nárast cien a vyššie zisky. Aj v súčasnosti môžete nájsť porcelánové figúrky Goebel-Hummel za vysoké ceny, no pri poriadnom pátraní sa vám môže podariť objaviť tieto dekorácie v nižších, dostupnejších cenách.

V e-shope môžete nájsť Hummel figúrky s rôznou tématikou. Najobľúbenejšími z pomedzi všetkých sú hracie gule, zväčša s vianočným motívom. Nájdete tam aj vázu pokrytú nádhernou kresbou, zimnú krajinku alebo figúrku chlapca fotografa. Nemôžeme však hovoriť len o doplnkoch a dekoráciách. Na svete je množstvo vášnivých zberateľov, ktorí sa zameriavajú na Hummelky a neustále sa snažia rozširovať svoju zbierku figúrok. Ide o koníček, ktorý vás môže zamestnávať počas voľného času a zároveň vám prinášať estetické potešenie. Predsa čo môže byť krajšie ako zbierka porcelánových figúrok, kde každá z nich predstavuje inú činnosť, inú situáciu.

Hummel figúrky

Ak ste zberateľmi, viete, že si nemôžete nechať ujsť ani jeden nový kúsok. Ak si však len túžite zadovážiť pekný a malý doplnok, ktorý by oživil vaše poličky a privodil vám kedykoľvek úsmev na tvári, skúste si kúpiť tieto milé figúrky. Stačí si nájsť len tú správnu, ktorá vás niečím zaujme a kúpiť ju.

  • Kategórie

Podobné články