QLED televízory

Chcete Rolls-Royce medzi televízormi? Vyskúšajte QLED

Reklamný článok - 8. septembra 2020 - 1976. zobrazení

Televízor je podobne ako práčka či chladnička jedným z najpoužívanejších spotrebičov v domácnosti a mnoho ľudí naň nedá dopustiť. Najmodernejšou technológiou v segmente televízorov sú QLED TV. Ktoré z nich sú tie najlepšie?

V roku 2020 ponúka najmodernejšie riešenia v kategórii televízorov firma Samsung so svojou revolučnou QLED technológiou.

Ak by ste hľadali Rolls-Royce medzi televízormi, tak sa rozhodne poobzerajte po QLED televízoroch.

Vo vnútri týchto televízorov sa totiž nachádzajú výkonné procesory, ktoré poháňa unikátna technológia giganta Samsung a vďaka ktorým sa optimalizuje jas obrazovky a kvalita zvuku.

Prečo QLED?

Toto pomenovanie dostali tieto televízory na základe najnovšej technológie, ktorou disponujú.

Jej názov je Quantum Dot, čo znamená, že obrazovka televízora sa skladá z obrovského množstva nano materiálov, ktoré dokážu na displeji reprodukovať väčší obsah farieb ako napríklad Full HD televízor.

Najnovšie TV spoločnosti Samsung dokážu zobraziť dokonca viac ako 1 miliardu farieb.

Tým sa stáva obraz realistickejším.

Za kvalitu sa platí

Ak sme prirovnávali QLED televízory k Rolls-Roycu, tak sme neboli ďaleko od pravdy, keďže tieto dve veci majú okrem ohromnej kvality spoločnú aj nadštandardnú cenu.

QLED televízory sa v súčasnosti predávajú od 1500 eur vyššie a dokonca cena tých najvyšších radov sa môže častokrát vyšplhať až na 5000 eur.

Ako pestovať zamiokulkas v interiéri?

Viete, ako pestovať zamiokulkas? Aké podmienky na pestovanie sú pre zamiokulkas ideálne? Vedeli ste, že sa jedná o jedovatú izbovú rastlinu?

Zamiokulkas

Na čo hľadieť pri výbere QLED televízora

Tým, že QLED televízory ponúkajú skutočne mimoriadne ostrý obraz, je dôležité si uvedomiť optimálnu pozorovaciu vzdialenosť.

Ešte pred kúpou si preto rozmyslite, kam televízor umiestnite, ako ďaleko od neho budete sedieť a čo na ňom budete sledovať.

Ak by ste totiž pri tomto type televízora sedeli v blízkosti, časom by ste si mohli poškodiť váš zrak.

Zdroj obrázkov: Said Marroun / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články