Sauna v byte? Žiadny problém!

Sauna v byte? Žiadny problém!

Redakcia - 30. novembra 2015 - 5505. zobrazení

Ste milovníkom wellnessu a saunovania? Čo by ste povedali na to, keby ste si takýto luxus mohli dopriať aj v pohodlí vášho domova? Že je to nemožné? Omyl!

Splňte si dávny sen

Vďaka najnovším technológiám a neustálemu pokroku vo všetkých oblastiach si môžete dovoliť mať saunu aj doma. Najvhodnejšími kandidátmi sú infra sauny. Tento typ sauny sa totiž vyrába aj v malých rozmeroch, čiže nájde sa pre ne miesto aj v panelákovom byte či dome. Tie najmenšie kabíny zaberajú plochu približne meter štvorcový. Ide o infrasauny určené pre jednu osobu. Sauna pracuje na princípe infračerveného žiarenia, ktoré ohrieva telo už aj pri nižších stupňoch. Takže ak sa bojíte vysokých účtov za elektrinu, obavy môžete hodiť za hlavu. Infrasauna Vám ponúka vďaka zabudovanému sedeniu ideálne pohodlie.

sauna

Montáž infrasauny

Montáž samotnej sauny je skutočne jednoduchá a zvládne ju každý šikovný domáci kutil – ide o jednoduchú skladačku. Prípadne, ak máte obavy, môžete si ju nechať skompletizovať dodávateľskou firmou. Sauna sa napája na elektrickú sieť prostredníctvom klasickej zásuvky.

Nielen infrasauna

Máte radšej fínsku saunu? Potom potešíme aj Vás. Na trhu sú totiž dostupné aj fínske sauny malých rozmerov. Sú vo forme kabín, podobne ako infrasauny a tiež sa v nich sedí. Najmenšie kabíny majú rozmer 120cm x 120 cm. No čo poviete, nie je to skvelé?

bench-16910_640

Ak máte v dome či byte dostatočný kus priestoru na saunu, potom si môžete splniť svoj dávny sen. Ideálne miesto na saunu neexistuje. Môže to byť miesto v kúpeľni, na chodbe, vo výklenku či pod schodmi. Dôležité je, aby išlo o miesto suché a aby bola podlaha, na ktorej bude kabína stáť rovná.

Text: Martina Zvolanská

  • Kategórie

Podobné články