Starostlivosť o záhradný nábytok

Skrášlite si svoje bývanie v rodinnom dome s príchodom jari

Reklamný článok - 26. februára 2020 - 1680. zobrazení

Jar je pomaly za dverami a väčšina z vás sa už pomaly chystá na jarné upratovanie na záhrade. Onedlho nám záhradka rozkvitne a po slabej zime to bude príjemná zmena. S príchodom jari však prichádzajú na rad aj starosti týkajúce sa údržby záhradky a okolia domu. Ak si chcete skrášliť svoje bývanie v rodinnom dome s príchodom jari, na čo by ste sa mali zamerať?

Čistenie fasád, striech a odkvapov

Pre skrášlenie rodinného domu by ste mali pred začiatkom sezóny zabezpečiť čistenie fasád, striech a odkvapových žľabov. Fasáda môže byť znehodnotená od sadzí, strecha zase od mechanických a fyzikálnych vplyvov. Nesmiete zabúdať ani na čistenie odkvapových žľabov.

Aj keď zima nebola v niektorých lokalitách až tak bohatá na zrážky, odkvapové žľaby musia byť čisté, priechodné, aby ste si upchatými žľabmi nespôsobili väčšie patálie. Na čistenie fasád, striech a odkvapov si môžete najať firmu, ktorá má špeciálne vybavenie a potrebnú techniku, aby vám zabezpečila vyčistenie fasády, strechy, ale aj všetkých odkvapových žľabov.

Ako obnoviť staré dvere?

Viete ako renovovať staré dvere? Na čo všetko by ste nemali zabudnúť a čo všetko budete potrebovať? Prečo je staré dvere dobré renovovať?

Obnova starých dverí

Čistenie balkóna

Balkón je súčasťou mnohých rodinných domov, preto ak aj vy máte balkón, nezabúdajte na jeho dôkladne čistenie a prípravu na novú sezónu. Okrem zaobstarania si kovových stojanov na kvetináče nezabúdajte na umytie dlažby na balkóne a v prípade, že máte drevené zábradlie, myslite aj na jeho renováciu. V prípade zošúchanej farby drevené dosky tvoriace zábradlie dôkladne ošmirgľujte a ponatierajte novou odolnou farbou. Pre skrášlenie balkóna odporúčame inštaláciu odolnej balkónovej markízy.

Nový krb

Ak máte okrem balkóna vybetónovanú plochu za domom, vytvorte si na tomto mieste posedenie, ktoré v nasledujúcich mesiacoch budete využívať čoraz viac. Na tejto ploche krásne vynikne nový krb. Nezabúdajte ale stavbu nového krbu zveriť skúseným odborníkom, ktorí sa tomu rozumejú.

Na novú terasu odporúčame zvoliť kamennú dlažbu, vybrať masívne drevené záhradné lavice a stôl a nezabúdať ani na tienenie tejto terasy. Môžete si vybrať buď pergolu, ale krásne vyniknú aj slnečné plachty.

  • Kategórie

Podobné články