Spálňa - 1

Spálňa má byť oázou pokoja. Tipy, ako ju zariadiť

Reklamný článok - 20. septembra 2021 - 1388. zobrazení

Spálňu by sme mohli nazvať vchodom do kráľovstva snov. Po tomto poetickom úvode by sme ale radi upozornili na fakt, že táto izba ovplyvňuje vaše zdravie viac, než by ste si to mohli myslieť. Tým nemáme na mysli iba váš fyzický stav, ale aj psychiku. Spánok je totižto kľúčový pri regenerácii tela vrátane všetkých životne dôležitých orgánov a udržovaní zdravej obranyschopnosti, pomáha pri boji s dlhodobým i akútnym stresom a ovplyvňuje napríklad aj pracovnú produktivitu. To sú iba 4 benefity kvalitného nočného odpočinku v dostatočnom množstve, a ak by sme chceli všetky vymenovať, jeden článok by na to pravdepodobne ani nestačil. Máme však pre vás niekoľko jednoduchých tipov, ako môžete premeniť svoju spálňu na oázu pokoja.

Spálňa 4

Dýchajte čistý vzduch

Silným módnym trendom posledných rokov je minimalizmus. Má mnoho výhod, či už ide o ekologický, ekonomický alebo praktický aspekt. Predpokladali by ste ale to, že môže mať pozitívne účinky aj na zdravie? Je to tak. Čerstvý vzduch je ničím nenahraditeľný, je veľmi podstatné to, aby sa vo vašej spálni dýchalo ľahko. Pokiaľ sa zbavíte všetkých zbytočných predmetov, ozdôb, textilných komponentov alebo iných objektov, na ktorých sa môže usadiť prach, bude sa vám aj lepšie spať.

Čistička vzduchu je najlepším kamarátom nielen alergikov, ale aj tých, ktorým záleží na zdraví a imunite svojej dýchacej sústavy. Samozrejme nie je jedno, aký stroj postavíte na podlahu svojej spálne. Venujte dostatok času a pozornosti správnemu výberu, nakupujte iba u overeného predajcu. V internetovom obchode Aerium.sk nájdete rôzne kvalitné modely čističiek vzduchu, ale aj užitočné informácie, ktoré sa vám zídu pri rozhodovaní o tom, ktorá bude pre vás tá pravá.

Čistička vzduchu - 1

Spite v pohodlnej posteli

Myslíte si, že k hlbokému spánku stačí, ak sa cez deň dostatočne unavíte? Nie je to stopercentne tak. Aby sa vaše telo dokázalo uvoľniť, mali by ste spať komfortne a v takej posteli, ktorá podopiera vašu chrbticu aj hlavu.

Hovorí sa, že jednou z „najzdravších“ postelí je futon. Tento typ nábytku pochádza z Japonska, a už len táto samotná informácia vám mohla prezradiť to, že ide o niečo nekaždodenné. Táto charakteristika je viditeľná už na prvý pohľad. Zvyšuje útulnosť spálne, pretože futon je nízka posteľ, jej tradičnú podobu je možné položiť priamo na podlahu, bez potreby rámu alebo roštov. Na stránke Matrachello.sk nájdete moderné modely, ktoré vyhovujú súčasným interiérovým trendom, ako aj zvykom a životnému štýlu ľudí v našich končinách.

Ďalšou výhodou postele futon je jej tvrdosť. Príliš mäkké matrace a povrchy môžu mať negatívny vplyv na chrbticu, spôsobujú bolesti a negatívne ovplyvňujú kvalitu spánku. Navyše, materiál futonu býva prírodný, napríklad bavlna, čo má mnoho výhod z aspektu zdravia, ale aj udržateľnosti.

Spálňa - 3

Čo je riasoguľa a ako sa dá doma vypestovať?

Viete, čím je charakteristická riasoguľa? Aké druhy poznáme? Aká je ideálna teplota vody? Ako často by ste mali meniť vodu v akváriu?

Riasoguľa

Namaľujte si pekné sny

Mnohí ľudia majú tendenciu vytvoriť v spálni úplne sterilné prostredie vrátane farieb. Všetko je biele, od stien až po posteľnú bielizeň. Ak ale toto nie je vaša šálka kávy, nezúfajte, existujú samozrejme aj iné farby a ich kombinácie, ktoré podporia kvalitu vášho odpočinku.

Všeobecne platí, že neutrálne pastelové farby pôsobia na človeka upokojujúco. Nie náhodou sú teda biela, krémová, broskyňová, bledomodrá alebo pomerne svetlé odtiene živších farieb tie najbežnejšie v miestnostiach určených na spánok. Nezabudnite na to, že správny výber sa nemá týkať iba stien, vášmu zornému uhlu sa nevyhne ani nábytok, textílie a prípadne aj ďalšie kusy nábytku. Základnými pravidlami by tu mali byť: všetko s mierou a menej je viac. Ak steny sú svetlé, nábytok môže byť o trošku odvážnejší, ale ak svoju spálňu vymaľujete tmavšími odtieňmi, všetko ostatné by malo byť čo najsvetlejšie.

Spálňa - 2

Rozlúčte sa s obrazovkami

Zo spálne odstráňte všetko, čo súvisí s každodenným, no najmä „denným“ životom a prácou. Absolútne zakázaným predmetom v tejto izbe by mal byť počítač. Zaspávanie „pri telke“ taktiež nie je nezvyčajným zvykom, teda správnejšie, zlozvykom. Ľudský mozog je poslušný orgán, a ak ho pred spánkom bombardujete rôznymi vizuálnymi a zvukovými podnetmi a rôznymi ďalšími informáciami, pustí sa do ich spracovávania, a to veru nie je dobrým štartom pokojného odpočinku.

Zdroj fotiek: freepik.com

  • Kategórie

Podobné články