Tipy ako oživiť vianočný stromček

Tipy ako oživiť vianočný stromček

Redakcia - 30. novembra 2014 - 3966. zobrazení

Pomaly sa blíži čas, kedy zase budeme sláviť najkrajšie sviatky roka Vianoce. Vianoce sú v našich končinách vnímané ako čas, kedy sa zíde celá rodina. V domácnosti panuje pokoj a pohoda a z kuchyne sa nesú tie najlahodnejšie vône sladkých koláčikov.

S Vianocami sa nám spája viacero zvykov a tradícií, ktoré dodržiavame už desiatky rokov. Jedným z nich je aj zdobenie vianočného stromčeka.

Christmas-Tree
Zdroj foto: (link)

Hurá do zdobenia

Zdobenie vianočného stromčeka sa stalo neoddeliteľnou súčasťou Vianoc. Tešia sa naň starší aj mladší. Chceli by ste, aby Váš stromček vyzeral nevšedne a originálne. Skúste klasické ozdoby vymeniť za prírodné materiály ako napr. šišky, hviezdičky alebo rôzne perníčky z domácej výroby. Zaujímavo tiež vyzerá ozdobené ovocie.

perniky
Zdroj foto: (link)

Perníčky môžu byť napríklad tradičnej červenej farby ozdobené bielou polevou. Vďaka Vašej fantázii môžete vykúzliť tie najkrajšie vianočné ozdoby. Doplniť ich môžete farebnými mašličkami, ktoré si dokážete zhotoviť aj doma.

Originálne snehové vločky

Ste kreatívna osoba a radi vymýšľate rôzne netradičné ozdoby a doplnky? Ak ste si na túto otázku odpovedali áno, potom Vám do pozornosti dávame snehové vločky z cestovín. Vďaka nim si môžete doma vyrobiť originálne kúsky, ktoré ocení každá návšteva aj rodina.

Christmas-Tree-Ornaments
Zdroj foto: (link)

Na výrobu potrebujete iba rôzne cestoviny, lepidlo a chuť do práce. Vhodné sú napr. „rúročky, kvetinky, kolieska či ušká“. Tieto druhy cestovín pozná každá gazdinka, lebo je ich bežne dostať v obchodoch. Najprv sa s nimi pohrajte a vymyslite si svoju vlastnú vločku až následne ich začnite zliepať. Lepením začnite vždy od stredu. Na záver vločky postriekajte bielou farbou a posypte ich trblietkami, aby sa krásne leskli na Vašom stromčeku. Do tejto kreatívnej práce môžete zapojiť aj svoje deti, ktoré budú mať veľkú radosť a naučia sa niečo nové. Určite si pri tom užijete kopec zábavy.

Stavte na bielu

Pre ľudí s väčšou odvahou máme ďalší tip, ako zmeniť tradičný vianočný stromček. Upustite od klasickej zelenej a skúste zvoliť bielu farbu. V súčasnosti môžete dostať rôzne stromčeky a dnes nie je problém nájsť ani biely. Na tomto svetlučkom podklade sa budú skvele vynímať rôznofarebné ozdoby. Ak máte doma napríklad malú slečnu, ktorej chcete do izby tiež pripraviť zaujímavý stromček, môžete staviť na menej tradičné farby ozdôb ako napr. ružová a fialová. Sú to klasické dievčenské farby a určite sa budú páčiť Vašej malej slečne. Môžete si vyrobiť aj domáce vianočné gule z polystyrénu. Vašej fantázii sa medze nekladú.

Pri zdobení a vymýšľaní ozdôb na stromček Vám želáme množstvo zábavy.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články