balenie darčekov

Vianoce po ekologicky II. – balenie darčekov

Redakcia - 21. decembra 2018 - 3799. zobrazení

Toľko času sa naháňame po obchodoch, stojíme rady pri pokladniach, usilovne vyberáme, kupujeme a starostlivo balíme všetky darčeky pre našich blízkych, aby nám nakoniec pod stromčekom ostala len hŕba roztrhaného a pokrčeného baliaceho papiera. Balenie darčekov však môže byť aj ekologickejšie...

Neekologické Vianoce?

Hodiny námahy nám však vynahradí pohľad do šťastných očí našich najmilších. Čo sa však po sviatkoch deje so všetkým, tým neporiadkom? Odpoveď na túto otázku zamrzí nejedného ekologicky zmýšľajúceho človeka. Práve pre tých, ekologicky zmýšľajúcich, máme pár dobrých rád, ako osláviť vianočné sviatky ekologickejšie a z veľkej časti aj ekonomickejšie.

ekologické balenie darčekov

Pohľad na darčeky zabalené v nádhernom baliacom papieri prináša so sebou, akýsi pocit uspokojenia z dobre vykonanej práce a predvianočných príprav.Tento pocit uspokojenia sa však zvyčajne pár hodín po štedrovečernej večeri zmení na hotovú pohromu.

ekologické vianoce

Ako baliť vianočné darčeky ekologickejšie?

Ako výborná náhrada baliaceho papiera vám poslúžia kusy látky, ktoré pôsobia vkusne a môžete ich používať opakovane. V obchode s metrážovým textilom je nepreberné množstvo materiálov, farieb a vzorov, z ktorých si iste vyberiete. Následne môžete darčeky obaliť látkou rovnakým spôsobom, ako by ste pracovali s baliacim papierom.

balenie darčekov do textilu

Ekologické balenie darčekov

Tí, ktorí si balenie darčekov nenechali na poslednú chvíľu, môžu každému adresátovi darčeka vyrobiť látkové vrecúško, ktoré môžu v závislosti od svojej šikovnosti opatriť menovkou, napríklad v podobe výšivky. Takýto spôsob balenia darčekov je možné využívať niekoľko rokov.

Prípadne si môžete pripraviť niekoľko farebných variant, ktoré budete rok od roku striedať, aby sa zabalené darčeky vám a adresátom nezunovali. Takýto baliaci textil môžete po Vianociach vyžehliť a uložiť do ďalších sviatkov, prípadne použiť podľa potreby na celkom iný účel.

ekologické darčekové vrecúška

Balenie darčekov do novinového papiera

Pre tých, ktorí sa neboja experimentovať alebo majú radi Vianoce v rustikálnom štýle, je tu tiež možnosť zabaliť darčeky aj do celkom obyčajného novinového papiera. Ak ich zabalíte naozaj úhľadne a dozdobíte, napríklad šiškami a farebnou stužkou, nikoho tým, určite, neurazíte. Podstatné je predsa to, že ste vo svojom počínaní mysleli na druhých, a to sa na Vianoce počíta dvakrát!

balenie darčekov do novinového papiera

interactive connectionVedeli ste, že? Existuje zeleninový baliaci papier, ktorý má na svojom povrchu vyše 700 semienok zeleniny, ktorá je na baliacom papieri vyobrazená?

Text: Nina Kvasňovská    

  • Kategórie

Podobné články