Umelé jazierka

Umelé jazierka

Redakcia - 27. februára 2013 - 4955. zobrazení

Umelé jazierka sú moderným a estetickým prvkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej záhrade. Jazierka sa budujú nielen pri rodinných domoch, ale tiež na verejných priestranstvách či pri firemných sídlach.

Vodná hladina oživí každý pozemok a vytvorí prirodzený biotop s neopakovateľnou atmosférou pôsobiacou blahodárne na svoje okolie.

Pobyt u záhradného jazierka má relaxačné a povzbudzujúce účinky na človeka. Záhradné jazierko je ideálne miesto pre odpočinok.

Koi kapre-zahrada

Dobre vybudované jazierko vyzerá skvele v každej záhrade, ale na vytvorenie naozaj dokonalého efektu, je potrebný zvuk tečúcej vody. Nemusia to byť hneď Niagarské vodopády, v skutočnosti menší objem padajúcej vody je často lepší ako žiadny.

vodopad-kamen

Prúd vody môže byť nielen estetickým prvkom, ale v plytkých jazierkách môže pohybujúca sa voda pomôcť okysličovať  jazierko a tým zabrániť tvorbe rias. Prostredníctvom padajúcej vody z vodopádu do jazierka, je vzduch privádzaný do vody, čo zvyšuje obsah kyslíka vo vode. Vysoká hladina kyslíka pomôže v mnohých prípadoch, udržať ekosystém v jazierku zdravý.

  • Kategórie

Podobné články