6 dôvodov prečo mať vodopád v záhrade

6 dôvodov prečo mať vodopád v záhrade

Reklamný článok - 21. júla 2018 - 6221. zobrazení

Slovo záhrada v každom evokuje niečo iné. Niekto si predstaví záhradu s ovocím a zeleninou. Iný si predstaví relax v modernej záhrade s okrasnými kríkmi, kvetmi a inými rastlinami. Majiteľov záhrad, ktorí patria k druhej skupine, určite budú zaujímať záhradné jazierka.

Samotná realizácia záhradných jazierok vyžaduje spoluprácu odborníkov. Preto je vhodné zamyslieť sa pred realizáciou nad tým, či bude jazierko obsahovať vodopád. V tomto článku je uvedených 6 dôvodov prečo mať vodopád v záhrade alebo prečo to minimálne zvážiť.

záhradné jazierka

Vodopád v záhrade

Padajúca voda dodá jazierku tú správnu atmosféru. Každého poteší pohľad na jazierko. Vodopád v záhrade zvykne udržať pohľad návštevníkov  omnoho dlhšie.

Potešenie ucha

Zvuk tečúcej vody navodzuje atmosféru hôr a lesov. Pri relaxe môže záhrada spôsobiť priam zážitok pri počúvaní tónov vodopádu. Návštevník záhrady sa môže cítiť ako pri Niagarských vodopádoch. Avšak s tým rozdielom, že si užíva domáce prostredie.

Zabránenie tvorbe rias

Tento dôvod nie je estetický, ale praktický. Neustály pohyb vody zabezpečuje okysličovanie. V takejto vode nevznikajú riasy.

Zvuk tečúcej vody

Zaujímavosť pre deti

Deti sa vedia radovať aj z maličkostí. Taký vodopád ňou však rozhodne nie je. Je to zaujímavosť číslo 1. Počas letných období na námestiach pri fontánach sa zhŕknu všetky deti. Takýmto spôsobom zabavia majitelia rodinných domov nielen svoje deti, ale aj tie od susedov.

Zavlažovacie systémy na zavlažovanie trávnika

Vlhký vzduch v lete

V letnom období často teplota vystúpi nad 30 stupňov. Realizácia záhradných jazierok zabezpečí záujemcom po inštalácii vodopádu omnoho viac vlhký vzduch pri pobyte v záhrade. Zlepšia si dýchanie a naberú novú energiu.

Realizácia záhradných jazierok

Krtko

Posledný dôvod sa môže zdať kuriózny. Avšak veľa záhradkárov používa práve vodopád, aby zabránili krtincom. Tento malý čierny majster v podzemnom kopaní totiž nemá rád zvuky a hluk.

Text: Daniel Výcha    Zdroj/foto: Travertin.sk

  • Kategórie

Podobné články