Vaňa alebo sprchovací kút?

Vaňa alebo sprchovací kút?

Redakcia - 30. mája 2013 - 7103. zobrazení

V dnešnej dobe je každý z nás pri zariaďovaní svojho obydlia veľkým detailistom a potrpíme si na všetky drobnosti, ktoré vytvárajú náš domov. Od výberu nábytku, farieb na stenách až po záclony či dekoračné kvety. V každej izbe sa rozhodujeme na základe nášho subjektívneho názoru, či si občas necháme poradiť aj od odborníkov, ktorí nám vedia častokrát najlepšie pomôcť. V dnešnom článku budeme hovoriť o tom, či je v kúpeľni lepšia vaňa alebo sprchovací kút.

Postupne si rozoberieme pozitíva a negatíva, ktoré plynú z oboch týchto možností. Najskôr sa musíte rozhodovať na základe rozlohy vašej kúpeľne. Ak ide o malú miestnosť, kde sa ledva zmestí umývadlo a niečo naviac do kúta, jediným riešením je pre vás sprchový kút. Ak však máte priestrannú, veľkú miestnosť, neváhajte pouvažovať aj o druhej variante.

bathroom-389262_640

Obrovským pozitívom vane je jej pohodlie, ktoré vám môže na sto percent zaručiť. Môžete si do nej ľahnúť, uvoľniť sa, pri príjemnej atmosfére, pene, v pokoji relaxujete. Mnoho ľudí nedá dopustiť na takýto druh oddychu. Obzvlášť si to pochvaľujú starí ľudia, ktorí ten relax potrebujú najviac a práve preto uprednostňujú do svojej kúpeľne vaňu. Negatívom možno môže byť spôsob, akým sa človek dostáva do vane. Predsa len sa stalo množstvo prípadov, kedy sa ľudia pošmykli a nedopadlo to dobre. Z tohto dôvodu vám odporúčame, že ak sa rozhodnete pre vaňu, zvoľte si protišmykové dno, ktoré už je v dnešnej dobe veľkou vymoženosťou a vďaka ktorej sa môžete vyhnúť nejakému úrazu.

bathtub-902361_1920

Sprchovacie kúty tvoria jednu zo základných častí kúpelne. Pozitívom sprchového kútu je jeho „rýchlosť“. Ľudia, ktorí žijú v uponáhľanej dobe a nemajú čas na dlhé vylihovanie vo vani, na neho nedajú dopustiť. Obzvlášť v lete, keď sú vonku veľké horúčavy, človek sa potrebuje ovlažiť aj viackrát za deň, je sprchový kút tou najideálnejšou voľbou. Taktiež si môžete zvoliť či bude celkom priesvitný, nepriesvitný, s obrázkami, bez obrázkov a tak ďalej. Výber je len na vás, v dnešnej dobe sa naozaj nemusíte obmedzovať a sú firmy, ktoré vám presne na mieru vytvoria váš vysnívaný sprchový kút. A hlavne na čo by ste nemali zabudnúť že sprchovací kút šetrí nielen miesto ale aj vodu a to asi až o 90% v porovnaní s klasickým kúpeľom.

Dúfame, že naším článkom sme vám aspoň trochu napomohli pri výbere a pri zatrieďovaní všetkých pre a proti jednotlivých variantov. Je len na vás či si zoberiete naše rady alebo sa zariadite podľa seba. Jedno je však isté – výber nábytku a takýchto väčších drobností si musíte vždy premyslieť, keďže si tak vytvárate prostredie, v ktorom budete tráviť svoj čas.

  • Kategórie

Podobné články