Vidiecka obývačka - stelesnenie pohodlia

Vidiecka obývačka – stelesnenie pohodlia

Redakcia - 24. apríla 2018 - 2375. zobrazení

Každý si želáme tú právu obývačku vzbudzujúcu pokoj a pohodu, plnú dreveného nábytku v ktorej si sadneme do hojdacieho kresla a môžeme v pohodlí domova rozjímať. Na to aby ste dosiahli takúto vidiecku obývačku však nestačí len kreslo a pár kusov nábytku. Poďme sa teda pozrieť na to ako by mala takáto vidiecka obývačka vyzerať.

Na rozdiel od vidieckej spálne, ktorá je väčšinou v bielych či béžových farbách by ste sa mali snažiť dosiahnuť v obývačke efekt teplejších farieb a teda by sa mala niesť v zelenej, hnedej či sivo hnedej farby. Dajte si pozor aby vaša obývačka nedostala nejaký krikľavý odtieň, čo by mohlo dopadnúť katastrofálne. Samozrejme, že najväčší dojem vytvára samotný nábytok.

dreveného nábytku

Pri výbere gauča či menších kresiel dbajte na to, aby ste nevybrali hranatý či príliš moderný kus. Vhodné sú gauče oblejších tvarov, poväčšine čisto bielej farby, avšak nič nepokazíte ak vyberiete gauč s hnedou či tmavo zelenou farbou. Samotný stôl či stolík pred gaučom musí byť prekvapivo malý a hranatý. Vyvolá to dojem väčšieho priestoru, čo je v tomto prípade len plus. Nábytok ako sú vitríny, skrine či stoličky a ich dizajn či farba budú záležať hlavne od vášho gauča a spomínaného stolíka. Snažte sa o to aby ste dosiahli čo najidentickejšie farby a odtiene.

konferenčný-stolík

Treba spomenúť aj hojdacie kreslo, bez ktorého sa žiadna obývačka nestane tou pravou vidieckou obývacou miestnosťou. Samotné kreslo je typické tým že je užšie a má vysoké operadlo. Poväčšine je bez nejakých výraznejších ozdôb a býva často takmer úplne hranaté. Vyrobené býva, ako inak, z dubového či bukového dreva, ktoré musí byť nalakované včelím alebo iným voskom. Najväčší problém vzniká pri jeho skladaní a samotnom vyvážení, preto dbajte na to aby ste neskončili s húpajúcim sa kreslom zo strany na stranu.

Za zmienku stojí ešte podlaha, ktorá by sa mala skladať skôr z tmavých až ebenovo tmavých drevených dlaždíc a nie z nejakej obyčajnej plávajúcej podlahy. Ak máte problém s kombináciou podlahy a nábytku, problém vždy vyrieši veľký huňatý koberec pod stolíkom, ktorý zakryje nie len nedostatky ale môže zladiť jednotlivé farby.

obývacia miestnosť

Zvyčajne u ľudí nastáva najväčší problém keď sa nevedia rozhodnúť ako presne má ich obývacia miestnosť vyzerať a ako majú skombinovať technologické prvky ako televízor či lampy so zvyškom okolia a nábytku. Samozrejme, nie každý má predpoklady na to aby vedel čo sa hodí do jeho obývačky a čo nie. Určite vám pomôže ak si prezriete rôzne typy vidieckej obývačky a nábytku a navyše vám to rozšíri obzory.

Text: Deniels   Zdroj foto: Bighome.sk

  • Kategórie

Podobné články