Viete, ktoré skleníky prežijú zimu bez ujmy?

Viete, ktoré skleníky prežijú zimu bez ujmy?

Redakcia - 3. decembra 2018 - 8955. zobrazení

V snahe ochrániť niektoré druhy kvetov a zeleniny pred nepriaznivým zimným počasím ich zväčša umiestňujeme do skleníka. Ten im má poskytnúť dočasný domov, v ktorom môžu bez problémov prezimovať. To sa však podarí len v prípade, ak k dispozícií máte kvalitný skleník alebo skleníky schopné zvládnuť neduhy tohto ročného obdobia.

Každý skleník dokáže odolať nástrahám zimy a prečkať aj najtuhšie mrazy. V prípade tých menej kvalitných skleníkov sa to môže podpísať na drobných mechanických poškodeniach alebo strate optimálnej vnútornej teploty. Práve preto je pri kúpe nového skleníka potrebné nájsť správny druh a poistiť sa pred zbytočnými poškodeniami hoci aj za cenu vyššej investície.

Polykarbonátový skleník 2DUM 6 x 3 m. Jeden z najpredávanejších skleníkov. Celá špecifikácia…

Najobľúbenejšie záhradné skleníky

Skleník KYKLOP 3×6 m

Skleník Den Haag 7

Skleník DODO 8×5 m

Skleník KYKLOP 3x6 m
Hodnotenie
Skleník Den Haag 7
Hodnotenie
Skleník DODO 8x5 m
Hodnotenie

Podľa čoho hľadať kvalitný skleník?

  • podľa ceny, lacnejšie skleníky môžu mať horšiu kvalitu
  • podľa materiálu, od neho závisí schopnosť odolať mrazom
  • podľa veľkosti, tá bude vplývať na pohyb teploty vo vnútri
polykarbonatovy sklenik
Polykarbonátový skleník TRIOŠKA 4 x 3 m. Snehová záťaž až 180 kg. Celá špecifikácia...

Najodolnejšie skleníky, ktoré zvládnu zimu bez problémov:

  • Polykarbonátové – Na tento druh skleníkov panuje dvojaký názor. Kým jedny ho považujú za dokonalý, iní kritizujú jeho tepelné straty. Pravdou však je, že hliníkové konštrukcie nie sú najlepším izolantom, no polykarbonátové dosky zas odolajú vetru, mrazu a aj zvýšenej vlhkosti. Vyriešiť to môžeme modelom s oceľovým alebo nerezovým profilom.
  • Skleníky s rozptylovým sklom – Ešte obľúbenejšie a podľa výrobcov porovnateľne lepšie sú skleníky s rozptylovým sklom. Ľahko sa čistia, prepúšťajú dosť svetla a na rozdiel od plastov a kovových prvkov budú pôsobiť dobre na samotné rastliny. V prípade krupobitia a ľadových snehových vločiek však môže byť problémom ich slabšia odolnosť a následný vznik prasklín.
greenhouse

Vďaka výberu toho správneho skleníka nebude zima žiadnym problémom. Záhradkárske hobby tak môžeme vykonávať aj v tomto období, pretože ani tie najtvrdšie meteorologické podmienky nepoškodia nový skleník a v jeho interiéri budú môcť naďalej panovať ideálne podmienky.

Viac informácií a recenzií zákazníkov si môžete pozrieť v kategórií záhradné skleníky.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články