Ako si vybrať zrkadlo

Ako si vybrať zrkadlo?

Redakcia - 3. apríla 2019 - 9503. zobrazení

Keď sa ráno zobúdzame, naše prvé kroky zväčša smerujú do kúpeľne a náš pohľad sa uprie do zrkadla. Niektorí z nás si pohľad na seba vychutnávajú, iní zas kriticky pokrútia hlavou. Nech už je vaša reakcia akákoľvek, jedno je isté, aby váš deň začal pekne, musí byť pekné aj vaše zrkadlo. Ako ste už mohli vytušiť, náš dnešný článok bude venovaný práve zrkadlám. Poradíme vám ako si vybrať zrkadlo a aký typ zrkadla zvoliť do vášho interiéru.

Rustikálne zrkadlo v kúpeľni

Ako si vybrať zrkadlo do kúpeľne?

V minulosti bol výber zrkadiel o mnoho menší než dnes a na stenu v kúpeľni si ľudia jednoducho pripevnili zrkadlo akéhokoľvek tvaru a veľkosti. Žiadny výber tvaru, farby alebo materiálu. V súčasnosti však máte k dispozícií veľké množstvo najrozličnejších druhov zrkadiel, z ktorých si môžete vyberať podľa svojho vkusu a podľa štýlu vašej kúpeľne. V prvom rade by ste mali rozlišovať medzi moderným a staromódnym (rustikálnym) typom zrkadla. Ak chcete nechať zrkadlo v kúpeľni vyniknúť, môžete to docieliť rôznymi spôsobmi, no nikdy nemiešajte dokopy dva odlišné štýly.

Náš TIP na obľúbené rustikálne zrkadlá

Zlaté zrkadlo

Strieborné zrkadlo

Patinované zrkadlo

Rustikálne zrkadlo v zlatej farbe - ako si vybrať zrkadlo
Hodnotenie

Cena: od 159.90 €

Rustikálne zrkadlo v striebornej farbe - ako si vybrať zrkadlo
Hodnotenie

Cena: od 179.90 €

Rustikálne zrkadlo s ornamentami - ako si vybrať zrkadlo
Hodnotenie

Cena: od 469.90 €

Moderné alebo rustikálne zrkadlá?

Pokiaľ je váš interiér zariadený v modernom duchu, zvoľte moderné zrkadlo. Ak však dávate prednosť minulej dobe a napr. v kúpeľni máte starú vaňu, zvoľte zrkadlo v masívnom drevenom ráme. Pri obidvoch štýloch však môžete zvoliť strednú cestu a vybrať si tzv. „neutrálne zrkadlo“. Tento pojem zosobňuje zrkadlo, ktoré nemá žiadne výrazne črty – žiadny trendový, prípadne futuristický tvar alebo žiadny masívny rám s vyrezávanými ornamentami. Pod „neutrálnym zrkadlom“ si môžete predstaviť napr. zrkadlo v luxusnom striebornom ráme alebo štýlové zrkadlo v zlatom ráme. Ak však hľadáte atypické a originálne rustikálne zrkadlá, odporúčame vám navštíviť e-shop nostalgiashop.sk.

Náš TIP na obľúbené moderné zrkadlá

Moderné zrkadlo

Podsvietené zrkadlo

Okrúhle zrkadlo

Moderné zrkadlo - ako si vybrať zrkadlo
Hodnotenie

Cena: od 179.00 €

Moderné zrkadlo chrómové - ako si vybrať zrkadlo
Hodnotenie

Cena: od 127.00 €

Moderné zrkadlo podsvietené - ako si vybrať zrkadlo
Hodnotenie

Cena: od 193.60 €

Moderné zrkadlo v kúpeľni

Ako si vybrať zrkadlo do interiéru?

Doteraz sme vám poradili ako si vybrať zrkadlo do kúpeľne. Ako si vybrať zrkadlo do inej časti interiéru? Postupujte rovnakým spôsobom, zrkadlo vyberajte na základe kritérií, ktoré určuje štýl vášho interiéru. Napr. do spálne, ktorá je v barokovom štýle a všetky doplnky sú v striebornej farbe, môžeme umiestniť zrkadlo v striebornej farbe s rôznymi ornamentami alebo inými ozdobami po bokoch. Ak je váš interiér plný trendového a moderného nábytku, zrkadlo by nemalo priveľmi „vyčnievať“, a preto sa do takto ladeného interiéru najlepšie hodí jednoduché moderné zrkadlo, bez masívneho rámu či ozdôb po bokoch.

Rustikálne zrkadlá v barokovej spálni

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, riaďte sa svojím vlastným vkusom, pretože to budete práve vy, kto sa bude dennodenne pozerať do zrkadla a hľadieť na svoj vlastný obraz. Nie nadarmo sa hovorí: „Buď tým, kým si, aby si sa ráno, keď sa zobudíš, mohol spokojne pozrieť do zrkadla…“

  • Kategórie

Podobné články