Viete si vybrať to správne zrkadlo?

Viete si vybrať to správne zrkadlo?

Reklamný článok - 4. júla 2013 - 5427. zobrazení

Ako hovorí jeden známy citát:

Buď tým, kým si, aby si sa ráno, keď sa zobudíš, mohol spokojne pozrieť do zrkadla.

Keď sa ráno zobúdzame, naše prvé kroky smerujú do kúpeľne a náš pohľad je nasmerovaný pred seba, do zrkadla. Niektorí z nás si vychutnávajú pohľad na seba v zrkadle, iní kriticky pokrútia hlavou. Nech je už vaša reakcia akákoľvek, jedno je isté, aby váš deň začal pekne, vaše zrkadlo musí byť pekné, aby ste sa aj vy cítili pekne. Je to veľmi jednoduché. Ako ste už mohli uhádnuť, náš dnešný článok sa bude týkať zrkadiel. Poradíme vám, ako si vybrať medzi viacerými druhmi zrkadiel, či máte uprednostniť moderný alebo staromódny typ, či vybrať okrúhle alebo štvorcové, s rámom alebo bez rámu a pod.

zrkadlo-zlate-ornament

V minulosti sa museli ľudia uskromniť s menším výberom, jednoducho si na stenu pripevnili kus zrkadla a všetko ostatné išlo stranou. Žiadny výber tvaru, farby ani materiálu. V súčasnosti však máte k dispozícií množstvo druhov, z ktorých si môžete vyberať podľa svojho vkusu a podľa štýlu kúpeľne, do ktorej ho chcete umiestniť. V prvom rade môžeme rozlišovať medzi moderným typom zrkadla a staromódnym, alebo tiež nazývaným aj rustikálnym. Ak chcete nechať zrkadlo v kúpeľni vyniknúť, môžete to docieliť rôznymi spôsobmi, no nikdy nemiešajte dokopy dva odlišné štýly.

kompas-cer

Pokiaľ je miestnosť zariadená v modernom duchu, voľte moderné zrkadlo, pokiaľ  dávate prednosť minulej dobe, v kúpeľni máte starú vaňu, dlaždice hýria staromódnymi vzormi, v takomto prípade sem najlepšie zapadne zrkadlo v masívnom drevenom ráme. Pri obidvoch štýloch však môžeme zvoliť strednú, zlatá cestu a vybrať si tzv. „neutrálne zrkadlo“. Tento pojem predstavuje zrkadlo, ktoré nemá žiadne výrazne črty – žiadny extra trendový futuristický tvar, žiadny masívny rám s vyrezávanými ornamentmi. Pod týmto pomenovaním si môžeme predstaviť zrkadlo v exkluzívnom striebornom ráme, štýlové zrkadlo v zlatom ráme, zrkadlo v bielom ráme, a pod. Aj v e-shope Nostalgiashop.sk môžete natrafiť na pár nádherných kúskov, ktoré by sa vám mohli práve hodiť.

zrkadlo

Doteraz sme uvažovali o zrkadle, ktoré umiestňujeme do kúpeľne. No čo ak zvažujeme, že si zaobstaráme zrkadlo aj do spálne alebo inej izby? Postupujeme rovnakým spôsobom, volíme na základe kritérií, ktoré určuje štýl našej izby. Do spálne, ktorá je ladená do baroka a všetky doplnky sú v zlatej farbe, môžeme umiestniť zrkadlo v takejto farbe s rôznymi ornamentmi alebo inými ozdobami po bokoch (hlavným znakom baroka je prezdobenosť). Ak je vaša izba plná trendového a moderného nábytku, zrkadlo by nemalo veľmi vyčnievať, a preto by sa najlepšie hodilo len nejaké jednoduché, bez masívneho rámu či iných ozdôb.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek, riaďte sa svojím vkusom a svojím názorom, pretože to budete vy, kto sa bude dennodenne pozerať do toho zrkadla a hľadieť na svoj vlastný obraz.

  • Kategórie

Podobné články