Umývadlo do kúpeľne

Výber umývadla: nebojte sa farieb!

Reklamný článok - 28. apríla 2022 - 1733. zobrazení

Umývadlo nemusí výhradne slúžiť iba na praktické účely, môže sa stať čerešničkou na torte vašej kúpeľne. Opustite bielu klasiku a nebojte sa siahnuť po farbe!

Farebné umývadlo? Prečo nie?

Farebné batérie sú čím ďalej, tým častejšie, ale umývadlá do kúpeľne? Tie sú stále tak trochu nevšednou záležitosťou. Avšak práve to vám priamo hrá do kariet! Môžete vďaka tomu ukázať, že sa nebojíte originality.

Je ale dôležité vziať do úvahy, že umývadlo je veľký a dominantný kúpeľňový prvok, preto ak sa rozhodnete pre jeho farebnú verziu, nemali by ste to vo zvyšku kúpeľne s farbami preháňať. Zároveň by ste mali rešpektovať celý interiér a umývadlo s ním zladiť.

Ružové umývadlo v kúpeľni

Umiernenie bielou

Čo sa týka umývadiel, tak biela farba je rozhodne stálicou. Ak sa vám farby na umývadle páčia, ale bojíte sa ich, tak nezúfajte! Nikde nie je napísané ani dané, že vaše umývadlo musí byť celé zahalené v jednej farbe. Na trhu nájdete množstvo modelov, ktoré kombinujú rôzne farby práve s bielou, ktorá nevšednosť „naried“.

V štýle prírody

Kúpeľňa je pre mnoho ľudí akousi oázou pokoja, kam chodia odpočívať. Preto si našiel množstvo priaznivcov práve prírodný štýl, ktorý vie myseľ zrelaxovať dokonale. Medzi zemité farby patria odtiene hnedej a sivej, ktoré sa navyše vzájomne ľahko kombinujú a sú nadčasové.

V ponuke sú aj priamo kamenné alebo drevené umývadlá, ktoré prírodný štýl vašej kúpeľne pozdvihnú na novú úroveň.

Umývadlo v kúpeľni

Pastelové farby

Pastelové odtiene majú tú moc, že ​​aj výrazné farby dúhy dokážu perfektne zjemniť. Ak sa vám páči červená, zelená alebo žltá, ale nie ste si umývadlom v krikľavej farbe istí, potom môžete nájsť riešenie práve v pastelových verziách.

Sklenené umývadlá

Ak sa chcete vyhnúť bielej klasike, ešte tu pre vás máme jedno riešenie – sklenené umývadlo. Tento druh umývadiel ponúka širokú škálu designových riešení. Okrem priehľadného efektu skla sa v tomto prípade môžete tešiť z najrôznejších farebných variantov.

Farebné umývadlo

Symbolika farieb

Stále si nie ste istí, pre akú farbu by ste sa mali rozhodnúť? Potom vám môže pomôcť fakt, že každá farba navodzuje určité emócie a symbolizuje niečo iné.

 • Biela: je symbolom čistoty, preto je tak častou voľbou práve na toaletách a v kúpeľniach.
 • Čierna: predstavuje skôr negatívne pocity, preto by ste to s ňou v domácnosti nemali prehnať, ale jej správne rozloženie navodí dojem luxusu a elegancie.
 • Zlatá: rovnako ako čierna pôsobí hodnotne, ale na rozdiel od nej nepredstavuje žiadne negatívne vlastnosti. Avšak ani s ňou by ste to nemali prehnať, aby interiér nezačal pôsobiť naopak lacno.
 • Hnedá: predstavuje istotu a dôveru – pocity pre domov ako stvorené.
 • Sivá: rovnako ako čierna pôsobí trochu depresívne, preto je vhodné ju kombinovať s ďalšími farbami.
 • Modrá a zelená: vie upokojovať, čo sa práve pre kúpeľňu perfektne hodí.
 • Ružová: prináša jemnosť, nehu a lásku.
 • Červená: ohnivá farba vášne, ale musí sa s ňou opatrne, inak môže naopak dráždiť.
 • Žltá: vie vyvolať radosť a dodať energiu.
 • Fialová: vyvoláva pocit tajomna.
 • Kategórie

Podobné články