Veselé Vianoce

Zima a Vianoce v štýle vintage…

Redakcia - 11. decembra 2019 - 8358. zobrazení

Predstavte si dokonalú zimnú romantiku. Za oknom sneh, v kozube praská oheň, na vianočnom stromčeku sa ligocú ozdoby, na stole je podnos so sviatočným pečivom a vy sedíte vo veľkom kresle zabalení do hrejivej deky. Skutočne málokto si pri tejto predstave vybaví moderný, minimalistický interiér s kontrastnými farbami.

Nostalgická zima a Vianoce?

Možno je to práve tým, že každý si ideálne Vianoce spája s detstvom, s časmi, keď ešte vianočné osvetlenie na stromčeku nemalo desať funkcií a televízor bol skôr vymoženosťou než povinnou výbavou každej obývačky. Vďaka nostalgickým romantikom tu dnes máme vintage štýl, prostredníctvom ktorého sa vieme vrátiť v čase a navodiť si atmosféru starodávnych čias.

Retro vianoce - zima

Nostalgické vintage gramofóny

1.miesto

2.miesto

3.miesto

Gramofón na kľuku

Cena: od 179.00 €

Drevený gramofón

Cena: od 169.00 €

Gramofón s tubou

Cena: od 169.00 €

Zima vo vintage štýle?

Pojem „vintage“ sa pôvodne spájal s archívnym vínom a jeho účelom bolo jednoslovne vyjadriť rovnicu: staré rovná sa dobré. Dnes sa už toto slovo používa ako súhrnné označenie všetkého, čo pôsobí starodávne a je jedno, či sa jedná o oblasť módy, techniky či bývania.

Vintage dekorácie, ktoré musíte mať!

Vintage dekorácie, aké ste ešte nevideli. Patríte medzi milovníkov vintage štýlu? Poradíme vám ako zariadiť váš interiér vo vintage štýle…

Vintage dekorácie

Okrem originálov, ktoré sa dodnes ukrývajú na povalách a v pivniciach je možné v danom štýle zakúpiť aj množstvo nových produktov, nakoľko sa stali vyhľadávanými kúskami a originály boli nedostatkovým tovarom.

Vianočný stromček

Nostalgické Vianoce…

Ak si chcete aj vy doma vyčarovať starodávneho ducha Vianoc, prehľadajte doma všetky tajné skrýše, oprášte veci po babičke či prababičke, navštívte starožitníctva a špecializované obchody. Zútulnite si váš príbytok hrejivými doplnkami, trblietavými ozdobami a starými fotografiami vo vkusných rámikoch. Nemusíte sa báť zakomponovať do interiéru ani takú zdanlivú nepotrebnosť, akou sú staré, roky nepoužívané korčule. Ak ich správne naaranžujete, navodia vo vašom príbytku tú pravú zimnú atmosféru.

Vintage Vianoce - zima

Pokojne vytiahnite sviatočný krištáľ a porcelán, nebojte sa interiér nasýtiť doplnkami. Tú správnu mieru je ťažké odhadnúť, no v tomto prípade nad pravidlom „menej je viac“ môžete pokojne privrieť oči. Pokiaľ sa budete v interiéri cítiť príjemne, je len na vás, ako bude vaša vintage výzdoba vyzerať. Nechajte sa inšpirovať a zaspomínajte si s nami.

Text: Nina Kvasňovská

  • Kategórie

Podobné články