tehlový rustikálny krb

Zohrejte sa pri krbe v rustikálnom štýle

Redakcia - 24. novembra 2018 - 6430. zobrazení

V súčasnom modernom a nadmieru pretechnizovanom svete sa črtá nový trend pripomenutia si tradičného spôsobu života na vidieku. Nostalgia a túžba po vidieckom spôsobe života sa prejavuje aj v interiérovom dizajne. Typickým príkladom sú čoraz viac obľúbené krby v rustikálnom štýle.

atypicky rustikalny krb

Interiér v rustikálnom štýle

Rustikálny štýl vnesie do vášho obydlia nádych vidieku. Pri zariaďovaní interiéru v rustikálnom štýle sú obľúbenými tradičné prírodné materiály, akými sú drevo a kameň. Tieto materiály sú používané pri stavbe rustikálnych, ale aj moderných krbov. V obidvoch prípadoch tmavšie drevo pôsobí skôr rustikálnejším dojmom, zatiaľ čo svetlejšie drevo, tým modernejším.

dekorovanie rustikalneho krbu

Krb v rustikálnom štýle

Rustikálny krb môžeme dekorovať doplnkami ako sú sviečky, kvety, vázičky alebo sošky, ktoré umocňujú jeho atmosféru a vábia oči zvedavých návštevníkov. Pri rozhodovaní o štýle krbu je dobré dbať nielen na vlastnú preferenciu a vkus, ale aj na celkový efekt krbu v danej miestnosti.

Krb je srdcom domu, a preto investícia do jeho vzhľadu nie je zbytočným prepychom.

Rustikálny krb v dome s čisto modernými prvkami môže napriek svojej dokonalosti vyzerať nevkusne. Na druhej strane sú experimenty povolené, a preto pri dostatočnej odvahe a dizajnérskom talente sa z miešania moderných a rustikálnych prvkov môže vykľuť zaujímavý a pozitívny krok.

kamenny rustikalny krb

Výhody a nevýhody interiérových krbov

Hoci je estetická funkcia hlavnou príčinou súčasného zaobstarávania krbov, nemusí byť jeho jediným účelom. Pred zvažovaním vzhľadu je dôležité položiť si otázky ohľadne očakávaných funkcií krbu.

  • estetický zážitok z pravého ohňa
  • doplnkový zdroj tepla
  • za určitých podmienok úspora financií
  • čistenie krbu
  • investícia do stavby komína a jeho údržby

Je podstatné vedieť, či má krb slúžiť len ako dekorácia, ktorá spríjemňuje chvíle oddychu po práci, alebo je zámerom dlhodobé vykurovanie domu. Rovnako je nutné zváženie možností domu, najmä stavbu komína – je rozdiel či má krb vykurovať dom neustále alebo iba niekoľko dni v týždni.

netradicna pec s krbom

Okolie krbu je miestom, kde sa stretáva rodina i priatelia, ktorí si rozprávajú príbehy a zážitky alebo hrajú spoločenské hry. Rustikálny krb svojou podobou vyvoláva pokojnú a romantickú atmosféru minulých čias, ktorá je vždy príjemným spoločníkom.

  • Kategórie

Podobné články