6 tipov na ochranu domu pred požiarom

6 tipov na ochranu domu pred požiarom

Redakcia - 16. januára 2017 - 2433. zobrazení

Vznik požiarov má ročne na svedomí desiatky poškodených domov a v istých prípadoch si bohužiaľ vyžiada aj obete na ľudských životoch. Práve preto by mal každý obyvateľ myslieť na bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým skôr predíde takémuto nešťastiu.

Zachránili už mnoho životov a pomohli mnohým stavbám pred znehodnotením. Účinnosť protipožiarnych opatrení vykonaných v našich domoch je najlepšou cestou k tomu, aby sme mohli žiť bezpečne a chrániť seba, svoju rodinu aj majetok pred pohromou. Preto prikladáme 6 tipov, s ktorými si zaistíte efektívnu protipožiarnu ochranu.

oheň

1.Hasiaci prístroj nesmie chýbať – Práškové, vodné či snehové, v predaji sú rôzne typy hasiacich prístrojov. Každý sa dá využiť pri inom druhu požiaru, no podstatné, je aby ste ho nezabudli mať doma.

2.Nainštalujte si dymové senzory – Funkčný dymový senzor vás na prípadný vznik požiaru upozorní okamžite. Stačí, že zaňuchá dym a začne spúšťať alarm, takže vznikajúci požiar máte šancu stihnúť uhasiť už v zárodku.

3.Na konštrukcie aplikujte nátery – Špeciálne protipožiarne nátery sa aplikujú hlavne na oceľové konštrukcie, ktoré sa tak bránia vysokým teplotám. Aj keď oheň nezastavia, môžu aspoň spomaliť jeho expanziu.

4.Na trhu sú protipožiarne dvere – Ďalším skvelým pomocníkom sú protipožiarne dvere, ktoré sa zároveň vyrábajú tiež ako bezpečnostné. Predajcovia garantujú, že plameň cez ne neprenikne do ďalšej miestnosti.

5.Dajte si spraviť revíziu komína – Zlý stav komína sa podpísal pod mnoho požiarov, ktoré vznikli úplne nečakane. Predísť sa tomu dá jednoduchou revíziou, ktorá odhalí aj najmenšie poškodenia.

6.Pozor na poškodené elektroinštalácie – Častou príčinou požiarov sú aj skryté závady ako napríklad poškodené elektroinštalácie. Stačí jedna iskra, malý skrat a problém je na svete.

požiar

Zásady ochrany domu dokážu zvýšiť bezpečnosť nehnuteľnosti aj jej obyvateľov. Nie vždy však zabránia vzniku požiaru, nakoľko v niektorých prípadoch  je spúšťačom nejaká nečakaná okolnosť. Napriek tomu sa ich oplatí uplatniť v praxi a aj takouto formou dbať o bezpečnejší domov.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články