ochrana domu pred poziarom

Ochrana domu pred požiarom: Ako na to?

Redakcia - 3. marca 2020 - 5286. zobrazení

Vznik požiarov má ročne na svedomí desiatky poškodených domov a v istých prípadoch si bohužiaľ vyžiada aj obete na ľudských životoch. Práve preto by mal každý obyvateľ myslieť na bezpečnostné opatrenia, vďaka ktorým skôr predíde takémuto nešťastiu. Ochrana domu pred požiarom vyžaduje určité opatrenia… Viete, aké?

Zachránili už mnoho životov a pomohli mnohým stavbám pred znehodnotením. Účinnosť protipožiarnych opatrení vykonaných v našich domoch je najlepšou prevenciou a cestou k tomu, aby sme mohli žiť bezpečne a chrániť seba, svoju rodinu aj majetok pred pohromou.

Ochrana domu pred požiarom

Ochrana domu pred požiarom: 6 osvedčených tipov ako na to

  • Hasiaci prístroj nesmie chýbať – Práškové, vodné či snehové. V predaji sú rôzne typy hasiacich prístrojov. Každý sa dá využiť pri inom druhu požiaru, no podstatné je, aby ste ho nezabudli mať doma.
  • Nainštalujte si dymové senzory – Funkčný dymový senzor vás na prípadný vznik požiaru upozorní okamžite. Stačí, že „zaňuchá“ dym a spustí sa alarm, takže vznikajúci požiar máte šancu stihnúť uhasiť už v zárodku.
  • Na konštrukcie aplikujte nátery – Špeciálne protipožiarne nátery sa aplikujú hlavne na oceľové konštrukcie, ktoré tak vzdorujú vysokým teplotám. Aj keď oheň nezastavia, môžu aspoň spomaliť jeho expanziu.
  • Na trhu sú protipožiarne dvere – Ďalším skvelým pomocníkom sú protipožiarne dvere, ktoré sa zároveň vyrábajú tiež ako bezpečnostné. Predajcovia garantujú, že plameň cez ne neprenikne do ďalšej miestnosti.
  • Dajte si spraviť revíziu komína – Zlý stav komína sa podpísal pod mnoho požiarov, ktoré vznikli úplne nečakane. Predísť sa tomu dá jednoduchou revíziou, ktorá odhalí aj najmenšie poškodenia.
  • Pozor na poškodené elektroinštalácie – Častou príčinou požiarov sú aj skryté závady ako napríklad poškodené elektroinštalácie. Stačí jedna iskra alebo malý skrat a požiar je na svete.

Bezpečnosť v okolí pece a kozubu

Máte doma kozub a neustále premýšľate nad tým, či z neho náhodou neodskočí iskra a nevznikne u vás doma požiar? Viete, aké sú bezpečnostné…

Biokrb
Ochrana domu proti požiaru

Zásady na ochranu domu pred požiarom

Zásady ochrany domu dokážu zvýšiť bezpečnosť nehnuteľnosti aj jej obyvateľov. Nie vždy však zabránia vzniku požiaru, nakoľko v niektorých prípadoch je spúšťačom nejaká nečakaná okolnosť. Napriek tomu sa ich oplatí uplatniť v praxi a aj takouto formou dbať o bezpečnejší domov.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články