Moderná kuchynská linka

Aké trendy prinesie rok 2021 do kuchyne?

Reklamný článok - 26. januára 2021 - 3146. zobrazení

Aj kuchyne podliehajú trendom. Nové dizajnové riešenia prichádzajú každý rok. Čo bude v kuchyni trendy v roku 2021?

Rok 2020 sa v interiérovom dizajne niesol v znamení sivej, bielej, prírodných prvkov a minimalistického škandinávskeho štýlu. Aké zmeny nás čakajú v novom roku? Budú prevládať výrazné alebo opäť neutrálne farby?

Aké najvýraznejšie trendy prinesie rok 2021 do kuchyne?

1. Luxusný mramor

Mramor sa vracia na výslnie. Po krátkej odmlke sa môžete tešiť na nové dizajny s týmto prírodným kameňom v hlavnej úlohe. Trendy budú nielen mramorové kuchynské dosky, ale aj obkladačky v tomto štýle.

Samozrejme, prírodný mramor nie je lacnou záležitosťou. Ak je mimo vášho rozpočtu, pomôcť si môžete tapetou. Ak sa však rozhodnete pre dosku z pravého mramoru, vydrží vám dlhé roky bez väčšieho opotrebovania.

Mramorová kuchynská doska
Zdroj obrázku: Unsplash.com

Mramor pôsobí elegantne, a ak ho skombinujete s drevenými či kovovými prvkami, vytvoríte zaujímavý kontrast. Hodí sa do luxusnej modernej kuchyne s veľkou americkou chladničkou aj do jednoduchšej vo vidieckom štýle.

2. Drevené povrchy

Drevo a drevené povrchy boli dlhšie mimo hľadáčikov známych interiérových dizajnérov. V kuchyni prevládali materiály v bielych, sivých či béžových farbách, inšpirované Škandináviou. Tento rok však bude v znamení návratu k prírodnému drevu.

Čerešňové, bukové či dubové drevo bude prevládať aj na väčších plochách. Moderné budú nielen drevené pracovné dosky, ale aj celé kuchynské zostavy. Prírodné materiály kuchyňu zútulnia a vytvoria príjemný pocit domova. Skombinovať ho môžete s drsnejším kameňom, ktorý dodá celej kuchyni moderný šmrnc.

3. Tmavé farby

Tmavé farby sa v kuchyniach dlhé roky nepoužívali. Bolo to najmä preto, že na údržbu nie sú veľmi praktické. Na tmavom povrchu je vidno každú šmuhu i škvrnu. Interiéroví dizajnéri sa však rozhodli, že im tento rok dajú šancu. Tmavé odtiene začali využívať nielen ako kontrastnú, ale aj nosnú farbu.

A aby tmavá kuchynská linka nebola málo, rozhodli sa ich použiť aj na steny. V kombinácii s drevom čierna či tmavomodrá pôsobí luxusne a elegantne. V spojení s retro prvkami dokonca až rustikálne a príjemne domácky.

4. Výrazné farebné doplnky

Oproti tmavým odtieňom budú stáť v kuchyniach doplnky v žiarivých farbách. Tie majú dodať iskru jednoliatym dizajnom. Nemusíte sa báť ani mixovania farieb, ktoré by ste na prvý pohľad dokopy nedali.

Moderná rustikálna kuchyňa
Zdroj obrázku: Unsplash.com

Moderné budú kontrastné dvierka na skrinkách, kachličky, barové stoličky i steny. Žiarivých farieb sa rozhodnete báť nemusíte. Ak ich použijete v rozumnej miere, interiér príjemne zútulnia.

Ako vyčistiť rúru účinne s chémiou, ale aj bez nej?

Viete, ako vyčistiť rúru účinne a jednoducho? Sú chemické čistiace prostriedky lepšími než domáce recepty? Ako vyčistiť rúru bez chémie?

Ako vyčistiť rúru - sóda

5. Dvojité kuchynské ostrovčeky

Otvorený priestor a kuchyňa spojená s obývačkou je samozrejmosťou už skoro v každej novostavbe. Dom či byt vďaka tomu nepôsobí stiesnene, ale príjemne vzdušne. Novým trendom v takýchto otvorených kuchyniach sú dvojité kuchynské ostrovčeky.

Uložené sú rovnobežne a prepojené pracovnou doskou. Vznikne tak ešte viac úložného priestoru aj pracovnej plochy. Takéto spojené ostrovčeky sa dajú využívať aj namiesto jedálenského stola. Je to praktické a oku lahodiace riešenie.

planovač
  • Kategórie

Podobné články