Ako dostať farby jesene do jednotlivých izieb

Ako dostať farby jesene do jednotlivých izieb

Redakcia - 1. novembra 2018 - 100. zobrazení

Rozmanitosťou a koloritom jesene sa nemusíme kochať iba pri prechádzkach prírodou. Motívy typické pre toto ročné obdobie si môžeme preniesť aj domov, stačí využiť zopár jednoduchých trikov a dať našej domácnosti tradičnú jesennú tvár.

Žltá, oranžová, hnedá či rôzne odtiene zelenej, nielen tieto farby vládnu jeseni, a to vonku v prírode aj doma v našich domácnostiach. Práve ich prítomnosťou v interiérovom dizajne si môžeme spríjemniť jesenné dni, ktoré často sprevádza sychravé počasie a tiež melanchólia. Pomôcť nám môžu aj tieto 4 tipy, ktoré zvládneme bez väčšieho úsilia a vysokých investícií.

listie

1. Textílie s jesennými odtieňmi – Textílie si môžeme vyberať aj podľa toho, či chceme, aby v danej miestnosti vynikli a stali sa dominantným prvkom, alebo nám ide skôr o ich neutrálne zladenie s ostatným zariadením. V oboch prípadoch však môžeme využiť rozmanitú ponuku predávaných produktov v stovkách motívov.

Tipy na ich uplatnenie v interiéri:

– obliečky a posteľná bielizeň s motívmi ovocia, listov alebo vetvičiek

– závesy v typických jesenných farbách ako žltá, oranžová alebo hnedá

– deky a vankúše v zemitých odtieňoch, ktoré vás zároveň aj zahrejú

2. Plody Zeme ako dekorácia – Práve v tomto ročnom období si môžeme dekorovať interiér viacerými plodmi Zeme, ktoré majú na rozdiel od tých letných dlhú trvácnosť a v niektorých prípadoch sa takisto hodia k zimnej výzdobe. Podobne ako pri textíliách, aj pri plodoch je paleta ponúkaných farieb dosť široká.

 jesenných farbách

Tipy na ich uplatnenie v interiéri:

– prútené košíky s orechmi alebo gaštanmi v znamení hnedej vdýchnu domácnosti teplo

– červené šípky a bobule z čiernej jarabiny sa hodia ako živá dekorácia do misiek a váz

– svietniky vyrobené zo sklenených fliaš ozdobené šiškami, lístím či malými vetvičkami

3. Vence na dvere – Výzdoba môže začať už hneď pri vstupe do bytu či domu, a to klasicky pomocou venca zaveseného na dverách. V prípade výroby toho jesenného sa dajú opäť využiť plody Zeme, ku ktorým sa ako doplnok hodí lístie, rôzne klásky z obilia či dokonca slama.

Vence na dvere

Tipy na ich uplatnenie v interiéri:

– okrúhle vence na vchodové dvere alebo okná z vonkajšej aj z vnútornej strany

– vence na kuchynské a konferenčné stolíky, v ktorých môžu byť aj malé tekvice  

4. Pestrofarebné handmade dekorácie – Osviežujúce a zároveň hrejivé jesenné odtiene sa nám do domácnosti podarí dostať aj v podobe ručne vyrobených dekorácií. Tie nám takisto ponúkajú široké možnosti bez ohľadu na to, či si ich zhotovíme sami alebo skôr siahneme po kreatívnych kúskoch z obchodov a súkromných dielničiek.

 rozprávkové postavičky alebo figúrky

Tipy na ich uplatnenie v interiéri:

– rozprávkové postavičky alebo figúrky z tradičných prírodných materiálov

– srdiečka, atrapy ovocia alebo imitácie kvetov ušité z bavlnených textílií 

– rôzne druhy závesných dekorácií zhotovených z látky, slamy a keramiky

Extra tip pre jesenné dekorácie na záver:

K jeseni patrí aj Halloween

K jeseni patrí aj Halloween so svojimi typickými vyrezávanými tekvicami, ktorý sa oslavuje už aj v našich končinách. Avšak nemusíme byť priaznivcom tohto sviatku, aby sa nám takáto svetelná dekorácia páčila a umiestnili sme si ju na balkón, terasu alebo parapet.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články