Príprava trávnika na zimu

Príprava trávnika na zimu! Ako na to?

Redakcia - 6. novembra 2019 - 3989. zobrazení

Jesenné práce vo vašej záhrade sa ani zďaleka nekončia a ďalšie povinnosti na vás čakajú pri zazimovaní trávnika. Táto úloha síce nepatrí k tým najjednoduchším, no o to viac sa na ňu oplatí vynaložiť úsilie v snahe mať odolný trávnik schopný prežiť zimu. Príprava trávnika na zimu je nesmierne dôležitá, preto ju v žiadnom prípade nepodceňte!

Príprava trávnika na zimu alebo ako nepodceniť prípravu?

Zima nie je u záhradkárov obľúbeným obdobím, čo spôsobuje minimum príležitostí na svoje obľúbené hobby. K tomu ešte musíme prirátať prípadné komplikácie pre exteriér. Veď neduhy zimného počasia si často odnášajú práve trávniky. Nemusí však takto byť v každom prípade! Pokiaľ si dáte námahu a vašu záhradu, resp. trávnik pripravíte na príchod zimy.

Kosenie - príprava trávnika na zimu

Náš TIP na kvalitné hnojivá na trávnik

New Grass

Shade Special

Floria

Hnojivo na trávnik Landscaper Pro New Grass - starostlivosť o trávnik
Hodnotenie

Cena: od 52.69 €

Hnojivo na trávnik Landscaper Pro Shade Special - starostlivosť o trávnik
Hodnotenie

Cena: od 43.84 €

Hnojivo na trávnik Floria - starostlivosť o trávnik
Hodnotenie

Cena: od 7.10 €

Úsilie + správna starostlivosť = zdravý a pekný trávnik

Príprava trávnika na zimu má jednoduché pravidlá, ktorých dodržanie by vám malo zaistiť jeho dobrú kondíciu počas celej zimy. Kľúčom k úspechu je kombinácia vynaloženého úsilia so správnou starostlivosťou. Tento recept vedie k splneniu vytýčeného cieľa, aj keď za istých okolností treba vždy myslieť na individuálny ráz každého exteriéru.

My sme si pre vás pripravili štyri všeobecné tipy a rady, ktorých dodržanie by malo viesť k tomu, že váš trávnik bude dokonale pripravený na príchod zimy.

Príprava trávnika na zimu krok po kroku

  • Začnite záverečnou kosbou – Skôr než sa pustíte do procesu prípravy, dajte si záležať na záverečnej kosbe. Výška pokosenej trávy by mala byť okolo 4 centimetrov.
  • Vyčistite trávnik od buriny – Po kosení vás čaká čistenie trávnika od buriny a listov. Tento krok nie je nutný stále, vždy to závisí od aktuálneho stavu trávnika.

Trápi vás škaredý a tvrdý trávnik?

Trápi vás škaredý a tvrdý trávnik? Viete, prečo je tomu tak a ako si s tým poradiť? Ak máte škaredý a tvrdý trávnik pravdepodobne vás…

Trápi vás škaredý a tvrdý trávnik?
  • Prevzdušnite celú plochu – Prevzdušnenie, alebo odborne vertikutácia, nasleduje po očiste ako jeden z najdôležitejších úkonov. Má revitalizačný účinok a vykonať ho môžete pomocou špeciálnych hrablí alebo elektrického vertikutátora.
  • Trávnik ešte pohnojte – Výsledok prevzdušňovania nie je na pohľad príjemný, takže na záver odporúčame celý trávnik pohnojiť. To pomôže jeho zdravšiemu a krajšiemu rastu, čím pripravíte steblá trávy a ich korienky aj na tie najtvrdšie zimné podmienky.
Príprava trávnika na zimu

Príprava trávnika na zimu je hotová a vašou úlohou je už len veriť, že ste spravili maximum pre jeho účinné zazimovanie a že počas zimy nenastanú nejaké nečakané a extrémne podmienky. V útrobách trávnika tak môžu prebehnúť viaceré biologické procesy, vďaka ktorým podporíte imunitu a vitalitu každého centimetra. Výsledok by ste mali spoznať už na jar, kedy budete svedkom krásneho zeleného a zdravého trávnika.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články