Detské ihriská do záhrady

Čo by mali obsahovať detské ihriská do záhrady?

Redakcia - 9. júla 2020 - 2773. zobrazení

Ak máte malé deti, iste ocenia, keď im postavíte ich vlastné detské ihrisko. Hlavne v lete, keď trávia vonku veľa času. Čo by na takom domácom ihrisku iste nemalo chýbať a na čo všetko pri jeho kúpe myslieť?

Detské ihriská do záhrady: Záleží na priestore a financiách

Pri výbere riešenia pre vaše ihrisko, musíte najskôr zvážiť, aké sú vaše priestorové možnosti. Umiestnite ho tak, aby bolo oddelené od časti záhrady, kde pestujete kvety alebo zeleninu. Na detskom ihrisku by mal byť tiež aspoň časť dňa tieň. Jednotlivé časti ihriska vyberajte s ohľadom na povahu a záľuby vašich detí. Pred kúpou sa presvedčte, že ihrisko je vyrobené z kvalitných materiálov a je certifikované podľa európskych noriem.

Pieskovisko

Pieskovisko nemusí byť rozmerovo veľké. Myslite však na to, aby si deti mali kam vytláčať formičky. Inak sa všetok piesok čoskoro ocitne v tráve alebo vo zvyšku záhrady. Najvhodnejšie je pieskovisko, ktoré sa dá zakryť. Vyhnete sa tak exkrementom v piesku. A to nie len v prípade, ak máte domáce zviera. Piesok môžu znečistiť aj túlavé zvieratá. Vhodný kryt si môžete vyrobiť sami, alebo si rovno kúpte pieskovisko s poklopom. Ak nemáte v záhrade dostatok tieňa, vyberte pieskovisko so strieškou.

Detské ihriská do záhrady - pieskovisko

Preliezačka

Detské ihriská do záhrady zväčša obsahujú domček so schodíkmi a šmykľavkou. Mnohé deti však milujú preliezačky. Môžete vybrať preliezačku so schodíkmi, s rebríkom, s pohyblivými lávkami alebo lanové siete. Menšie deti budú nadšené, ak bude súčasťou ihriska tunel.

Ako využiť staré pneumatiky?

Viete, ako využiť staré pneumatiky v interiéri a exteriéri? Staré pneumatiky môžu slúžiť ako zaujímavé a atypické dekorácie do záhrady…

Skalka staré pneumatiky

Hojdačka a šmykľavka

Na správnom ihrisku iste nesmie chýbať hojdačka a šmykľavka. Vyrábajú sa z dreva, plastu alebo kovu. Do záhrady esteticky najlepšie zapadne drevená hojdačka. Na šmykľavke sa deti môžu dosýta vyblázniť. Hojdanie je zas zábavné a upokojujúce.

Detské ihriská do záhrady - hojdačka

Detské ihriská do záhrady: Nezabudnite na domček alebo bunker

Deti sa radi niekam skrývajú. Ideálnym miestom môže byť domček alebo bunker, ktorý bude súčasťou ihriska. Pomôžte im ho zariadiť, aby sa v ňom cítili ako vo svojom vlastnom kráľovstve.

Autor textu: Eva Kevická

  • Kategórie

Podobné články