Drevo do kúpeľne? Žiadny problém!

Redakcia - 31. marca 2020 - 7276. zobrazení

Viete si predstaviť, že vašu kúpeľňu zdobia drevené podlahy alebo dokonca obklady? A čo voda, ktorá s ich štýlovým výzorom dokáže spraviť poriadnu neplechu? Žiadny problém. Na dnešnom trhu je množstvo riešení ako dostať drevo do kúpeľne, a to bez rizika.

Prítomnosť dreva v kúpeľniach bola ešte donedávna nemysliteľná. Dnes je však situácia iná a výrobcom sa podarilo nájsť správny recept na zakomponovanie tohto citlivého materiálu do priestorov plných vlahy. Stačí vybrať tie správne dreviny, aplikovať ochranné nátery, dodržať pár pravidiel starostlivosti a vôňa prírody môže svojim pomyselným teplom domova ohrievať celú kúpeľňu.

Drevo do kúpeľne

Drevo do kúpeľne… Pôvab a luxus, ktorý stojí za to!

Vibrácie, ktoré drevo vyžaruje sa spájajú s prirodzenosťou, čistotou a komfortom. Platí to aj pri drevených doplnkoch umiestňovaných v kúpeľni, kde je jeho pôvab a schopnosť oplývať pohodlím vyzdvihovaná ešte viac. Nie každá drevina sa však hodí k oživeniu tohto priestoru, čo vyplýva skôr z kvalitatívnych vlastností a schopnosti odolať nástrahám vlhkosti a výparov.

Drevo v kúpeľni

Exotické dreviny ako optimálne drevo do kúpeľne

Drevo z našich klasických stromov s vodou a s vlhkosťou nevychádza najlepšie, no exotické dreviny z tropických krajín si s nimi vedia podať ruky. Ich pevnosť, hojná olejnatosť a zvyk na klimatické podmienky spojené so zvýšenou vlhkosťou ich predurčuje k tomu, aby sa stali ideálnym doplnkom do kúpeľne. Aké sú tie najobľúbenejšie exotické dreviny?

Bambusová podlaha

Najvyužívanejšie exotické dreviny sú…

  • wenge
  • teak
  • ipe
  • brazílsky dub

Prerábka kúpeľne: Na čo všetko myslieť?

Čaká vás prerábka kúpeľne? Na čo všetko myslieť, aby prerábka kúpeľne prebehla bez zbytočných komplikácií? Užitočné rady a tipy v článku…

Prerábka kúpeľne vizualizácia

Nakoľko má byť kúpeľňa oázou pokoja prinášajúcou relax, práve voľba príjemných a čistých materiálov je alfou a omegou k vytvoreniu zdravej atmosféry. Spomínané dreviny túto úlohu spĺňajú a stávajú sa verným partnerom pri našich pravidelných návštevách kúpeľní, v ktorých sa starajú o pocit komfortu, estetický dizajn a prúdenie harmonickej atmosféry.

Text: Róbert Bosák

  • Kategórie

Podobné články