Atypická posteľ

Najdôležitejšie a zároveň najviac podceňované položky spálne

Reklamný článok - 30. júla 2021 - 2067. zobrazení

Strávime v nej tretinu svojho života, no napriek tomu jej výberu venujeme menej pozornosti ako kabelke alebo mobilu, ktoré o rok aj tak vymeníme za niečo lepšie. Posteľ je ako náruč starostlivej mamy. Vytvára nám ideálne podmienky pre kvalitný spánok, lepšiu náladu, výkonnosť a celkovú pohodu. Stará sa o naše príjemné sny a chráni zdravie, keď človek spí.

Napriek tomu sa k jej výberu staviame chrbtom. Napriek tomu, že je v tej najlepšej kvalite schopná regulovať naše hormonálne procesy a obnovovať zdroje tela. Napriek tomu, že vytvorením ideálnych podmienok na spánok syntetizuje hormóny rastu, chuti do jedla a pomáha mozgu spracovávať informácie z celého dňa, jej nevenujeme ani zlomok z pozornosti, ktorú by si zaslúžila.

Pohodlná posteľ

Pre niekoho obyčajný kus nábytku určený na spanie. Položka bytového zariadenia na štyroch nohách, ktorej plocha sa nachádza v určitej výške od podlahy.

Pre ľudí, ktorí si vážia svoje zdravie a vedia hospodáriť so svojou energiou, je ale pohodlná posteľ nenahraditeľný doplnok vytvárajúci na relax a nočný odpočinok tela niekoľko nevyhnutných podmienok.

Nesprávny výber sa vám môže vypomstiť

Vedeli ste, že nespavosť nie je problém len staršej generácie? Podľa zistení už ľudia vo veku od 25 až 30 rokov trpia nedostatkom spánku. Každý desiaty človek na svete trpí chronickou nespavosťou.

Tú môžu vyprovokovať stresy a problémy v osobnom živote, bolesti, infekcie, úzkostné myšlienky, ako aj narušenie denných biorytmov.

Často si však spánok ničíme vlastným pričinením. Závislosť od moderných zariadení, dlhodobá práca za počítačom a hranie sa s mobilom vedie k dlhodobému vystaveniu umelému svetlu. To potláča produkciu spánkového hormónu melatonínu, zvyšuje aktivitu a vyvoláva poruchy spánku a niekedy aj chronickú nespavosť.

O nič lepšie to nebude ani na zle vybavenej posteli. Bolesti chrbtice, ramien a celého tela sú len malý zoznam porúch spôsobujúcich veľké utrpenie. Dobrou správou je, že to môžete zmeniť a zabudnúť na všetky fyzické aj psychické problémy, ktorých pôvod spočíva v nekvalitnom spánku. Ako?

Kvalitný rošt postele

Kvalitné rošty

Presne tak, nielen rám postele, ale aj kvalitné rošty tvoria súčasť pohodlnej a pevnej postele. Táto výbava umožní dôležité vlastnosti matracov ešte viac využiť a na vlastnom tele aj pocítiť.

Kvalitné rošty poskytujú posteli a matracom dokonalú ventiláciu a telu počas spánku stopercentnú oporu. Avšak, dbajte pri výbere na kvalitu samotných lamiel, ktoré by mali byť dostatočne pevné a zároveň pružné.

Na ich výrobu sa často používa drevo alebo plast v kombinácií s inými odolnými materiálmi, ktoré sa pod hmotnosťou človeka ohýbajú a nadobúdajú požadovaný tvar dokonale kopírujúci telo.

Čím viac prírodných materiálov, tým lepšie. Rovnako dobre oceníte aj väčšie množstvo lamiel za sebou, čo vytvára bezpečnejšiu a pohodlnejšiu základňu postele.

Ako vybrať matrac?

Viete, ako vybrať matrac? Na aké kritéria by ste sa pri výbere matraca mali zamerať? Aké typy matracov poznáme? Najlepším typom matraca je…

Ako vybrať matrac - kritéria

Matrac, ktorý vydrží

Rovnako dôležitá a stále veľmi podceňovaná pri spánku je aj matrac. Dôvodom môže byť nielen cena, ale aj komplikovaný výber v širokej ponuke. Ani odborníci sa nezhodujú na najlepšom matraci. Niektorí považujú za najlepšiu možnosť viacvrstvové modely bez pružín, iní majú tendenciu kombinovať možnosti s pružinami. Pre niekoho sú ideálne tvrdé matrace, niekto môže zasa spať iba na mäkkých. Najlepšie preto je, ak budete v tejto veci vychádzať zo svojich vlastných pocitov.

Za týmto účelom si pred kúpou matraca ľahnite na model vybraný v obchode najmenej na 5 minút a testujte, ako vám sedí? Zároveň sa uistite, že matrac svojou veľkosťou zodpovedá zvolenej posteli a môžete pri jeho kúpe uplatniť výhodné zľavové kupóny.

Pamätajte, že matrac si vyžaduje aj údržbu, ktorou by malo byť jeho pravidelné otáčanie, čím mu predĺžite životnosť a pomôžete zachovať pôvodný tvar oveľa dlhšie.

Uvidíte, že energiou nabité telo bude najlepším dôkazom toho, že kvalitná posteľ, rošty a matrac majú zmysel.

Zdroj obrázkov: Photographee.eu a Miodrag Trajkovic / Shutterstock.com

  • Kategórie

Podobné články