Hobbytec - zimná záhrada

Najnovšie trendy na trhu so zimnými záhradami a záhradným zastrešením

Reklamný článok - 1. decembra 2021 - 1684. zobrazení

Domov, ktoré nedisponujú zimnou záhradou alebo iným záhradným zastrešením, rýchlo ubúda. Čoraz viac majiteľov chápe, aký význam majú tieto zastrešenia po praktickej aj estetickej stránke. S narastajúcim dopytom stúpajú aj nároky na ich dizajn a kvalitu, čo prináša nové trendy vsádzajúce na ešte krajšie, funkčnejšie a bezpečnejšie modely.

Práve stúpajúce nároky zákazníkov prispievajú k stále rýchlejším zmenám trendov na trhu so zimnými záhradami a záhradným zastrešením. Na scénu sa dostávajú nové materiály aj nové dizajnérske prevedenia. Spoločnosť Hobbytec sa ako skúsený výrobca s dlhoročnou praxou dokáže zmenám trendov bez problémov prispôsobiť a zákazníkom ponúknuť nadštandardné modely spĺňajúce požadované kritériá a technické normy.

Široká ponuka záhradných stavieb od Hobbytec

10-ročné pôsobenie na domácom aj zahraničnom trhu umožnilo spoločnosti Hobbytec vyrásť na popredného výrobcu záhradných stavieb a záhradných prístreškov. V rámci expanzie firmy sa jej podarilo rozbehnúť výrobu vlastných modelov záhradného zastrešenia, vďaka ktorej má možnosť neustále rozširovať ponuku svojich produktov. V tej sa aktuálne nachádzajú všetky druhy záhradných stavieb, ktoré sú v posledných rokoch najviac predávané. Súčasnú ponuku dopĺňajú aj ďalšie modely, ktoré zatiaľ čakajú na väčší boom.

3 najpredávanejšie druhy záhradného zastrešenia

  • Zimné záhrady.
  • Pergoly.
  • Prístrešky pre auto.

1. Zimná záhrada – jej funkcia a najväčšie plusy

Zimné záhrady sú už roky bežnou súčasťou domov. Najprv plnili úlohu krytého priestoru na pestovanie rôznych druhov rastlín počas zimy, no dnes sú možnosti ich využitia širšie. Ak je zimná záhrada dostatočne veľká, využívať sa môže aj ako ďalšia obytná miestnosť.

Aká zimná záhrada je vhodná do vášho exteriéru

Sezónna zimná záhrada

Využívaná je od jari do jesene v závislosti od aktuálneho počasia. Obyvateľom domu ponúka priestor na relaxáciu. Presklené modely sú dostatočne presvetlené a majiteľovi zaisťujú výhľad.

Celoročná zimná záhrada

Pri realizácii tejto zimnej záhrady sa kladie dôraz na vytvorenie čo najlepších tepelnoizolačných vlastností. Priestor sa tak stáva komfortným aj v zime, kedy sa dá využívať nielen na pestovanie rastlín, ale tiež ako obytná miestnosť.

Stavebnicová zimná záhrada

Jedná sa o jednoduchú zimnú záhradu, ktorú si vie majiteľ kedykoľvek zložiť aj sám. Záhrada sa skladá stavebnicovým systémom, vďaka čomu bude postavená za pár hodín. Jednoduchej kompozícii záhradnej stavby odpovedá aj nižšia cena.

Zimná záhrada - Hobbytec

2. Pergola – jej funkcia a najväčšie plusy

Po pergole siahajú majitelia rodinných domov, ktorých súčasťou je otvorená terasa. Aby ju mohli využívať kedykoľvek od jari do jesene, potrebujú vhodné zastrešenie. Práve na tento účel slúži pergola, ktorá chráni priestor terasy pred slnkom, vetrom alebo dažďom. Vďaka jej montáži nie sú chránení iba obyvatelia domu. Zastrešenie chráni pred poškodením aj nábytok na terase.

Aký materiál si vybrať pri kúpe pergoly

Hliníkové pergoly

Na trhu sú viaceré druhy hliníkových pergol. Najjednoduchšie modely sa montujú stavebnicovým systémom, ku ktorému nie je nutná odborná asistencia. Pri väčších pergolách s bezpečnostnými sklami alebo polykarbonátovým zastrešením sa vyžaduje kvôli montáži zložitejších konštrukcií. Mnohé z týchto pergol majú luxusný vzhľad a bioklimatickú funkciu.

Drevené pergoly

Pergoly z dreva sú stále v predaji aj napriek tomu, že hliníkové modely disponujú vyššou kvalitou a lepšou funkčnosťou. Obľubujú ich najmä milovníci klasického štýlu a prirodzeného vzhľadu. Ich plusom je nižšia cena a jednoduchá montáž, ktorú zákazník zvládne aj sám.

Hobbytec - pergola

3. Prístrešok pre auto – jeho funkcia a plusy

Prístrešky pre autá sa stávajú akousi alternatívou voči bežným garážam. Populárne sú najmä medzi majiteľmi domov s menším pozemkom, prípadne medzi majiteľmi, ktorí vlastnia veľké auto. Kvalitný prístrešok je jednoduchou stavbou, ktorá však dokáže nahradiť garáž a chrániť auto pred dažďom, vetrom alebo mechanickým poškodením.

Aký materiál zvoliť pri kúpe prístrešku pre auto

Oceľový prístrešok pre auto

Prístrešok z ocele je vhodný (nielen) pre majiteľov dodávok a karavanov. Tí môžu vsadiť na konštrukcie v XXL prevedeniach, ktoré disponujú potrebnou výškou, dĺžkou aj šírkou.

Hliníkový prístrešok pre auto

Najkvalitnejšie hliníkové prístrešky majú polykarbonátový povrch, ktorý je odolný voči vetru, dažďu aj voči UV žiareniu. Zhotoviť sa dajú v niekoľkých farebných odtieňoch, ktoré je možné prispôsobiť farbe domu.

Hobbytec - prístrešok pre auto

Realizácia záhrady na mieru podľa vkusu zákazníka

Široká ponuka modelov záhradného zastrešenia umožňuje každému zákazníkovi nájsť vhodnú záhradnú stavbu, ktorá sa bude najlepšie hodiť do jeho exteriéru. Na výber nemá iba samotné druhy modelov, ale aj ich veľkosť, farebný odtieň a materiál. Hobbytec totiž ponúka možnosť kombinovať tieto prvky podľa toho, akými nárokmi disponuje konkrétna záhrada. Zákazník si tak môže nechať navrhnúť záhradu na mieru, ktorá nebude plniť iba praktickú, ale aj estetickú funkciu.

Hobbytec zabezpečí dovoz aj montáž záhradnej stavby

Výberom vhodného záhradného zastrešenia sa spolupráca pri realizácii záhrady ešte nekončí. Spoločnosť Hobbytec nie je iba výrobcom a predajcom zimných záhrad, pergol a prístreškov pre auto. V prípade záujmu o služby navyše sa postará aj o dovoz objednaného zastrešenia na miesto montáže. Súčasťou týchto služieb je aj kompletná montáž s poradenstvom o tom, ako zastrešenie využívať a ako sa oň starať.

Napriek rýchlej zmene trendov na trhu so záhradným zastrešením sa spoločnosť Hobbytec drží osvedčeného prístupu k zákazníkom, v rámci ktorého vsádza na pravidelné zľavy a akcie. Tie majú sezónny charakter a už tradične sa spájajú s najpredávanejšími produktmi. Aj vďaka tomu môžu mať zákazníci na záhrade kvalitnú, bezpečnú a elegantnú zimnú záhradu, pergolu alebo prístrešok pre auto za výhodnú cenu.

  • Kategórie

Podobné články