pat tipov a trikov na ukrutnu zimu

Päť tipov a trikov na ukrutnú zimu

Reklamný článok - 7. decembra 2018 - 4752. zobrazení

Odpratávanie snehu v zime už nie je len výsadou mužov. Radosť zo snehu pred domom či bytom majú najmä deti. Pre tých, ktorí ho musia odpratávať, však so zimou prichádzajú aj povinnosti. Prinášame päť tipov a trikov na ukrutnú zimu, resp. ako si s odpratávaním snehu hravo poradiť.

Odpratávanie snehu ako zdraviu prospešná aktivita

V zimných mesiacoch sa väčšina mužov, ale aj žien venuje manuálnemu odpratávaniu snehu. Výnimku tvoria iba tí, ktorí vlastnia snehové frézy. So snehovými frézami ide práca od ruky, pri frézovaní nevynaložíte veľkú fyzickú námahu a pomerne rýchlo očistíte veľké plochy.

Pobyt na čerstvom zimnom vzduchu je zdraviu prospešný, i keď sa to na prvý pohľad tak nezdá. Manuálne odpratávanie snehu môže byť vítaným elixírom života nielen pre tých, ktorí trávia profesijný čas vysedávaním v kancelárii pri počítači. Hodina odpratávania čerstvého „prašanu“ sa energeticky vyrovná hodine behu.

fiskars zimne naradie

Päť tipov a trikov na ukrutnú zimu

Pre netrénovaného človeka by sa odpratávanie snehu mohlo veľmi rýchlo zmeniť na nočnú moru. Ako tomu však predísť? Tieto praktické tipy a rady by mali pomôcť každému učiniť z „nepríjemnej povinnosti“ zábavu.

Najobľúbenejšie zimné náradie Fiskars

Lopata Fiskars Snow

Fiskars veľký zhrňovač

Fiskars škrabka

Lopata Fiskars Snow
Hodnotenie

Cena: od 20.50 €

Fiskars veľký zhrňovač
Hodnotenie

Cena: od 45.50 €

Fiskars škrabka
Hodnotenie

Cena: od 13.90 €

Bez správneho náradia to jednoducho nejde

Pri výbere správneho náradia odporúčame zohľadniť najmä pomer kvality a váhy. Čím ľahšie náradie je, tým menej sa nadriete. Dôležité je vybrať si taký nástroj, ktorý aj niečo vydrží a nerozpadne sa po prvých desiatich minútach „šuflovania“. Ideálnymi produktmi sú výrobky značky Fiskars, ktoré vážia priemerne 1,6 kilogramu a ich dlhá životnosť je povestná.

skrabka

Skvelým a obľúbeným pomocníkom je lopata na sneh Fiskars SnowXpert™ s ľahkou hliníkovou násadou, ktorá je v mieste držania potiahnutá oranžovým plastovým povlakom. Ergonomicky navrhnuté držadlo zabezpečuje pohodlné a pevné uchopenie lopaty. Naberacia časť z polypropylénu je ľahká a zároveň tvrdá – umožní vám jednoduché odhadzovanie „prašanu“ i ťažkého mokrého snehu.

Zvoľte dostatočne dlhé nástroje

Keď sa budete pri odpratávaní snehu často ohýbať, riskujete bolesti chrbta. Pri práci sa je dobre prikrčiť v kolenách, nikdy nie však v páse, a udržať chrbát rovný. Vždycky sa snažte zdvíhať váhu nohami, nie trupom. Spoľahlivým pomocníkom je v tomto prípade zhrňovač snehu Fiskars SnowXpert™, ktorý efektívne odstraňuje sneh priamo od zeme a jeho ergonomický tvar a prevedenie výrazne šetrí váš chrbát.

fiskars snowxpert
Veľmi odolný a ľahký zhrňovač na sneh. Prepracované a patentované oceľové ostrie. Celá špecifikácia…

Posypujte s rozumom

Najlepším materiálom na posypávanie zamrznutých a zasnežených chodníkov je štrk alebo piesok. Posypová soľ totižto môže poškodiť životné prostredie. Užitočným nástrojom na posypávanie príjazdových ciest alebo chodníkov je malý ručný sypač značky Fiskars.

Nezabudnite na teplé oblečenie

Pri odpratávaní snehu nezabudnite na teplé oblečenie. Zároveň však majte na pamäti, že vás fyzická práca poriadne zahreje a zrejme sa nezaobídete bez toho, aby ste sa spotili. I pri odpratávaní snehu preto platí – všetko s mierou! Najlepším riešením je voľba vhodného priedušného odevu.

Lopaty na sníh Fiskars

Nezdvíhajte, ale tlačte

Ak by ste chceli zdvíhať ťažký mokrý sneh, poriadne sa zapotíte a zbytočne vysílite. Preto sa snažte sneh skôr odtlačiť a nezabudnite na pokrčené kolená. Optimálnym nástrojom na odpratávanie ťažkého mokrého snehu je profesionálny zhrňovač snehu Fiskars SnowXpert™, ktorý sa vyznačuje stabilitou a nízkou hmotnosťou. Vylepšený uhol rukoväte a pevný, trúbkovitý tvar držadla zaručuje ešte lepší komfort pri používaní.

Pozrite si aj najobľúbenejšie zhrňovače snehu podľa skúseností ostatných. Zistiť viac.

Odpratávanie snehu sa s tými správnymi nástrojmi môže stať pre dospelých rovnakou zábavou, akou je pre deti sánkovanie a iné zimné radovánky. Veríme, že vám našich pät tipov a trikov na ukrutnú zimu pomohlo.

Zdroj/foto: fiskars.sk

  • Kategórie

Podobné články