Päť tipov a trikov na ukrutnú zimu

Päť tipov a trikov na ukrutnú zimu

Reklamný článok - 22. januára 2016 - 2296. zobrazení

Odpratávanie snehu ako fitnes nielen pre mužov. Radosť zo snehu pred domom či bytom majú najmä deti. Pre tých, ktorí ho musia odpratávať, však so zimou prichádzajú aj povinnosti. Prinášame tipy a triky, ako si s odpratávaním snehu hravo poradiť.

V zimných mesiacoch pri odhrabávaní snehu ušetríte za permanentku do fitnes centier.

Pobyt na čerstvom vzduchu je zdraviu prospešný, i keď sa to na prvý pohľad nezdá. Ide iba o to užívať si fyzickú námahu.

A tá môže byť vítaným elixírom života nielen pre tých, ktorí trávia profesijný čas vysedávaním v kancelárii pri počítači. Hodina odpratávania čerstvého „prašanu“ sa energeticky vyrovná hodine behu. To už je slušný výkon zodpovedajúci deviatim kilometrom v pokluse.

Fiskars_Environmental_Garden_SnowXpert_roller_pusher_spade_sledge_1003471_1003469_1003468_1003470(1)

Lenže odpratávanie snehu je i poriadna alchýmia! Pre netrénovaného človeka by sa rýchlo mohlo zmeniť na nočnú moru. Tieto praktické rady by ale mali pomôcť každému a urobiť z povinnosti zábavu.

skrabka

  1. Bez správneho náradia to jednoducho nejde! Aké by to bolo – odpratávanie snehu bez snehového hrabla? Odporúčame zohľadniť pomer váha/výkon. Čím ľahšie náradie je, tým menej sa nadriete. Samozrejme je nutné vybrať si taký nástroj, ktorý niečo vydrží a nerozpadne sa s prvým centimetrom čerstvého snehu. Ideálnym produktom sú výrobky Fiskars – vážia priemerne 1,6 kilogramu a ich trvanlivosť je povestná. Základným vybavením sú hrablo a škrabka na sneh i ľad.

Skvelým pomocníkom je i lopata na sneh Fiskars SnowXpert™ s ľahkou hliníkovou násadou, ktorá je v mieste držania potiahnutá oranžovou vrstvou plastu. Ergonomicky navrhnuté držadlo ponúka pohodlný a pevný úchop i pre ruky v tých najhrubších rukaviciach. Naberacia časť z polypropylénu je ľahká a zároveň tvrdá pre jednoduché odhadzovanie „prašanu“ i ťažkého snehu.

Fiskars_SnowXpert

  1. Zvoľte dostatočne dlhé nástroje. Keď sa budete ohýbať, riskujete bolesti chrbta. A najmä dlháni vedia, že to nie je nič príjemné. Je dobré sa pri práci prikrčiť v kolenách, nikdy nie v páse, a udržať chrbát rovný. Zdvíhajte váhu nohami, nie trupom. Na lopatu si naberte menšie množstvo bielej periny. A pomôže vám i kvalitný materiál. Napríklad zhŕňač snehu Fiskars SnowXpert™, ktorý efektívne odstraňuje sneh priamo od zeme. Jeho prevedenie výrazne šetrí váš chrbát.

1003471_SnowXpert_Roller_black_175,9cm(1)

  1. Sypať s rozumom. Najlepším materiálom pre posyp zamrznutých a zasnežených chodníkov je štrk alebo piesok. Posypová soľ môže poškodiť životné prostredie. Malý ručný sypač je presne tým pomocníkom, ktorého potrebujete!
  1. Teplé oblečenie. Šaty robia človeka i pri odpratávaní snehu. Vyliezť do mrazu iba v tričku a šortkách je hotové šialenstvo. Preto nepodceňujte teplé oblečenie. Zároveň nezabudnite, že vás fyzická práca poriadne zahreje a zrejme sa nezaobídete bez toho, aby ste sa spotili. I pri odhrabávaní snehu preto platí – všetko s mierou! Najlepšia je voľba priedušného odevu. Neberte to na ľahkú váhu, v Spojených štátoch pri odpratávaní snehu ľudia občas umierajú.
  2. Tlačiť a nezdvíhať. Keby ste chceli zdvíhať mokrý sneh, dá vám to veľkú fušku. Preto sa snažte sneh skôr odtlačiť. Opäť nezabudnite na pokrčené kolená. A keď už nebudete vládať, máme pre vás vylepšenie. Vyskúšajte pre väčšie a otvorené priestranstvá profesionálny zhŕňač snehu Fiskars SnowXpert™, ktorý má lopatu zaisťujúcu stabilitu a ľahkosť. Vylepšený uhol rukoväte a pevný, trúbkovitý tvar držadla zaručuje lepší komfort pri používaní.

1003470_SnowXpert_Sledgeblack_149cm(2)

Odpratávanie snehu skrátka nie je žiadna veda. S tými správnymi nástrojmi sa môže stať pre dospelých rovnakou zábavou, akou je pre deti sánkovanie a iné zimné radovánky.

Zdroj/foto: fiskars.sk

  • Kategórie

Podobné články