Provensálska spálňa

Ako si zariadiť spálňu v provensálskom štýle?

Redakcia - 17. júna 2019 - 12374. zobrazení

Premýšľate nad spálňou v provensálskom štýle, ale neviete ako na to? V dnešnom článku sa dozvieze pár užitočných tipov a rád ako by provensálska spálňa mala vyzerať. Ak patríte medzi zástancov či fanúšikov provensálskeho štýlu, určite sa snažíte váš interiér priblížiť čo najviac k tomuto štýlu, resp. zariadiť si podľa neho svoje bývanie.

Provensálska spálňa a jej zariadenie

V prvom rade si je potrebné uvedomiť, že provensálsky štýl sa nesie vo svetlejších farbách. Teda bielej, béžovej, fialovej, ale aj ružovej. Nie každý sa však cíti na tento typ farieb, preto zvážte veľmi dobre ako budú jednotlivé farby k sebe ladiť. Pravá vidiecka či provensálska posteľ je „lôžko“ pomerne väčších rozmerov.

Provensálska spálňa

Mal by to byť masívny kus nábytku vyrobený čisto len z dreva. Prevažne sa „provensálske postele“ vyrábajú z dubového či bukového dreva. Je nutné spomenúť, že väčšinou ide o čisto ručnú prácu, ktorá zahŕňa aj voskovanie včelím voskom. Takáto posteľ najlepšie vyzerá v čisto bielej alebo v prírodnej farbe dreva.

Náš TIP na obľúbené dekorácie v provensálskom štýle

Fotorámček

Kovový lampáš

Stolová lampa

Fotorámček - Nostalgia Shop
Hodnotenie

Cena: od 24.90 €

Kovový lampáš - Nostalgia Shop
Hodnotenie

Cena: od 69.90 €

Stolová lampa - Nostalgia Shop
Hodnotenie

Cena: od 54.90 €

Provensálska spálňa

Ako vybrať provensálsky nábytok?

Nábytok v provensálskej spálni by mal obsahovať okrem tradičných skríň, skriniek alebo stoličiek aj nočný stolík, taburetky či dokonca mini stolíky. Je zrejmé, že nie všetko sa vám do spálne zmestí, práve preto dôkladne zvážte rozmery nábytku, ktorý do nej chcete umiestniť. Každý z týchto nábytkov by mal odpovedať provensálskemu štýlu, a to znamená jednoduchosť, precíznosť a prírodné farby, poprípade aj robustnosť.

Ak máte problém, že vaša provensálska spálňa je malá a aj tak chcete, aby s menším počtom nábytku pôsobila ako veľká, problém môže vyriešiť veľké zrkadlo zasadené do jednej zo stien. Samotné zrkadlo opticky zväčší miestnosť vďaka čomu bude aj s menším počtom nábytku pôsobiť plnšie a väčšie.

Provensálska spálňa

Pri samotných stenách, strope či podlahe máte voľnú ruku. Dbajte však na to, aby váš nábytok dokonale ladil so stenami a stropom. Poväčšine to bývajú hlavné kamene úrazu, ktoré proste bijú do očí.

Ako zariadiť kúpeľňu vo vintage štýle?

Kúpeľňa vo vintage štýle? Prečo je vintage štýl stále obľúbeným? Ako by mala vyzerať kúpeľňa vo vintage štýle? Aké vintage dekorácie použiť?

Ako zariadiť kúpeľňu vo vintage štýle?

Ak si neviete dať rady, tmavý nábytok prírodnej farby sa skvelo hodí do kontrastu s bielymi stenami a naopak, biely či béžový nábytok použite k sivej, prípadne sivočiernej farbe. Ak máte problém s farbou postele, ktorá proste nie a nie ladiť ku podlahe, vyriešite to umiestnením veľkého koberca pod ňu, vďaka ktorému môžete postupne zladiť posteľ s podlahou.

Provensálska posteľ

Je jasné, že na zrealizovanie tohto provensálskeho sna sa nedá len na chvíľu popremýšľať a ihneď začať s jeho realizovaním. Chce to veľa času, skúšania a kombinovania. Ako ste si mohli všimnúť, veľmi záleží hlavne na samotnom nábytku a farbách, s ktorými sa musíte pohrať. Preto si dajte záležať a odskúšajte si pár kombinácii predtým, než začnete s tvorbou provensálskeho štýlu vo vašej spálni.

Text: Deniels     Zdroj/Foto: The French Bedroom Company

  • Kategórie

Podobné články