Nadzemné bazény - rady a typy

Na čo nezabudnúť pri kúpe a zriaďovaní bazénu?

Redakcia - 25. júna 2019 - 9581. zobrazení

Keď sa povie slovo „bazén“, niektorí z nás si predstavia nafukovací bazén, ktorý sa dá kúpiť v hociktorom väčšom obchode zameranom na príslušenstvo pre dom a záhradu. Niektorí z nás si však predstavia veľký a hlboký bazén, ktorý je zabudovaný v zemi, a v ktorom si môžu v pokoji zaplávať bez toho, aby si udierali kolená.

Plavecké nadzemné bazény

Hlavným aspektom, ktorý zaváži pri vašom premýšľaní a rozhodovaní sú samozrejme financie. Nezabúdajte však na to, že nákupom, resp. vybudovaním bazénu vaša investícia nekončí, musíte totižto počítať aj s prevádzkovými nákladmi.

Náš TIP na kvalitné nadzemné bazény

Marimex

Bestway

Bestway

Marimex Florida - príprava bazénu na leto
Hodnotenie

Cena: od 223.60 €

Bestway Steel Pro - príprava bazénu na leto
Hodnotenie

Cena: od 181.00 €

Bestway Steel Rattan - príprava bazénu na leto
Hodnotenie

Cena: od 199.90 €

Nadzemné bazény verzus gumové bazény

Pokiaľ ste už vyriešili výber vhodného typu bazénu, finančnú stránku a rozhodli ste sa pre prvú variantu, tj. gumové alebo nadzemné bazény, čítajte ďalej… Gumové bazény majú zväčša tzv. nafukovací prstenec, kdežto nadzemné bazény majú klasické „hrany“, ale za to ich môžete čiastočne zapustiť aj do zeme. Tentokrát sa však musíte zamyslieť nad tým, na aký účel chcete bazén využívať.

Nadzemné bazény

Ak hľadáte len bazén na vybláznenie pre svoje deti, kúpa gumového bazénu je tým najlepším riešením, keďže nehrozí, že by sa deti mohli pri hrách poraniť o tvrdý okraj. Ide však o krátkodobú investíciu, ktorá sa rýchlo opotrebuje a za pár rokov z nej nebudete mať nič. Navyše vaše deti vyrastú a gumový bazén zapadne prachom v garáži… Z cenového hľadiska je však najlepšou variantou a nevyžaduje až toľko starostlivosti.

Nadzemné bazény a ich montáž…

Náročnejšiu montáž však vyžadujú nadzemné bazény s pevnou konštrukciou. Presúvanie, takýchto typov bazénov by bolo náročné, preto si dôkladne premyslite, kam bazén umiestnite. Na vybranom mieste je potrebné vyrovnať pôdu – neumiestnite ho však na hlinu, radšej uprednostnite jemný nezrnitý piesok. Nadzemné bazény sa dajú zapustiť do zeme, tým pádom budú pevnejšími a odolnejšími, budú pôsobiť luxusne, no predovšetkým sa vyznačujú dlhou životnosťou.

Príprava bazénu na leto krok po kroku…

Príprava bazénu na leto nie je jednoduchou záležitosťou. Viete, čo všetko musíte urobiť? Nezabudnite, že dôkladná príprava bazénu…

Príprava bazénu na leto krok po kroku…

Je klasický bazén tou najlepšou alternatívou?

Ak ste sa rozhodli pre najdrahšiu variantu z predstavených možností a chcete klasický bazén, v ktorom si okrem osvieženia môžete aj zaplávať, ponúkajú sa vám dve možnosti. Buď to vezmete do vlastných rúk a vybudujete si ho sami alebo oslovíte profesionálnu firmu, ktorá vám ho postaví presne podľa vašich predstáv. V tomto prípade vám však odporúčame osloviť profesionálnu firmu.

Bazén - nadzemné bazény

Nezabudnite na kvalitnú bazénovú filtráciu…

Ešte pred samotným začatím výstavby klasického bazéna je dôležité, aby ste si odpovedali na tieto základné otázky: „Aký tvar by mal mať váš bazén?“, „Aký hlboký by mal byť?“ alebo „Kde by mali byť umiestnené schody?“. Pri takomto type bazéna musíte rátať s pravidelnou a náročnejšou údržbou. Tí, čo už takýto bazén majú vedia, že bez kvalitnej bazénovej filtrácie a chemických prípravkov sa voda po pár dňoch zmení na „zelenú“.

Náš TIP na osvedčenú bazénovú chémiu

Probazen

Marimex

Savo

Probazen - bazénová chémia príprava bazénu na leto
Hodnotenie

Cena: od 33.00 €

Marimex - bazénová chémia príprava bazénu na leto
Hodnotenie

Cena: od 11.70 €

Savo - bazénová chémia príprava bazénu na leto
Hodnotenie

Cena: od 10.00 €

Bazénová filtrácia - nadzemné bazény

V súčasnosti rozlišujeme dve najčastejšie typy bazénovej filtrácie – kartušovú – ide o filtrovanie vody cez kartušu, na ktorej sa usádzajú nečistoty, musí sa však častejšie vymieňať a pieskovú – ide o filtrovanie vody cez kremičitý piesok, čo si nevyžaduje náročnú údržbu a takýto typ filtrácie vydrží aj niekoľko rokov. Pri čistení bazénu ešte nezabudnite na kúpu ďalšieho bazénového príslušenstva, akým je napr. bazénový vysávač, ktorý pozbiera všetky nečistoty zo spodku bazéna a bazénové sieťky.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ bazénu, dôkladne si to premyslite a až následne kupujte alebo stavajte. Potom vám už nič nebude stáť v ceste príjemnému letnému schladeniu v studenej vode vášho gumového, nadzemného alebo klasického bazénu…

Text: Patrik Gregor

  • Kategórie

Podobné články