Vyskúšajte krb

Chcete skrášliť svoj interiér? Vyskúšajte krb!

Redakcia - 18. novembra 2019 - 8506. zobrazení

Možno si kladiete otázku, prečo sa rozhodnúť práve pre krb… Čím môže krb „obohatiť“ váš príbytok? Odpovede na tieto otázky sú veľmi jednoduché a my vám ich s radosťou prezradíme. Krb prinesie do vášho domova pocit útulnosti a pocit, že nech bude zima akokoľvek chladná, u vás bude vždy miesto, kde sa budete môcť uchýliť a zohriať si svoje telo, ale aj dušu…

Prečo je krb vhodným riešením?

Krb do bytu je štýlovým riešením, ktoré zvýši nielen celkový imidž miestnosti, do ktorej ho umiestnite, ale aj celého interiéru. Však povedzte sami, nie je to krásne, ak sedíte s priateľmi, či s rodinou pred krbom s pohárom dobrého vína alebo s horúcim čajom?

Krb do bytu

Náš TIP na kvalitné vysávače na popol

Fieldmann FDU 2004-E

Kärcher AD 4 Premium

Fieldmann FDU 2006001-E

Fieldmann FDU 2004-E - vysávač na popol
Hodnotenie

Cena: od 66.30 €

Kärcher AD 4 Premium - vysávač na popol
Hodnotenie

Cena: od 110.70 €

Fieldmann FDU 2006001-E - vysávač na popol
Hodnotenie

Cena: od 23.00 €

Aké sú výhody krbov?

Krby so sebou prinášajú množstvo výhod. Jednou z nich je, že vy sami si môžete určiť kedy a ako veľa budete kúriť. Pokiaľ ste otužilec a stačí vám nižšie teplota, zakúrite len s niekoľkými polienkami dreva. Ak ste však človek, čo aj pri 24 stupňoch mrnčí, že mu je zima, stačí, aby ste rozložili väčší oheň a následne ho len udržiavali.

Je pravdou, že krb predstavuje investíciu, ktorú si nemôže dovoliť každý… Nezabudnite však na to, že v nasledujúcich rokoch môžete ušetriť nejaké peniaze na kúrení. Jediné, o čo sa budete musieť postarať, resp. zabezpečiť je drevo.

Aké sú nevýhody krbov?

Pre objektívnosť musíme spomenúť aj nevýhody, ktoré krby majú. Jednou z hlavných nevýhod je ich čistenie. Všetci, čo už krb majú, vedia o čom hovoríme. Nejde len o jednoduché pretretie handrou, hovoríme o dôkladnom a zdĺhavom čistení.

Medzi overené a osvedčené metódy patrí čistenie prostredníctvom obyčajného prášku na riad alebo Jari. Niektorí majitelia krbov však používajú na zoškrabávanie prihorených čiastočiek drôtenku na nerez. Ak by ani jedna z týchto metód nezaberala, môžete ešte vyskúšať osvedčený čistiaci prostriedok na sporáky.

Biokrby: Krby, ktoré nepotrebujú komín…

Chceli by ste zažiť atmosféru skutočného ohňa aj v paneláku? Riešením sú biokrby. Aké druhy biokrbov poznáme a ktoré sú tie najlepšie?

Biokrby: Krby, ktoré nepotrebujú komín…

A čo tak biokrby?

Viete, že existujú aj tzv. biokrby? V čom sú lepšie ako normálne krby? Obrovskou výhodou biokrbov je to, že pre ich fungovanie nie je potrebný komín. Biokrby sú žiadanými hlavne u majiteľov bytov.

Biokrb

Biokrby využívajú ako palivo biolieh, čo znamená, že môžete zabudnúť na čistenie začmudeného skla či vymetanie popola. Čo je však najdôležitejšie, zabezpečujú vysokú ekologickú šetrnosť a kúpa biokrbu vás nezaťaží ani po ekonomickej stránke.

Náš TIP na krb, ktorý nepotrebuje komín (biokrb)

Biokrby Golf

Biokrby Delta

Biokrby Easy

Biokrby Golf
Hodnotenie

Cena: od 49.00 €

Biokrby Delta
Hodnotenie

Cena: od 79.00 €

Biokrby Easy
Hodnotenie

Cena: od 99.00 €

Aké sú nevýhody biokrbov?

V porovnaní s pozitívami ide o zanedbateľné veci, no pre niektorých môžu byť podstatné. Musíte sa pripraviť na to, že v porovnaní s normálnym krbom, majú biokrby nižší tepelný výkon. Ak ste náchylní na bolesti hlavy a zadovážite si biokrb, počas jeho chodu budete musieť častejšie vetrať, aby sa zo vzduchu dostal oxid uhličitý, ktorý môže spôsobiť práve spomínanú bolesť hlavy.

  • Kategórie

Podobné články