Využitie balkónu

Ako využiť balkón na maximum?

Redakcia - 25. apríla 2020 - 7644. zobrazení

Využívať balkón iba na sušenie prádla alebo skladovanie málo využívaných vecí je žalostne smutné… Pokiaľ si myslíte, že váš balkón je malý a nedá sa na ňom nič extra vymyslieť, prinášame vám pár tipov, ako to zmeniť a spraviť z neho zaujímavý a útulný priestor.

Balkón ako kráľovstvo kvetín?

Veľa ľudí využíva balkón práve na pestovanie rôznych kvetov. Pre klasické črepníky potrebujete množstvo miesta, čo niekedy môže byť náročné. Čo tak skúsiť niečo netradičné? Namiesto klasických črepníkov skúste vaše kvetiny zasadiť do vedierok na piesok.

Balkón - kvetináče z plastových fliaš
Zdroj foto: (link)

Tie majú rúčku a tak ich pokojne môžete zavesiť na tyčku, ktorá môže viesť z jednej strany balkónu na druhý. Nezvyčajné črepníky si môžete aj pomaľovať a dodať im ešte zaujímavejší vzhľad. Takto ozdobený balkón bude pôsobiť živšie a navyše, kvietky vám zaberú minimum miesta.

Bylinky priamo z vášho balkóna

Vždy ste túžili v kuchyni využívať bylinky, ktoré si samé dopestujete, ale nikdy nebolo miesto na ich pestovanie? Skúste vyskúšať zaujímavý trik. Zeminu spolu s bylinkami dajte do zaváraninových pohárov, upevnite ich na dosky, alebo mriežky a tie následne zaveste na stenu. Pokiaľ máte doma šikovného kutila, nebude to preňho nič náročné. Podobnou obmenou sú bylinky pestované v plastových fľašiach. Môžete z nich vytvoriť zaujímavý reťazec – na špagát uviažete viacero fliaš a tie následne zavesíte.

Príjemné rána i večery na balkóne

Raňajky na balkóne
Zdroj foto: (link)

Mať krásny balkón s kvetinami je príjemné. Ešte príjemnejšie je, keď si na balkóne môžete posedieť a vypiť rannú kávičku, alebo naopak, keď prídete po ťažkom dni, môžete sa zrelaxovať práve na balkóne obklopení kvetinami. Aj keď je váš balkón malý, určite sa tam zmestí malý skladací stolík a dve stoličky. Prípadne, ak sa tam stolík nevojde, môžete využiť závesný stolík, ktorý môžete kúpiť, alebo si ho vyrobiť doma. Skvelé, čo poviete?

Ako na pestovanie zeleniny na sídlisku I.

Viete, prečo je pestovanie zeleniny na sídlisku obľúbeným? Čo všetko budete potrebovať a načo by ste nemali zabudnúť? Užitočné tipy…

Pestovanie zeleniny na balkóne

Zasklený balkón?

Máte doma balkón, ktorý je zasklený, ale neviete ako tento priestor využiť? Je to ideálna možnosť, ako si na tomto kúsku spraviť svoj ostrov pokoja. Môžete si tam dať staršie kreslo a spraviť si z neho čitateľský kútik alebo malú pracovňu.

zaskleny-balkon
Zdroj foto: (link)

Ak vám naše tipy otvorili dvierka k inšpirácii a fantázii, neváhajte a začnite s malými úpravami vášho balkóna už hneď. Zistíte, že aj ten váš môže byť využitý naplno…

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články