Tipy, ako využiť balkón na plno

Tipy, ako využiť balkón na plno

Reklamný článok - 3. novembra 2014 - 3891. zobrazení

Využívať balkón iba na sušenie prádla, alebo skladovanie málo využívaných vecí je žalostne smutné. Pokiaľ si myslíte, že Váš balkón je malý a nedá sa na ňom nič extra vymyslieť, prinášame Vám pár tipov, ako to zmeniť a spraviť z neho zaujímavý a útulný priestor.

Balkón – kráľovstvo kvetín

Veľa ľudí využíva balkón práve na pestovanie rôznych kvetov. Pre klasické črepníky potrebujete množstvo miesta, čo môže byť niekedy náročné. Čo tak skúsiť niečo netradičné? Namiesto klasických črepníkov skúste Vaše kvetinky zasadiť do vedierok na piesok. Tie majú rúčku a tak ich môžete zavesiť na tyčku, ktorá môže viesť z jednej strany balkónu na druhý. Nezvyčajné črepníky si môžete aj pomaľovať a dodať im ešte zaujímavejší vzhľad. Takto ozdobený balkón bude pôsobiť živšie a navyše, kvietky Vám zaberú minimum miesta.

Bylinky priamo z Vášho balkóna

plants-bottle
Zdroj foto: (link)

Vždy ste túžili v kuchyni využívať bylinky, ktoré si samé dopestujete, ale nikdy nebolo miesto na ich pestovanie? Skúste využiť zaujímavý trik. Zeminu spolu s bylinkami dajte do zaváraninových pohárov, upevnite ich na dosky, alebo mriežky a tie následne zaveste na stenu. Pokiaľ máte doma šikovného kutila, nebude to preňho nič náročné. Podobnou obmenou sú bylinky pestované v plastových fľašiach. Môžete z nich vytvoriť zaujímavý reťazec – na špagát uviažete viacero fliaš a tie následne zavesíte.

Príjemné rána i večery na balkóne

ranajky-na-balkone
Zdroj foto: (link)

Mať krásny balkón s kvetinami je príjemné. Ešte príjemnejšie je, keď si na balkóne môžete posedieť a vypiť rannú kávičku, alebo naopak, keď prídete po ťažkom dni, môžete sa zrelaxovať práve na balkóne obklopení kvetinami. Aj keď je Váš balkón malý, určite sa tam zmestí malý skladací stolík a dve stoličky. Prípadne, ak sa tam stolík nevojde, môžete využiť závesný stolík, ktorý môžete kúpiť, alebo si ho vyrobiť doma. Skvelé, čo poviete?

Zasklený balkón

Máte doma balkón ktorý je zasklený, ale neviete ako tento priestor využiť? Je to ideálna možnosť, ako si na tomto kúsku spraviť svoj ostrov pokoja. Môžete si tam dať staršie kreslo a spraviť si z neho čitateľský kútik alebo malú pracovňu.

zaskleny-balkon
Zdroj foto: (link)

Ak Vám naše tipy otvorili dvierka k inšpirácii a fantázii, neváhajte a začnite s malými úpravami Vášho balkóna už hneď. Zistíte, že aj ten Váš môže byť využitý naplno.

Text: Martina Zvolanská      Zdroj foto: (link)

  • Kategórie

Podobné články